Dole i niedole rozwódki

Tłumaczenie: Jan Koźbiał
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Akapit
Unschuldig-scchuldig
Małgorzata

Albert Tornau był właścicielem przynoszącego spore dochody majątku ziemskiego. Zapobiegliwy właściciel lokował po prostu pieniądze w niezawodnych bankach szwajcarskich i w ten sposób uchronił je od szalejącej w Niemczech inflacji. Nie był jednak szczęśliwy. W dzieciństwie porzucony przez matkę, w wieku młodzieńczym przez ukochaną narzeczoną, nabrał tak wielkiej niechęci do kobiet, że zerwał stosunki ze światem, a w swym gospodarstwie zatrudniał tylko mężczyzn. Żadna kobieta nie mogła się pojawić w jego pobliżu, a już szczególnie rozwódka. Tak było do czasu, gdy kierowany litością przygarnął zubożałego kuzyna i jego piękną córkę. Trudny, ale i niezwykły los szlachetnej Marii na pewno zainteresuje i wzruszy Czytelniczki powieści J. Courths-Mahler.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

Albert Tornau to właściciel przynoszącego dochody majątku ziemskiego.
Bardzo jest zapobiegliwy właściciel lokował on po post pieniądze w niezawodnych bankach szwajcarskich i przez to uchronił je od szalejącej tam dziejącej się w Niemczech inflacji.
Będąc dzieckiem został porzucony przez matkę w wieku młodzieńczym przez swoją ukochaną narzeczoną dlatego już nabrał większej niechęci do kobiet a w swym gospodarstwie zatrudniał tylko samych mężczyzn.
Natomiast żadna jakakolwiek kobieta nie mogła pojawić się w jego pobliżu,która chciałaby z nim być zwłaszcza jakaś rozwódka.
Aż zmieniło się to z czasem gdy już kierowany tą litością to zlitował się bardzo nad nimi przygarnął biednego swego kuzyna i jego,uroczą,piękną szlachetną córkę.
Ta historia porusza,zachwyciła mnie i wzruszyła,romans ma ciekawą fabułę,szybką akcję zaskakuje i zawrotne tempo,zaś trzyma w napięciu.
Oczarowana jestem książką,zachwycona urzekła mnie,to opowieść o trudnym,ale niezwykłym losem szlachetnej Marii z ogromnym...