Królewicz Pinezka i królewna Łezka

Wydawnictwo: skrzat
anastazja

W Czułowicach Ogromnych żyła pewna królewna, której ulubioną rozrywką było oglądanie łzawych seriali i nieustanne zamartwianie się. W sąsiednim Złociszowie Wielkim mieszkał zaś królewicz znany z uszczypliwości i złośliwości. I jak to w bajce bywa, przyszedł czas, by oboje znaleźli swoje drugie połowy. Czy to możliwe, by królewicz Pinezka stał się nagle wrażliwym wielbicielem zwierząt, a królewna Łezka przestała się smucić? I czy ta historia skończy się szczęśliwie? Przeczytajcie!

źródło opisu: skrzat.com.pl

źródło okładki: skrzat.com.pl

Katarzyna17 | 2019-01-23

Zabawna i pouczająca książka. Naprawdę można wiele z niej wynieśc.

Na półkach: Przeczytane, Skrzat
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Moje dziecko już chyba wyrosło z opowiadań o książętach i księżniczkach. Zauważyłam, że znacznie bardziej podobają jej się historie z wątkiem kryminalnym w tle lub jakieś opowiadania przygodowe. Nie miałam więc pewności, czy ta lektura przypadnie jej do gustu. Miałam spory dylemat, czy sięgać po to opowiadanie, skoro już w tytule jest informacja, że to historia o księżniczkach i takie tam. Problem w tym, że ja w serii Duże litery wydawnictwa Skrzat po prostu się zakochałam i nie mogłam się oprzeć pokusie. A potem modliłam się, by książeczka ta nie zbierała kurzu na półce mojego dziecka...

I tak właśnie kolejna część tej fajnej serii trafiła do naszego domu. Razem z nią dwa inne tytuły z tej kolekcji, ale o nich napiszę Wam innym razem. Teraz skupię się na części, co do której miałam najwięcej wątpliwości. Z jednej strony nie mogłam doczekać się, aż paczuszka dotrze do nas, z drugiej bałam się reakcji mojego dziecka. Ale powiem Wam szczerze, że nic strasznego się nie wydarzyło....

MoznaPrzeczytac | 2016-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

„Królewicz Pinezka i królewna Łezka” to kolejna książka z serii „Duże Litery”. Jak nazwa wskazuje, wielkość kroju pisma jest dostosowana do tego, by książkę mogły czytać samodzielnie te dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z literaturą. Mniejszy format i szerokość książki zapewniają właściwe rozłożenie tekstu, w który płynnie wpleciono ilustracje.

Pełna recenzja książki na stronie:

ZwykłaMatka | 2016-07-29
Przeczytana: 11 lipca 2016

Pinezka to młody królewicz z bardzo ciętym językiem, którego bali się dosłownie wszyscy, a rodzice rwali włosy z głowy, by go choć trochę zmienić.
Łezka z kolei jest śliczną królewną, która wolała się smucić niż uśmiechać i wylewała całe morza łez. Rodzice obojga i poddani w obydwu królestwach byli przerażeni oraz zasmuceni tym, co ich czeka, gdy młodzi następcy tronów będą rządzić krajem.
Nic nie pomagało. Nikt nie wiedział jak odmienić tych młodych ludzi. Jednak ostatecznie na każdego z nich znalazł się sposób. Zarówno Łezka jak i Pinezka sami doszli do tego co może pomóc im się zmienić. Przy okazji pomogli wielu innym ludziom... Co było dalej? Przeczytajcie sami.
Autorka daje dużo do myślenia małym czytelnikom. Pokazuje, na podstawie tytułowej królewny i królewicza, że każdy może się zmienić, a za tą zmianą idzie też dawanie dobra rodzinie i innym ludziom. Udowadnia, że samodzielnie odkryte talenty mogą dać radość nie tylko samym zainteresowanym.
Więcej na blogu...

Zachęcam do zapoznania się z moją recenzją dostępną na moim blogu ^_^