Uczniowski słownik ortograficzny języka polskiego

Wydawnictwo: Wilga
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/

Baszta | 2018-01-05
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Uwielbiam ten słownik. Mimo, że mam już swoje lata i edukacja w której mogłabym zostać mianowana "uczniem" dawno za mną to niejednokrotnie wracam do tego słownika. Pierwszego, który wyjaśnił mi co i jak jest z tym naszym językiem.

Taka, owca. Czemu owca a nie ofca. Przecież słyszymy tu f...? a Słownik to ładnie wyjaśnia. Nie dość, że mamy zgrabniutki rysuneczek owieczki z wplecioną literką "W". Przykłady zastosowań: Widzę owcę. Pasterz z owcą; pięć owiec; przyglądam się owcom; film o owcach. A do tego wyjaśnienie: Słychać f, lecz piszemy w, ponieważ w słowie owiec wyraźnie słychać wi.

Jasno i zwięźle. Idzie zapamiętać. Jak ktoś ma problemy z naszym kochanym językiem polskim, dysleksje, lub chce sobie wyjaśnić lub przypomnieć "co i jak" to pozycja dla niego :)