Idol

Wydawnictwo: Akapit Press
Lidia

Wypad do Krakowa z chłopakiem na siedemnaste urodziny? Tak, pod warunkiem że chłopak nie okaże się nudnym podrywaczem. Sonia, rozczarowana i zniechęcona do związków, za wszelką cenę szuka autorytetu, na którym mogłaby zbudować swój wizerunek. I wtedy trafia na koncert młodego aktora, Artura, który właśnie wydał płytę, a teledysk z jego udziałem staje się hitem Internetu. W podążaniu za Idolem Sonia traci kontakt z rodziną i kolegami, niewinne kłamstwo pociąga za sobą kolejne.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl

| 2018-12-23

Książka ogólnie słaba, początkowo myślałam, iż będzie dobra, jednakże koniec jest bezsensowny. Nie polecam.

ilovebooooks44 | 2018-03-10
Przeczytana: 10 marca 2018

Wspaniała młodzieżówka. A oprócz tego poznałam fenomenalną muzykę Artura Gotza, która jest dobra na wszystko.;)

buziaczek197 | 2018-01-02
Przeczytana: styczeń 2018

Choć uwielbiam Panią Martę to jestem tą książką rozczarowana. Niestety jest to najgorsza książka. Idol w książce jest strasznie irytujący, a główna bohaterka nie nie nie ... doprowadzała mnie do szału ... Cała historia nie powala na kolana i historia w książce nie porwała mnie kompletnie. Czytało się dobrze, ale ta historia była zła ... Szaleństwo za idolem wg tej dziewczyny ... Niestety nie polecam !

Przeczytana: 26 lipca 2017

"Idol, dobre słowo. Lubisz się podobać i to wszystkim. Ja też bym chciała. Ale najbardziej tobie."

Siedemnastoletnia Sonia to bardzo ambitna licealistka. Zakochana bez opamiętania w pewnym, dość rozchwytywanym w szkole chłopaku, stara się mimo wszystko nie wychodzić przed szereg. Cieszy się w swoim życiu również obecnością dość zwariowanej rodziny i przyjaciółki od serca, ceniąc sobie ich miłość względem niej.W obliczu szaleństwa, które proponuje jej ukochany, zapomina jednak o wszystkim wartościach, które dotychczas, mogłoby się wydawać, zawzięcie pielęgnowała. Stawiając wszystko na jedno kartę, nie wie jeszcze jakie konsekwencje będzie musiała ponieść za swoje kłamstwo, gdy niewinny wyjazd na siedemnaste urodziny okażę się jedną wielką klapą, a na jej drodze stanie Artur – młody aktor, który nieświadomie sprawia, że całe życie Soni zmienia się bezpowrotnie.

Twórczość Marty przewijała mi się już przed oczami kilkakrotnie, jednak nigdy jakoś nie mogłam się przełamać, by sięgnąć...

| 2017-08-04

Nie spodziewałam się po "Idolu" niczego nadzwyczajnego, i proszę: okazało się, że to całkiem niegłupia książka, świetnie ukazująca, do czego może doprowadzić wytrwale pielęgnowana nienawiść i chęć zaimponowania innym za wszelką cenę. Szkoda tylko, że postać Eweliny została sprowadzona do roli typowej "podrywaczki" - moment, w którym narzucała się aktorowi był wręcz śmieszny. Okładka także mogłaby wyglądać lepiej i nabrać nieco klimatu, gdyby pozbyto się wysuniętej na pierwszy plan dziewczyny.

klaudia28ck | 2017-06-26
Na półkach: Przeczytane, 52/2017
Przeczytana: 26 czerwca 2017

Przyjemna w odbiorze, powieść dla młodzieży "Idol" Marty Fox, może wydać się płytka, skierowana do wąskiego grona odbiorców jaką jest młodzież. Według mnie jest ponadczasowa, przedstawia rozterki młodych ludzi, w których większość z nas czytelników może odnaleźć samego siebie mającego naście lat. Sama pamiętam, gdy wzdychałam do aktorów, piosenkarzy, a plakaty zdobiły moją ścianę, nie miałam jednak możliwości rozmowy ze znaną osobą za pomocą internetu, tak jak dzieje się to teraz. Nim się spostrzegłam dotrwałam do ostatniej strony. Polecam!

