Piekło jest we mnie

Cykl: Joe Alex (tom 7)
Wydawnictwo: Elipsa
śledztwo, morderstwo, dochodzenie

Inne wydania

Joe Alex to doskonałe, detektywistyczne wcielenie znanego autora Macieja Słomczyńskiego (1922-1988). Alex, pisarz i detektyw, z pasją rozwiązuje zagadki kryminalne stając się postrachem przestępców i sprzymierzeńców Scotland Yardu. Prawdziwe wyzwanie dla Czytelnika! Nakłady kryminałów Słomczyńskiego osiągnęły kilka milionów egzemplarzy i wciąż cieszą się wielkim powodzeniem wśród miłośników kryminalnych zadek.

źródło okładki: http://www.vivarium.com.pl/k/84728/Pieklo-jest-we-mnie

książek: 2074
onika | 2016-07-03
Przeczytana: czerwiec 2016

„Piekło jest we mnie” to kolejna książka Joe Alexa, która kojarzy mi się z jedną z powieści Agathy Christie. Z morderstwem na pokładzie samolotu Herkules Poirot zmierzył się w kryminale „Śmierć w chmurach”. Mały Belg potrzebował jednak trochę czasu, by rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci, natomiast Joe Alex rozprawia się z mordercą w tempie ekspresowym, zanim samolot zdąży wylądować. Szacun. Ale żeby nie było za prosto, pisarz zafundował nam całą plejadę potencjalnych zbrodniarzy, a dwójkę z nich w dość dramatyczny sposób powiązał z ofiarą. Joe Alex przeprowadza szybkie śledztwo i posługując się błyskotliwą dedukcją na miarę Poirota demaskuje przestępcę. W efekcie czytelnik dostaje zgrabny kryminał, który pochłania się szybko i z przyjemnością. Polecam.

I muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem okładki mojego wydania – interesujące zestawienie, które nijak nie pozwala mi się domyślić, co autorka tego działa miała na myśli, chociaż już znam rozwiązanie zagadki i teoretycznie oba...

Asiek | 2016-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

"Piekło jest we mnie" to kolejna odsłona przygód eksperta w sprawach zabójstw współpracującego ze Scotland Yardem oraz twórcy powieści kryminalnych - Joe Alexa. Tym razem bohater na pokładzie samolotu musi rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci Richarda Knoxa - przedstawiciela kopalni diamentów, będącego w podróży służbowej. Jednym z podejrzanych staje się zwolniony wiezienia złodziej diamentów, podróżującym tym samym samolotem, do którego skazania, jak się okazuje przyczyniła się sama ofiara morderstwa.

"Piekło jest we mnie" to świetny kryminał genialnego polskiego autora. Co jakiś czas bardzo chętnie do niej wracam.
Polecam.

atimere | 2016-01-16
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Kolejna pozycja z dorobku literackiego Joe Alexa gdzie intryga rozgrywa się w zamkniętej przestrzeni. Tym razem nawet wyjątkowo zamkniętej, bo na pokładzie samolotu podczas lotu. Bardzo mi do gustu przypadają takie łamigłówki, bo mamy pasażerów, mamy trupa i zostaje tylko ustalić kto zabił, a krąg możliwych osób jest ograniczony. Plusem u Joe Alexa jest to, że uważny czytelnik chyba zawsze wytypuje właściwą osobę jako mordercę, bo pisarz bardzo umiejętnie podsuwa nam drobne szczegóły, które sugerują winnego. Ale robi to subtelnie na tyle, że zbrodnia jedynie pozornie może wydawać się oczywista. Książka zdecydowanie godna polecenia wszystkim miłośnikom kryminałów.

Katarzyna Bartnicka | 2016-07-13
Na półkach: Klasyka, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 13 lipca 2016

Morderstwo w starym dobrym stylu, podobnie jak i detektyw, który w sposób inteligentny i wnikliwy, metodą dedukcji bezbłędnie typuje mordercę. Kocham Joe Alexa i kocham jego morderców.

