Meandry natury ludzkiej wiary i dominacji

W umysłach ludzkich rodzą się pytania, które determinują, by szukać odpowiedzi dotyczących spraw niepojętych. Pytania te towarzyszą naturze ludzkiej od niepamiętnych czasów, na wszystkich etapach bytowania człowieka. Natura ludzka jest z jakiegoś powodu tak kreatywna, że ciągle szuka zrozumienia, by pojąć to, co niepojęte i wyjaśnić niewyjaśnione. Na tej drodze często napotyka miraże, które...

Natura ludzka jest z jakiegoś powodu tak kreatywna, że ciągle szuka zrozumienia, by pojąć to, co niepojęte i wyjaśnić niewyjaśnione. Na tej drodze często napotyka miraże, które bierze człowiek za prawdę obiektywną, by nie dopuszczać empirycznych wyjaśnień, które stoją w sprzeczności z oparami absurdu. Wygląda na to, że wszystkie istoty rozumne na swej początkowej drodze, tak jak dzieci, skłonne są wierzyć w bajki.

Człowiek błądząc po zakamarkach swego umysłu i posiadanej wyobraźni, zaczyna mieszać fikcje i fakty. Nie dopuszcza myśli, że umysł płata mu figle, ulegając sugestiom: czarownika, szamana, wodza, kapłana, króla czy polityka.

Ten kto ma opory wewnętrzne kończy jak Sokrates, który musiał wypić cykutę. Dlatego powstało powiedzenie, że pewnych prawd nie mówi się nikomu, gdyż lepiej sobie obciąć język, gdyby mieli ci obciąć głowę.

źródło opisu: www.psychoskok.pl

źródło okładki: www.psychoskok.pl

Qulturasłowa | 2016-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Wydawnictwo: Psychoskok
Mówi się, że w życiu pewna jest tylko niepewność. To stwierdzenie jednak nie zaspokaja naszej potrzeby analizowania i poznawania natury rzeczy, poszukiwania odpowiedzi na pytania, które już same w sobie budzą kontrowersję czy prowokują do zagorzałej dyskusji. O tym, dlaczego tak niestrudzenie dążymy do prawdy i o tym, czym ta prawda tak naprawdę jest, o nowych kierunkach rozwoju naszego świata i o naturze człowieka pisze Tadeusz Zajęcki w swojej pobudzającej do myślenia i mnożącej wątpliwości książce „Meandry natury ludzkiej wiary i dominacji”.
Opublikowana nakładem wydawnictwa Psychoskok książka jest lekturą obok której nie można przejść obojętnie. Sięgnąć po nią powinni szczególnie ci czytelnicy, którzy lubią zgłębiać naturę rzeczy, którzy niestrudzenie odkrywają drugie dno publicznych przekazów, którzy potrzebują dowodów, by uwierzyć.
W kolejnych rozdziałach publikacji znajdziemy rozważania dotyczące Boga i ludzkiej świadomości, autor pisze o...

Iza | 2016-05-13

Niezbadany proces, tak chyba można określić działanie naszej natury. Nigdy się nad tym tak dogłębnie nie zastanawiałam, nie miałam tego typu książki w rękach, ale postanowiłam zmienić trochę kategorię literacką i nie żałuję. Treść książki daje dużo do myślenia, do zastanowienia sie nad działaniem naszego umysłu.
Bardzo mi się podobała.

Karolina | 2016-05-11

Szukając odpowiedzi na niewyjaśnione tematy, kontrowersyjne sprawy, w naszej podświadomości dochodzi do, szufladkowania pewnych przemyśleń. Autor ma rację pisząc w swojej książce, ze im bardziej zagłębiamy się w tematykę rzeczy niepojętych tym bardziej mieszają nam się fakty z fikcją. Bardzo ciekaw pozycja, skłaniająca do przemyślenia pewnych spraw.
Warto przeczytać.