Wszystko o beaglach T. 3

Wydawnictwo: Pompy i Systemy Sp. z o.o.
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o beaglach, a nie masz kogo zapytać. T. 3
beagle, hodowla, psy
poradniki
Groszek

Rękopis książki Andrzeja W. Bacińskiego Wszystko o beaglach czytałem z pewną nieufnością; nie bardzo chciałem mu wierzyć, gdyż to, co pisał, odbiegało od powszechnych wyobrażeń. Jednak w trakcie przygotowywania tej pozycji do druku spędziłem z Autorem i jego psami wiele godzin, a nawet dni i przekonałem się, że wszystko, co zawarł w tych tomach, ma miejsce w rzeczywistości. Pies większości...

Pies większości osób jawi się jako stworzenie, którego celem życia jest służenie człowiekowi. Beagle nie mieszczą się w tym stereotypie. Mają własne sprawy i zainteresowania, czasem pozwalając człowiekowi poczuć się panem stada. Wyselekcjonowane przed kilkoma wiekami, ściśle ukierunkowane, doskonalone przez setki lat, są świetnymi tropicielami; niezależnymi, ale potrafiącymi pracować zespołowo.
Są psy, dla których największym szczęściem jest spełnianie poleceń człowieka – reagowanie na jego komendy, przybieganie na rozkaz, przynoszenie piłeczki, podawanie łapy itp. Nie beagle... One w większości przypadków pozostają sobą; dlatego wysokiej klasy hodowca szkoli beagla, a nie „tresuje”. Siłowe działanie (np. za pomocą obroży elektrycznej) może złamać psychikę psa na zawsze, co później widać po jego niestabilnym zachowaniu.
Beagle mają silny charakter, z czego każdy posiadacz powinien zdawać sobie sprawę. Są bardzo inteligentne – gdy coś im nie pasuje, potrafią udawać głuchego. Wymagają stawiania przed nimi zadań, z czasem coraz trudniejszych.
Przyszły właściciel powinien poznać specyfikę tej rasy, zastanowić się, czy godzi się na obecność niezależnego domownika, a po zakupie poznać jego mentalność i dopasować do niej swoje wymagania.
I o tym właśnie jest ta książka, którą gorąco Państwu polecam.
Redaktor Cezary Dybowski

źródło opisu: Wydawca Pompy i Systemy, 2016

źródło okładki: http://www.beagle.pl/ksiazka.html

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!