Hana | 2015-08-04
Na półkach: Alex Joe, Przeczytane
Przeczytana: 27 lipca 2015

Lubię zagadki typu – morderstwo w zamkniętym pokoju – i to jest tego typu zagadka. Tym bardziej podobała mi się, że jej bohaterem jest Joe Alex, osoba irytująca swoją manią wielkości. W tej części przygód Joe Alexa, bohater jest nieco skromniejszy. Dlatego podwójnie doceniłam tekst Alexa – o pisarzu piszącym nonsensowne książki i nonsensownych ich czytelnikach. No cóż. Uzupełniamy się!

Kate | 2014-05-04
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Książkę kupiłam za około 2 złote w taniej kieleckiej księgarni będąc na wakacjach. W tym przypadku cenę utożsamiłam ze słabą treścią, ale postanowiłam przeczytać przed oceną. To był dobry wybór! Pierwsza książka Słomczyńskiego jaką przeczytałam i mam chęć na kolejne. Podczas czytania nie dowierzałam, że napisał to polak. "Cudze chwalicie, swojego nie znacie".. O tak! Uwielbiam to uczucie gdy detektyw w kryminale odkrywa coś co po fakcie wydaje się być oczywiste, ale wcześniej nigdy bym na to nie wpadła. Tutaj to uczucie również mi towarzyszyło. Nie mam zamiaru spoilerować. Po prostu.. trzeba przeczytać. Polecam!

MakowaPetrova | 2014-09-25

Polacy potrafią pisać w stylu światowego zagranicznego kryminału! A jakże! Świetna książka z serii tych czytanych "jednym tchem". Polecam!

Natalia | 2011-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2011

Joe Alex (w rzeczywistosci polski pisarz Maciej Słomczyński) zaprasza nas do swojej kolejnej kryminalnej przygody, w której główną rolę odgrywa pisarz kryminałów, a także konsultant Scotland Yard – Joe Alex. Tym razem wraz z bohaterem znajdujemy się na pokładzie samolotu relacji Johannesburg – Londyn.

Z powodu złych warunków atmosferycznych lot zostaje opóźniony. Siedzący w poczekalni Joe Alex studiuje po kolei otaczających go ludzi starając się odgadnąć kim są na co dzień. W pewnym momencie do pomieszczenia wpada przedstawiciel handlowy jednej z kopalni diamentów(Mr. Knox) i wszelkimi sposobami stara się nawiązać rozmowę ze znanym pisarzem. Ten niechętnie na nią przystaję. Parę chwil później pasażerowie poinformowani zostają, iż samolot jest gotów do podróży. Niestety również na pokładzie rzutki przedstawiciel handlowy nie pozostawia naszego głównego bohater w upragnionym spokoju – zwłaszcza, gdy w ostatnim momencie przed lotem pojawia się w samolocie nieznajomy mężczyzna. Na...

Czomper | 2013-09-01
Przeczytana: 01 września 2013

A jednak! Można napisać krótki i świetny kryminał. Po słabej "Pajęczynie" A. Christie myślałam już, że w przypadku niewielkiej ilości stron nie da się zbudować napięcia i klimatu, a całość zwieńczyć zadowalającym zakończeniem, jednak byłam w błędzie, ponieważ ta książka posiada te wszystkie elementy. Wiadomo, że tak krótka książka wymaga bardzo małej przestrzeni w którym odgrywa się akcja oraz krótkiego czasu (liczonego w godzinach) dzielącego morderstwo od wskazania tego kto zabił, jednakże, tu nie ma wątków byle jak skleconych, wrzuconych mimochodem. Całość jest złożona i bardzo ładnie dopracowana, każdy szczegół gra ważną rolę. To pierwsze zetknięcie z tym autorem i bardzo miłe zaskoczenie! Z chęcią przeczytam resztę tej serii o adekwatnym do poziomu tytule "Dobry kryminał". Bardzo polecam.

Purple_girl | 2016-06-21
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Doskonały kryminał, który ukazuje z jak przy pomocy drobnych szczególików można złożyć wytłumaczenie dla wszystkich niewiadomych. Dzięki tej książce możemy zobaczyć myśli zarówno detektywa i zabójcy.