Dreszcze

Wydawnictwo: Amber

Opuszczony szpital psychiatryczny. Stary witraż. Okno, za którym przed laty rozegrała się tragedia. Detektyw Montoya ma tylko takie tropy. To za mało, żeby schwytać seryjnego mordercę, który dokonuje makabrycznych zbrodni i zostawia przy ciałach ofiar tajemnicze słowa: Ceną grzechu jest śmierć .

gwiazdka | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Co można napisać o książce? Że akcja zaczyna się już na pierwszych stronach, na każdej kolejnej rośnie napięcie, zagadka zostaje rozwiązana dopiero pod sam koniec. Niestety, książka ma też kilka wad- przede wszystkim jest bardzo schematyczna. Seryjny morderca, dziewczyna i przystojny policjant, romans, kolejne zbrodnie i kolejne ofiary, których nie da się uratować, tajemnica sprzed lat i główna bohaterka sama dobrowolnie pchająca się w łapy mordercy. Oczywiście dla kogoś, kto po raz pierwszy sięgnie po książkę Jackson, „Dreszcze" wydadzą się świetną lekturę. Dla mnie, miłośniczki gatunku, książka jest powieleniem innych.

Wyjaśnienia zagadki czytelnik nie ma prawa się domyśleć- co jest i wadą i zaletą. Zaletą, bo książka coś w sobie ukrywa, trzeba przebrnąć przez całą żeby czegoś się dowiedzieć. Wadą, bo autorka ukrywa przed nami wszelkie dane, nie daje nam żadnej możliwości odgadnięcia nie wspominając o osobie, która jest mordercą. Za to w książce bardzo podobały mi się relacje...

Insreall | 2013-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2013

Książka rewelacyjna!
Historia o seriach zabójstw, powiązanych zagadkach i psychopatycznym mordercy wciąga na tyle aby nie móc oderwać się od lektury. Czyta się przyjemnie i szybko. Polecam wszystkim miłośnikom thrillerów mocno trzymających w napięciu.

anetag174 | 2013-03-19
Na półkach: Thriller, Przeczytane

"Dreszcze" to trzecia z kolei książka z cyklu "New Orleans" i jest znacznie od nich ciekawsza. Przewidywalna, ale mimo to trzyma w napięciu. Nie mam żadnych zastrzeżeń do książki, ale jedno mnie raziło. Otóż, aż trzy ofiary w trakcie porywania myślą sobie: "Bóg pomaga tym, którzy sami sobie pomagają". Jedna osoba owszem, ale aż trzy... Autorka pozostawia zakończenie otwarte, więc trzeba sięgnąć po czwartą książkę z serii.

gosiurka | 2015-01-25
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Książka dobra, mroczna , trzyma w napięciu. Jest jednak ,jedno wielkie ale...jak już gwiazka zauważyła książka jest mocno schematyczna. Przeczytać tylko tą książkę , to super, ale jednym ciągiem od pierwszej części.... odradzam.
Książka warta przeczytania, tylko trzeba pamiętać o odstępach czasowych :)

sygin | 2014-02-21
Przeczytana: styczeń 2014

Przeczytałam „Dreszcze” Lisy Jackson, głównie dlatego, że książka ta jest trzecim tomem serii, której akcję autorka umieściła w Nowym Orleanie. Dwie wcześniejsze jak i inne książki Jackson jakie dotąd miałam okazję czytać przygotowały mnie na to czego powinnam się spodziewać. I nie pomyliłam się.

„Dreszcze” są bardzo klasycznym thrillerm jeśli można tak nazwać opowieść, którego głównym tematem jest seryjny morderca popełniający kolejne zbrodnie i kobieta, której nazwisko mieści się na liście jego celów. Wszyscy znamy takie historie i ta na ich tle niczym szczególnym się nie wyróżnia, ani w pozytywnym, ani negatywnym sensie.

