6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
"Superman" #89, "The Adventures of Superman" #512
komiksy
Hari_Seldon

Nikt nie jest w stanie zastopować rosnącej mocy Człowieka ze Stali, świadom zagrożenia, skazuje się na samotność. Jedynym rozwiązaniem może stać się pomoc istoty zwanej Parasite (Pasożyt). Jednak ten ma własne plany co do zdobytej dzięki Supermanowi mocy.

źródło opisu: Zapowiedź wydawcy z poprzedniego numeru

źródło okładki: Zdjęcie własne

Hari_Seldon | 2016-04-28
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

Kontynuacja wydarzeń z poprzedniego numeru. Superman w kosmosie usiłuje rozwiązać swój problem z nadmiarem mocy, a w tym czasie w Metropolis klony przy wsparciu Luthora szaleją. Eksperymenty na Supermanie okazały się mniej ciekawe niż przypuszczałem, a paranoja Luthora to mniej więcej powtórka tego co było wcześniej. Wątek klonów mnie rozczarował – niby pojawiają się nowe postacie, ale nie mają żadnych cech szczególnych (w przeciwieństwie do takiego chociażby Teletype) – są to zwykłe zbiry, które można zastąpić kimkolwiek. Bardziej emocjonujące są dramatyczne zmiany w życiu Lois Lane, szczególne wrażenie zrobiło na mnie spotkanie z odmienionym Supermanem i jego krótki monolog – aż można się wzruszyć. Największym plusem numeru jest moim zdaniem walka Supermana z Parasitem – bardzo efektowana, szczególnie, że ten drugi dostaje tutaj zmieniony, trochę straszny wygląd – utrzyma się później on na dłuższy czas w komiksach. Rysunkowo zarówno Rubinstein, jak i Kitson odwalili dobrą robotę...