Śmiertelna ekstaza

Okładka książki Śmiertelna ekstaza J.D. Robb
Okładka książki Śmiertelna ekstaza
J.D. Robb Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
In Death | Oblicza śmierci (tom 4)
Rapture in Death
Prószyński i S-ka
2007-02-06
1998-01-01
2011-04-07
Łukasz Praski
samobójstwo śledztwo zagadka

Dzieje się przez cały czas trudno się oderwać. Zabawne dialogi i sympatyczni bohaterowie.

"Śmiertelna ekstaza" J.D. Robb - Śledztwo wśród Cieni Mrocznej Ekstazy

Witajcie w świecie, gdzie tajemnica wplata się w codzienne życie, a z pozoru szczęśliwi ludzie nagle decydują się na odejście w mrocznej ekstazie śmierci. J.D. Robb w "Śmiertelnej ekstazie" zaprasza nas do śledztwa, które prowadzi nas przez zakamarki ludzkich dusz i przewrotnych intryg. Choć opowieść ta ma pewien urok, nie jestem w stanie przejść obok pewnych ograniczeń. Moja ocena to 6/10 - to podróż w głąb ludzkiej psychiki, choć nie bez pewnych trudności.

Porucznik Eve Dallas, prowadząca śledztwo w serii tajemniczych samobójstw, wkracza w świat z pozoru zwykłych osób, które zdecydowały się odejść w sposób, który trudno jest zrozumieć. Jednakże, choć wydawałoby się, że to kolejne zagadkowe samobójstwa, autorka zdołała stworzyć intrygujący kontekst, który zmusza nas do myślenia i próby odkrycia, co kryje się za pozorną oczywistością.

W opowieści J.D. Robb poznajemy wiele postaci o zróżnicowanych charakterach, a jedną z jej sił jest to, że umiejętnie wprowadza nas w umysły bohaterów. Porucznik Dallas, z jej determinacją i pasją do rozwiązywania zagadek, jest postacią, która przyciąga uwagę. Choć czasami wydaje się być trochę przewidywalna, to nadal stanowi siłę napędową tej opowieści.

Historia zaś skupia się nie tylko na śledztwie, ale także na relacjach między postaciami, a szczególnie na związku między porucznikiem Dallas a Roarke'em. Ich związek dodaje pewnego uroku i emocjonalnej głębi opowieści, choć nie brakuje momentów, gdzie dynamika między nimi mogłaby być bardziej rozbudowana.

J.D. Robb tworzy atmosferę, która prowadzi nas przez mroczne zakamarki ludzkiej psychiki, ale czasami wydaje się, że potencjał tej opowieści nie jest w pełni wykorzystany. Ciekawy koncept i intrygujące tło mogłyby być bardziej eksploatowane, aby dać nam większą głębię zrozumienia motywacji postaci i ich decyzji.

Podsumowując, "Śmiertelna ekstaza" J.D. Robb to opowieść o tajemniczych samobójstwach, które prowadzą nas przez labirynt ludzkich emocji i motywacji. Choć opowieść ta posiada pewien urok i intrygujący kontekst, nie zawsze jest w stanie wydobyć pełny potencjał. Moja ocena to 6/10 - to podróż w głąb ludzkiej psychiki, choć z pewnymi trudnościami w dostępie do głębszej treści.

"Śmiertelna ekstaza" J.D. Robb - Śledztwo wśród Cieni Mrocznej Ekstazy

8.5/10

8.5/10

Spoiler...

Eve i Roarke na miesiącu poślubnym, sprawa z konsola która manipuluje ludźmi, Eve przypomina sobie coraz wiecej z przeszłości

Spoiler...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka a dokładniej zawartość, zdecydowanie potwierdza kunszt pisarki i zdolności hipnotyzowania czytelnika, aby nie spał i czytał i czytał aż do ostatniej litery a nawet kropki nad przysłowiowym "i" (jak "i to jeszcze nie koniec drogi czytelniku śpij póki możesz, do następnej części" :)). POLECAM!!!

"Śmiertelna ekstaza" to doskonały, zawikłany kryminał. Jest bardzo wciągający. Często zapiera dech w piersiach, gdy wraz z Eve poszukujemy odpowiedzi na pytanie: dlaczego odebrali sobie życie? A raczej CZY je sobie odebrali? Podoba mi się wprowadzenie elementów science fiction: akcja powieści toczy się w roku dwa tysiące pięćdziesiątym ósmym. Zamysł autorki był świetny: Zrobię kryminał sf, bo potrzebuje zbrodniarza, który nie brudzi rąk, który, można powiedzieć, zabija na odległość. Książka ma naprawdę wiele zalet. No, a do tego jest ten bóg seksu Roarke, i życie od razu staje się piękniejsze!

IV część przygód dzielnej pani porucznik Dallas. niestety najmniej mi się podobała. w tamtych częściach popełniano zwykłe morderstwo a nasza dzielna policjantka rozwiązywała zagadkę kryminalną przy pomocy dostępnych środków z ok 2058 roku. czyli to wszystko co autorki umysł mógł wymyślić w momencie pisania książki a dotyczyło przyszłości. niestety w tej części wyobraźnia strasznie poniosła autorkę i nie było typowego morderstwa tylko coś na jego kształt z przyszłości. średnio dla mnie.

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

I znowu miałem farta.I przeczytać mogłem Norę Roberts w wydaniu kryminalnym.
Ha,myślę.Że,gdyby Nora Roberts pisała takie książki,było by całkiem dobre.
No i o czym to jest ? Ano,o tym że ludzie umierają.Ale to nie jest taka zwykła śmieć.Jaką nas obdarzają pisarze i pisarki.To śmierć z uśmiechem na ustach.
Ci ludzie nie musieli umierać.Bo po co ? Byli szczęśliwi i bogaci.Tacy nie umierają.
Ale oto dzielna Eva Dallas,stara się wyjaśnić sprawę.I tu miałem pewna odczucia co do bohaterów.No Eva,fakt dzielna.Ładna i kochliwa.Ale czy ja muszę w każdej książce o niej muszę,czytać że miała ciężkie dzieciństwo.
Jej mąż Roarke,a.No muszę powiedzieć,że troszkę mniej wkurzał.Wydaje mu się,że jak ma kasę.To jest lepszy od innych ? Chyba tylko Peabody była dla mnie idealna.I jedna,która mnie nie denerwowała.
Polecam do czytania.

I znowu miałem farta.I przeczytać mogłem Norę Roberts w wydaniu kryminalnym.
Ha,myślę.Że,gdyby Nora Roberts pisała takie książki,było by całkiem dobre.
Ci ludzie nie musieli umierać.Bo po co ? Byli szczęśliwi i...

Historia porucznik Dallas wciąga mnie z każdym tomem coraz bardziej. W każdym tomie opisane jest inne śledztwo ale i również nowe wątki z życie Eve. Krok po kroku to skrzywdzone dziecko, które w niej drzemie rozumie, że może być potrzebne i przede wszystkim kochane. Zaczyna coraz bardziej akceptować miłość Rorka. Tworzą zgraną parę. W tym tomie są w podróży poślubnej i tam również trafiają na śmierć. Po powrocie do dom pojawiają się kolejne samobójstwa. Porucznik Dallas czuje, że sa one ze sobą powiązane i że to raczej morderstwa. Próbuje znaleźć na to dowody. Czy i tym razem jej się uda?

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Nora Roberts