Hotel „Wieczność”

Wydawnictwo: superNOWA

W wirtualnym hotelu domu pracy twórczej zamordowano pisarza. Okazuje się, że podobny hotel istnieje w świecie rzeczywistym w Szwajcarii. Młody autor wyrusza, by pomścić śmierć przyjaciela. W tym samym czasie studentka z Polski trafia tam do pracy. śledztwo w sprawie prowadzi też detektyw, który wcześniej wpadł na trop elektronicznych książek skanujących psychikę czytelników.

Lucy_Cruel | 2014-01-24
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Ciekawa książka, a jednocześnie trudna i dziwna. Nie tak daleka przyszłość, wirtualny świat, w którym możemy grać, bawić się, uprawiać seks, zwiedzać inne kraje, ale również wyciszać się. Ale czy to takie bezpieczne? A co się stanie kiedy jakiś haker się włamie do systemu? Czy będziemy mogli odróżnić rzeczywistość od wirtualnego świata? A jeśli dodamy do tego jeszcze książkę, która nas czyta i kradnie nam duszę?
Polecam przeczytać i się przekonać samemu ;)

Klaudia | 2013-04-15
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Wspaniała lektura, choć przyznam, że dość zaawansowana. Cenię taką literaturę, w której można znaleźć wiele erudycyjnych odniesień autora. Tutaj odnajdujemy wiele zawiłych wątków, które aż proszą się, aby je rozwikłać, razem z bohaterami. Szczerze, kiedy przeczytałam pierwsze kilka stron, musiałam ją odłożyć. Wydawało mi się, że może się okazać dla mnie za trudna. Jednak trochę czasu minęło i wzięłam się za nią ponownie. Książka miło mnie zaskoczyła i po dość skomplikowanym wstępie, wprowadzającym nas w te wszystkie imponderabilia możnaby rzec, nastąpiło miarowe, konsekwentne rozwijanie się poszczególnych wątków.
Na tyle książki jest napisane, że jest to 'metafizyczny kryminał i fantastyczna podróż do granic literatury'. Granic jest tu wiele, większość z nich przekracza domysły przeciętnego czytelnika. Mieszają się w książce różne gatunki, czasami to typowa fantastyczna opowieść, czasami niemal czyste science-fiction, miejscami zwykły kryminał, a w przeważającej części powieść...

Paulina | 2011-03-17
Przeczytana: 30 maja 2010

tak beznadziejnej książki chyba w życiu nie czytałam. wymęczyłam ponad połowę, ale w końcu odniosłam do biblioteki.

Venix | 2013-02-11

Powinno być ciekawe biorąc pod uwagę opis i autora.

DonProsto | 2016-04-23
reptar | 2016-02-13