The Definitive Guide To Futures Trading (Volume I)

Wydawnictwo: Windsor Books
biznes, finanse

Product DescriptionThis earth-shattering new book reveals William s most private trading thoughts, methods and strategies. Including the very same research that led to his winning last year s World Cup Championship of Futures Trading, by turning his $10,000 account into $1,147,607! Includes his accumulationdistribution method, price pattern research, market forecasting methods. Plus 6 profitable Stock Index Future trading methods. An absolute must-read!