Morderczy gatunek

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller

Nikt nie chce uwierzyć, że Grace Peltier popełniła samobójstwo: ani Curtis, jej ojciec, ani były senator, Jack Mercier ani prywatny detektyw, Charlie Parker, którego wynajęto do zbadania okoliczności śmierci dziewczyny.

Kevorkian | 2016-02-14
Przeczytana: 09 lutego 2016

Bardzo fajny, mroczny kryminał, szkoda tylko, że okładka nijak nie ostrzega, że jest to któryś z kolei tom cyklu, a naprawdę powinna, bo bez znajomości poprzednich części czasami serio trudno jest się zorientować w początkowym tornadzie bohaterów i ciągłych odniesieniach głównego bohatera do przeszłych wydarzeń.

Główny bohater ma lubiane przeze mnie sarkastyczne poczucie humoru i w ogóle pasuje to obrazu upartego, lekko wymiętoszonego prywatnego detektywa. Louis i Angel są absolutnie uroczy ze swoimi ciągłymi sprzeczkami. Do pełni szczęścia zabrakło mi jakiejś ambiwalencji w "tych złych" - źli są źli do szpiku kości, a na dokładkę brzydcy. ^^'

Mroczna, okrutna, straszna - jak wszystkie książki tego autora.

Świetny kryminał. Podoba mi się, że autor idzie w stronę mroczniejszego kryminału. J. Connolly to jeden z moich ulubionych autorów boli mnie tylko, że w Polsce zostało wydanych tylko 7 książek. Polecam każdemu, dobrze napisana, pełna zwrotów akcji i czarnego humoru.

Henioo | 2013-09-17
Przeczytana: grudzień 2011

Dobra, ciekawa książka. Czytałem ją 2 razy.
Polecam.

Firstlight OftheDay | 2015-10-02