Gatunki t1. Książka dla dzieci

Cykl: Gatunki (tom 1)
Wydawnictwo: Świat Książki
Детская книга
978-83-247-0437-8

Powieść kryminalna z motywem podróży w czasie pomysłowa intryga, świetna zabawa, trochę historii kolejna powieść znakomitego pisarza z serii "Gatunki" Aby ocalić świat, wnuk słynnego detektywa Fandorina - uczeń szóstej klasy, zwany Elastykiem - musi odnaleźć Kamień Zła i odbyć podróż w przeszłość. Lecz łatwiej tam się dostać niż powrócić. Uciekając z roku 1914, trafia w straszne czasy Borysa Godunowa i zostaje wzięty za anioła. Jednak w epoce Wielkiego Zamętu nawet anioł nie może czuć się bezpiecznie...

[opis wydawcy]

Agnieszka Stańska | 2015-04-30

Akunin w formie :)) Ten pan mnie nie zaskakuje, każda jego książka to gwarantowana zabawa w trakcie czytania i zawsze żal, ze już się skończyło. Z przyjemnością przeczytam kolejne książki z serii: gatunki. Mimo, ze detektyw Fandorin nie jest głównym bohaterem, czyta się dobrze. Historia wciąga, jak zwykle pełno w niej złoczyńców, ludzi chcących zrealizować swoje (nie całkiem czyste interesy) i on, jeden jedyny sprawiedliwy i prawy bohater. Tym razem jest to dziecko, a raczej niewyrośnięty nastolatek. Dodatkowym atutem książki jest fakt, że mimochodem zapoznajemy się z kawałkiem historii Rosji. Widzianej oczami Rosjanina, nie człowieka radzieckiego. Polecam!!!

bewelka86 | 2013-05-04

Według mnie bardzo dobra. Chociaż bohaterem jest młody chłopiec, to książka nie jest przeznaczona tylko dla osób w jego wieku.
Akunin trochę w innym stylu, bo mamy tu elementy powieści s-f (świat w przyszłości) oraz historycznej.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie. A i o Fandorinie tu usłyszymy.
Jak dla mnie do tej pory najlepsza książka z serii gatunki w wydaniu Borysa Akunina.
Zdecydowanie polecam. Ja na pewno przeczytam jeszcze raz (jak tylko znajdę osobę, której to pożyczyłam;) ).

Nozomi | 2015-08-13

Zdecydowanie najlepsza książka z serii "Gatunki". Świetny pomysł z wnukiem Fandorina i z podróżą w czasie. Realizacja też bez zarzutu: czyta się bardzo przyjemnie.

frania007 | 2016-09-13
Przeczytana: 2008 rok

Trzymająca w napięciu podróż przez czas pokazująca jak ważna jest konsekwencja i skutki jej braku.

anulla | 2010-05-07

Książka dla dzieci NIE DLA DZIECI.

Akunin w "słabszej" formie...

książek: 1918
Vinga | 2016-11-29