Zdrowe serce, skuteczne terapie medycyny naturalnej i alternatywnej

Wydawnictwo: Galaktyka
zdrowie, medycyna
ToRn

Czy zdajesz sobie sprawę, że nawet 75% zawałów i udarów mózgu można było uniknąć, wprowadzając w życie kilka prostych zmian? Doktor Joel Kahn – światowej sławy specjalista kardiologii metabolicznej – zdradza wskazówki, które mogą uratować życie tobie lub twoim bliskim. Zdrowe serce to wyjątkowa książka, dzięki której dowiesz się, jak zapobiegać chorobom układu krążenia i efektywnie je...

Zdrowe serce to wyjątkowa książka, dzięki której dowiesz się, jak zapobiegać chorobom układu krążenia i efektywnie je leczyć.
Autor przedstawia w niej aż 75 sposobów na rozpoznanie niepokojących objawów i uniknięcie zawału.
Szczegółowo opisuje czynniki, które pomagają utrzymać serce w dobrej kondycji. Porady dotyczące diety, odpowiednich ćwiczeń fizycznych oraz metod uwalniania się od stresu, zamieszczone w tej książce, mogą okazać się bardziej skuteczne niż leki czy inwazyjna terapia.

Zdrowe serce to jedyna pozycja oferująca tak holistyczne podejście do kwestii dbania o ten najważniejszy mięsień naszego ciała.
Dowiesz się z niej m.in.:
• jak we wczesnej fazie wykrywać nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu krążenia;
• w jaki sposób obniżyć ciśnienie tętnicze;
• co jeść i jak ćwiczyć, by usprawnić swoje serce;
• jak wyeliminować zachowania i czynniki, które „postarzają” układ krążenia.

źródło opisu: http://www.galaktyka.com.pl/product,,783.html

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl/product,,783.html

dobrerecenzje | 2016-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Nasze serce to mięsień wielkości pięści, będzie pracował i rozprowadzał krew dopóty, dopóki dostarczysz mu paliwa i będziesz dbał o swoje komórki, tkanki i narządy. Dopóki mamy zdrowe serce i nic nas nie boli nie myślimy o zdrowym odżywianiu, ćwiczeniach czy suplementacji diety, ale gdy pojawiają się pierwsze objawy lub co gorsze „przechodzony zawał”, wtedy przeszukujemy Internet lub biegniemy do lekarza.

Dr. Joel K. Kahn w swej książce podsuwa nam naturalne metody, takie jak: odpowiednia dieta, ćwiczenia fizyczne i uwalnianie stresu, które są efektywniejsze niż nowoczesne leki i terapie inwazyjne.

Rocznie choroby serca zabijają więcej ludzi niż ginie w katastrofach lotniczych i wypadkach samochodowych.
Autor zadaje pytanie: czy jedząc myślisz o chorobach serca zanim nie dojdzie do nieszczęścia? Olbrzymia liczba ludzi umiera przedwcześnie, podczas gdy mniej więcej ¾ tych śmierci można było zapobiec.

Autor książkę podzielił na dwie części: w pierwszej zawarł wiedzę medyczną,...

molek001 | 2016-08-23

Książka specjalistyczna, więc nie dla każdego. Jeżeli już po nią sięgniemy, to dowiemy się wielu ciekawych rzeczy. Naprawdę warto

Kasia | 2016-08-23

Dobra książka w przystępnej cenie. Można się z niej dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.

ksiazkoholiczka | 2016-08-23

W szkołach i mediach nie dowiemy się tego, w jaki sposób chronić swoje serce. Ludzie po prostu się tym nie interesują, a to poważny błąd. Życie jest naprawdę kruche i szkoda tracić je bez powodu. Zwłaszcza, że istnieje wiele sposobów, aby utrzymać się w dobrej kondycji fizycznej. Polecam tą książkę każdemu, kto chce być zdrowszy lub chce pomóc chorym krewnym.

kasia0192 | 2016-08-23

Ludzie coraz częściej zapadają na różnego rodzaju choroby cywilizacyjne. Części z nich można by z łatwości uniknąć. Zbilansowana dieta, ruch, wizyty profilaktyczne – przecież to wcale nie jest takie trudne. A mimo to wiele osób w dalszym ciągu ma z tym problem. Po lekturze „Zdrowego serca” nawet oni powinni przekonać się, jak ważne jest dbanie o zdrowie – w tym serce. Doktor Joel Kahn – światowej sławy specjalista kardiologii metabolicznej, zdradza nam jak można to robic.