Dzieje i kultura Ameryki Łacińskiej. Zarys wykładu.

Wydawnictwo: Czarny Gryf
historia
Titka Brak

Do chwili obecnej żaden polski autor nie podjął się stworzenia kompleksowej syntezy materiału z zagadnień związanych z historią i kulturą latynoamerykańską. Niniejsza książka stara się częściowo wypełnić tę lukę. Dotychczas korzystano głównie z opracowań autorów zagranicznych tłumaczonych na język polski. Większość jest jednak już dziś przestarzała. Nadto optyka patrzenia na dzieje Ameryki Łacińskiej musi się różnić,
z punktu widzenia autorów północnoamerykańskich czy zachodnioeuropejskich, od zapatrywań polskich. Stąd pomysł, by w pracy oddawanej do rąk Czytelników, znalazły się odniesienia do licznych śladów polskich, związanych z dziejami i kulturą latynoamerykańską.

"Dzieje Ameryki Łacińskiej. Zarys wykładu" jest próbą syntezy dziejów i chęcią przybliżenia kultury Ameryki Łacińskiej. Niniejsza praca ma charakter przede wszystkim podręcznika uczelnianego, uzupełniającego wykład akademicki. Jest przeznaczona głównie dla studentów filologii hiszpańskiej lub iberystyki, ale także i innych kierunków, jak historia, politologia, kulturoznawstwo, amerykanistyka i pochodne. Oczywiście może też służyć pasjonatom, podróżnikom i innym osobom chcącym zapoznać się z historią oraz przybliżyć kulturę odległego, fascynującego i nieco tajemniczego regionu jakim jest Ameryka Łacińska.

Titka Brak | 2016-04-26
Przeczytana: marzec 2016

Polecam wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o historii Ameryki Łacińskiej. Książka napisana przystępnym językiem. Nie nudzi, a prowokuje do sięgania po inne pozycje, podobnej tematyki.