Anna | 2017-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2017

„Idol” Marty Fox to powieść obyczajowa dla młodzieży.
Dla Soni, siedemnastoletniej bohaterki książki jest nim Artur Gotz. Postać autentyczna. Aktor teatralny, filmowy i wokalista.Czytając wspominałam swoją młodość. Moim idolem był Krzysztof Krawczyk. Inne to były czasy. Nawet nie pomyślałam o tym, że mogłabym napisać do niego, poprosić o spotkanie i przeprowadzić wywiad. Szkoda. Może dostałabym w zamian bilety na jego koncert.
Mam jego autograf. Niestety, nie zdobyłam go sama.
Sonia w podziękowaniu za wnikliwy wywiad dostała od swojego idola dwa darmowe zaproszenia na spektakl „Piaskownica” z Arturem Gotzem w roli głównej.
Natomiast ja już od dawna mam swoich idoli wśród pisarzy. Korzystam z każdej nadarzającej się okazji, żeby z nimi porozmawiać. Książki z dedykacjami i autografami moich idoli są dla mnie bezcenne.
„Idol” Marty Fox…nie tylko młodzieży.POLECAM!

Szalony_Chomik | 2017-03-06

Dlaczego sięgnęłam po tę książkę? Została mi ona polecona przez panią bibliotekarkę, ze szkoły do której mam przyjemność uczęszczać. Była ona nowym nabytkiem naszej czytelni, więc pomyślałam, że chętnie się zapoznam z jej treścią.
Niespełniona miłość... "Niewinne" kłamstewka... Poszukiwanie autorytetu... Te wszystkie terminy są poruszone w książce autorstwa Marty Fox pt."Idol".
Akcja powieści toczy się w Polsce, a mianowicie na południu tego wspaniałego kraju. Główną bohaterką jest ambitna licealistka Sonia. Dziewczyna na swojej drodze spotyka Karola, w którym zakochuje się bez opamiętania. Nawet nadała mu miano swojego "Idola". Niestety chłopak
wykazał się niedojrzałością do tego pięknego uczucia, jakim jest miłość. Nastolatka szybko otrząsnęła się z tego krótkiego epizodu, gdyż wciągnęła się w wir pracy związany z redagowaniem szkolnej gazetki. Kiedy zaczyna poszukiwać tematu, który doskonale nada się na artykuł, napotyka plakat promujący młodego artystę Artura. Czy początkowa...

| 2016-09-20
Przeczytana: wrzesień 2016

Przeczytałem Zmierzch więc wiem co to znaczy bohaterka oderwana od rzeczywistości ale pani Fox przekroczyła wszelkie granice.
Hipokrytka, która nie wie czego chce, wyobraża sobie, że kompletnie obcy jej człowiek do tego popularny gwiazdor padnie przed nią na kolana, nie widzi zalotów najlepszego przyjaciela, mściwa i bezlitosna.

Tytuł i okładka oraz mój sentyment do innych pozycji pani Marty zapowiadały coś prawdziwie dobrego. Temat może i ciekawy ale wyszło naprawdę bardzo byle jak.

Stanowczo nie polecam.

BookBooshka | 2016-09-18

Sonia chodzi do typowego polskiego licem, ale w odróżnieniu od swoich znajomych nie ma jeszcze określonego celu w życiu. Wydaje jej się, że w niczym nie jest wystarczająco dobra, by wiązać z tym własną przyszłość. Wydarzenia z dnia siedemnastych urodzin nieco zmieniają jej podejście do kwestii związków damsko-męskich. Karol, jej chłopak i idol całej szkoły, zachowuje się jak skończony burak i Sonia ze łzami w oczach musi wracać z wycieczki w Krakowie do domu gdzie czeka na nią wielopokoleniowa rodzina. Nie może powiedzieć im prawdy o przedwczesnym powrocie, więc kłamie (a wcale nie przychodzi jej to tak łatwo jak mogłoby się to wydawać). Postanawia jednak, że nie pozwoli całemu temu wydarzeniu się zgnębić i od razu zabiera się do pracy. Przeprowadzi wywiad z aktorem teatralny, stworzy coś wartościowego. Bierze życie za rogi, pokaże wszystkim, że bez Karola jest równie wartościowa, a może nawet znaczy coś więcej niż gdy była tylko jego dziewczyną! A idol? Już najwidoczniej poradził...