Śmiertelna ekstaza

Tłumaczenie: Łukasz Praski
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 4)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Rapture in Death
samobójstwo, śledztwo, zagadka

Inne wydania

Drew Mathias, młody, zdolny elektronik, entuzjasta gier komputerowych, nie miał żadnego powodu, aby odebrać sobie życie. Podobnie jak wzięty nowojorski adwokat S. T. Fitzhugh, wpływowy senator Pearly, znany polityk o nieposzlakowanej opinii, oraz Cerise Devane, przebojowa i pewna siebie właścicielka popularnego brukowca "Tatter". Tych czworga nie łączyło nic poza tym, że w pewnym momencie postanowili odejść z tego świata. I uczynili to z uśmiechem szczęścia na ustach. Nawet najbardziej szczegółowe śledztwo nie przyniosło żadnego rezultatu - mimo to porucznik Eve Dallas z nowojorskiej policji nie może uwierzyć, że były to samobójstwa. Ale kto i dlaczego chciałby pozbawić życia czworo obcych sobie ludzi? I jak tego dokonał? Porucznik Dallas wraz ze swą nową asystentką Delią Peabody i entuzjastą komputerów, kapitanem Feeneyem muszą się zmierzyć z nie lada problemem. Oczywiście Eve zawsze może liczyć na pomoc swego świeżo poślubionego męża, superprzystojnego, superinteligentnego i bogatego Roarke'a, który kocha ją do szaleństwa i zrobi dla niej wszystko.

wiejskifilozof | 2015-08-24

I znowu miałem farta.I przeczytać mogłem Norę Roberts w wydaniu kryminalnym.
Ha,myślę.Że,gdyby Nora Roberts pisała takie książki,było by całkiem dobre.
No i o czym to jest ? Ano,o tym że ludzie umierają.Ale to nie jest taka zwykła śmieć.Jaką nas obdarzają pisarze i pisarki.To śmierć z uśmiechem na ustach.
Ci ludzie nie musieli umierać.Bo po co ? Byli szczęśliwi i bogaci.Tacy nie umierają.
Ale oto dzielna Eva Dallas,stara się wyjaśnić sprawę.I tu miałem pewna odczucia co do bohaterów.No Eva,fakt dzielna.Ładna i kochliwa.Ale czy ja muszę w każdej książce o niej muszę,czytać że miała ciężkie dzieciństwo.
Jej mąż Roarke,a.No muszę powiedzieć,że troszkę mniej wkurzał.Wydaje mu się,że jak ma kasę.To jest lepszy od innych ? Chyba tylko Peabody była dla mnie idealna.I jedna,która mnie nie denerwowała.
Polecam do czytania.

Marysieńka | 2011-11-05
Przeczytana: 2006 rok

Kolejna powieść Nory Roberts z cyklu o Eve Dallas, porucznik policji. Tym razem Eve i jej asystentka Delia Peabody muszą rozwikłać zagadkę czterech dziwnych zgonów wyglądających na samobójcze. Ofiary znaleziono z dziwnym uśmiechem na ustach i to jedyny szczegół łączący wszystkie te osoby. Oczywiście Eve zawsze może liczyć na pomoc i wsparcie kochającego ją do szaleństwa męża oraz grupki sprawdzonych przyjaciół.
Polecam.

beatka18 | 2014-05-07

ogólnie książka w porządku, nie porywa za specjalnie,ale treść jak każda książka tej autorki jest ciekawa i interesująca

merusia | 2014-06-25
Przeczytana: 23 czerwca 2014

Historia porucznik Dallas wciąga mnie z każdym tomem coraz bardziej. W każdym tomie opisane jest inne śledztwo ale i również nowe wątki z życie Eve. Krok po kroku to skrzywdzone dziecko, które w niej drzemie rozumie, że może być potrzebne i przede wszystkim kochane. Zaczyna coraz bardziej akceptować miłość Rorka. Tworzą zgraną parę. W tym tomie są w podróży poślubnej i tam również trafiają na śmierć. Po powrocie do dom pojawiają się kolejne samobójstwa. Porucznik Dallas czuje, że sa one ze sobą powiązane i że to raczej morderstwa. Próbuje znaleźć na to dowody. Czy i tym razem jej się uda?

Małgorzata Chabzda | 2014-05-15
Przeczytana: 15 maja 2014

Część czwarta. Tym razem Eva Dallas ma do czynienia z czterema samobójstwami. Na pozór sprawy wydają się łatwe ale nie dla Pani porucznik. Ona lubi zagadki i będzie szukać dotąd, dopóki nie znajdzie prawdziwej przyczyny. Jak zwykle naszej bohaterce pomaga jej ukochany.
W książce znowu mamy do czynienia z zagadkami kryminalnymi jak pięknie rozwijającą się miłość pomiędzy Dallas a jej mężem.
Szczerze muszę przyznać, że Nora Roberts potrafi budować świat zagadek i świat romantyzmu. Może ta część jest troszkę nudniejsza niż pozostałe ale i tak wciąga. Oczywiście polecam a ja zabieram się za kolejną.

Beata | 2014-03-14
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 14 marca 2014

Piękna bajeczka dla dużych dziewczynek:)

isabelle142 | 2013-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2013

Zeszło mi z nią wybitnie długo, bo aż tydzień. Dlaczego? Po części z powodu licznych zawirowań w moim życiu, a po części jakoś nie miałam weny na książki (też uważam, że to baaardzo dziwne). Tak czy owak dziś się zmobilizowałam i doprowadziłam ją do końca.
Jest do druga książka z serii 'In Death', którą miałam przyjemność przeczytać (w kolejce na półce czekają jeszcze 3). Podobała mi się nieco mniej niż 'Wróg w płatkach róż'. Owszem, metody manipulowania podświadomością to niebywale interesująca sprawa, jednak jak ktoś już zauważył, w książce tej było stanowczo za dużo seksu. Ja rozumiem, miesiąc miodowy bohaterki, ale litości! Sama historia też nie była tak ciekawie skonstruowana (w WwPR można było spoglądać na nią z perspektywy mordercy/psychopaty). Dosyć przewidywalna zresztą, bo na długo przed końcem domyśliłam się, kto jest zabójcą. Z sentymentu dla pani Roberts daję jednak 6 gwiazdek.

zabulak | 2014-03-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 marca 2014

Bardzo dobra książka, J.D. Robb przechodzi samą siebie co tom to lepszy, gorąco polecam !!!

virginia1982 | 2011-05-17
Przeczytana: 27 kwietnia 2011

Czy to wstyd czy nie, ja tam się przyznam, że w sumie lubię książki Nory Roberts. A 'Śmiertelna ekstaza' podobała mi się z tych dotychczas przeze mnie przeczytanych najbardziej. Była krew, były morderstwa, był gorący, namiętny seks, manipulacje ludzkim umysłem, czyli w sumie wszystko, co tygryski lubią najbardziej ;). A że trochę przerysowane, to już mniejsza o to ;). Nie czepiajmy się. Chodzi o to żeby, od czasu do czasu, pobawić się dobrze, a przy 'Śmiertelnej ekstazie' zabawa była przednia.

Ewa | 2011-11-29
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 29 listopada 2011

Eve Dallas i wszystko jasne :) Uwielbiam tą serię, stąd wysoka ocena. Część ta nie była jakaś superciekawa, a niektóre wątki trochę naciągane, ale na pewno warta przeczytania. Mnie się podobało :)