Przystojny detektyw, młoda, piękna kobieta i czający się coraz bliżej niej psychopatyczny morderca – to właściwie cała treść „Dreszczy”. Akcja rozgrywa się dosyć spójnie, bez większych niespodzianek czy zawirowań. Kolejne morderstwa, kolejne niewiadome, mylne tropy, historia z przeszłości i pilnie strzeżone tajemnice starego szpitala psychiatrycznego....

Karolina | 2011-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2011

Doskonałe do tramwaju/pociągu/autobusu, na nudny zimowy wieczór lub w kolejce do lekarza. Książkę poleciła mi koleżanka na odstresowanie się i mimo, że nie wniosła wiele do moich doświadczeń czytelniczych to spędziłam z nią przyjemne popołudnie.

"Dreszcze" to historia brutalnych podwójnych morserstw, w których kobieta zawsze wydaje się mścić za coś na mężczyźnie. Żadna z ofiar nie ma z sobą absolutnie nic wspólnego na pierwszy rzut oka, ale można ją połączyć niejasno z dawno opustoszałym szpitalem psychiatrycznym. Oczywiście akcja jest dość przewidywalna (zresztą nie ma niegdy wiele opcji do wyboru na linii piękna kobieta w niebezpieczeństwie i przystojny detektyw; dom na odludziu i piękna kobieta która musi sobie udowodnić, że wcale się nie boi). Niemniej jednak akcja trzyma w napięciu, więc dobrze się czyta. Polecam.

Kamila Roszyk | 2015-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Świetny kryminał!! Moje drugie spotkanie z Lisa Jackson i jestem już jej wielką fanką. Dla tych co lubią klimaty kryminałów związanych ze szpitalem psychiatrycznym i zakonem z licznymi motywami religijnymi od ciemnej strony. Wciągająca do ostatniej strony, Polecam gorąco!

Smolarek | 2012-12-28

Fajna. Trzyma w napięciu do ostatniej chwili, ma otwarte zakończenie więc daje do myślenia. Oprócz tego autorka dobrze buduje napięcie, a przez to książka bardzo wciąga.

Natalia | 2014-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po tej książce jedyne co mi się nasuwa to wow. Książka epicka. Cóż jest to co prawda pierwszy dotychczas przeczytany przeze mnie thriller ale jest po prostu świetny. Akcja rozgrywa się w Nowym Orleanie jej główną bohaterką jest Abbie Gierman, która wiele w życiu przeszła. Jej mama było chora psychicznie i kiedy obchodził bodajże swoje 35 urodziny popełnił samobójstwo od tamtej pory Abby chodzi na terapie co wieczór ma ona koszmary związane ze śmiercią swojej mamy. Jak już wspomniała nie miała łatwo w życiu ożeniła się z wielkim dupkiem Nikiem spikerem radiowym który wcześnie sypiał z jej siostrą i wieloma innymi dziewczynami po czy Abby się z nim rozwiodła i zostawiła go bez kasy(mądra dziewczyna)a on w odwecie nie źle ją osmarował w jednej swojej audycji i pięknie sprecyzował o niej opinie wariatki. Ale nie ma się co bać został zabity przez pewnego psychola, który upozorował że został on(Nick) zamordowany przez pewną dziewice która zamierzał iść do zakony .Psychol kazał jej się...

kruszyna7733 | 2013-12-11

Świetna ksiązka idealna dla kobiet na zimowe wieczory ksiązka jest lekka, napięcie budowane jest stopniowo ale skutecznie co sprawia ze bardzo cięzko oderwac się od książki szczególnie wtedy gdy zaczynają się wyjaśniac wszystkie jej tajemnice zakonczenie bardzo zaskokujące jak równiez główny sprawca morderstw tez byl dla mnie zaskoczeniem polecam serdecznie zalowalam ze juz sie skonczyla i poszlam do biblioteki po kolejne ksiązki tej autorki