Myśli o wolności, władzy i wspólnocie

Wydawnictwo: Znak
wolność
filozofia, etyka
Mateusz R

Publikacja zawiera wybór myśli wybitnego filozofa i duszpasterza – dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, co się dzieje z naszą wolnością.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2016

źródło okładki: http://tischner.pl/galleries-news/1347/c235_Tischn...»

Paula | 2018-11-15
Przeczytana: 2018 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zbiór wspaniałych myśli Ks.Tischnera.Dla tych,którzy cenią dar Wolności.

Audrey60 | 2018-07-08
Przeczytana: 09 lipca 2018

To książka, do której się wraca.

Mateusz R | 2016-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

Myśl filozoficzna księdza Tischnera jako nieprzemijający wyznacznik wartości podstawowych. W tym tomiku rzecz idzie o rozumienie słowa: wolność. Książka zawiera ponad 90 cytatów z ks. J. Tischnera w wyborze i układzie zaproponowanym przez Wojciecha Bonowicza. Olśniewające słowa księdza - filozofa o wolności brzmią dobitnie, mocno, znacząco. Wyśmienita pozycja do każdej biblioteki, dosłownie dla każdego. Przywraca wiarę w dobro rzeczy, gdy je nazwać i opisać, a ks. Tischner potrafił nazywać rzeczy celnie i po imieniu. Niniejszy wybór tekstów dotyczących wolności, brzmi szczególnie dotkliwie i trzeźwiąco wobec sytuacji politycznej w kraju A.D. 2016. Bez względu na poglądy polityczne, jest to książka "musisz mieć". Polecam zwłaszcza wszystkim tym, którzy nie mieli okazji śledzić publicznej działalności ks. Tischnera. Tischner jako opoka mądrości i rozsądku. Zestaw cytatów pozwala na dalsze poszukiwania w myśli filozoficznej wybitnego i nieodżałowanego księdza.