LubimyCzytać

Marta jest dobrą żoną i matką, odnosi sukcesy zawodowe, ale żyje w związku, w którym nie czuje się spełniona. Czegoś jej brakuje. Tęskni za prawdziwym uczuciem, które uciekło z jej relacji z mężem. Pewnego dnia przewrotny los postanawia zadrwić z jej życia. W Nowy Rok w progu jej mieszkania pojawia się przystojny, bogaty, troskliwy i stanowczy mężczyzna z pasją. Marta musi sama się przekonać czy jest gotowa zacząć układać swoje życie na nowo…

Ciepła, relaksująca opowieść o miłości, poszukiwaniu szczęścia i spełnieniu.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Ervisha | 2019-05-02
Przeczytana: 02 maja 2019

Krótka książka w zasadzie opowiadanie, które mogłabym określić "czytadło o którym się zapomina i na które w zasadzie szkoda czasu". Napisana po omacku, pobieżnie, tak "byle jak" przepełniona sztucznością, naciąganiem, brakiem naturalności i irytującymi bohaterami. Po prostu nudna.

eduko7 | 2019-05-01
Przeczytana: 26 kwietnia 2019

Trudno uznać tę książkę za „lekką lekturkę”. Bohaterka tkwi w pewnym zawieszeniu. Z pozoru żyje w szczęśliwej rodzinie, odnosi sukcesy. Można ją uznać za kobietę spełnioną. A jednak Marta nie czuje się szczęśliwa. Ma wrażenie, że mąż nie odwzajemnia jej uczucia, że coraz bardziej oddala się od niej. W konsekwencji ulega zauroczeniu przypadkowo poznanym mężczyzną. Pytanie tylko, czy wypełni on pustkę w jej życiu? Czy spełni pokładane w nim nadzieje?
Autorka dotyka ważnych problemów, jakimi są tak charakterystyczne dla współczesnych ludzi poczucie osamotnienia, poszukiwania samego siebie. Sprawia, że zaczynamy angażować się w problemy Marty, wspólnie przezywać jej dylematy.

książkowe_zacisze | 2016-07-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Karolina

Rzeczą, która mnie na początku denerwowała było to, że Marta ma strasznie zmienny humor. W jednej minucie cieszyła się, a w drugiej zaczynała płakać. Wiecie dlaczego mnie to denerwowało? Bo widziałam w niej siebie. :D Jednak po zastanowieniu stwierdziłam, że każda z nas czasem tak miewa i spodobało mi się, że autorka pokazała to w taki sposób.
Nie czytam często literatury kobiecej, więc nie mam jako takiego porównania. Jednak niestety „Marta” niekoniecznie mi się spodobała i chyba oczekiwałam czegoś więcej. Możliwe, że inni odbiorą to inaczej i jestem pewna, że znajdą się miłośniczki (a może nawet i miłośnicy), tego typu literatury.

Kasiulek | 2016-05-05

Lekkie i przyjemne w odbiorze lektury, nie wymagające większego wysiłku – po takie sięgam dość często. Tak też było w tym wypadku, gdy mój wzrok padł na książkę pióra Małgorzaty Kruszyńskiej pt. Marta. Lektura lekka, ale czy jej odbiór był dobry?
Marta wydaje się kobietą spełnioną; odnosi sukcesy w pracy, ma uroczego synka i kochanego męża. Jednak taka sielankowo wygląda tylko z zewnątrz. Niestety ma wrażenie, że mąż nie odwzajemnia jej uczuć, jego późne powroty z pracy powodują, że małżonkowie coraz bardziej się od siebie oddalają. Marcie brakuje czułości, miłości, codziennego porannego uśmiechu. Pewnego dnia w jej progu staje przystojny mężczyzna, który przewraca jej życie do góry nogami i dzięki któremu kobieta czuje się doceniana. Czy tak jest faktycznie, czy warto odejść męża i iść tak naprawdę w ciemno, nie wiedząc co ją czeka za progiem.
Marta to dość ciekawa i lekka w odbiorze lektura, która ma jeden mankament występujący w kilku miejscach. Są akapity, gdzie historię...