Środkowy napastnik zginie o zmierzchu

Cykl: Carvalho (tom 14)
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
El delantero centro fue asesinado al atardecer
9788373920873

Prywatny detektyw Pepe Carvalho ma zbadać i rozwikłać szczególną zagadkę. Do najpotężniejszego hiszpańskiego klubu piłkarskiego FC Barcelona przychodzą anonimy, pisane dziwacznym stylem, pełnym skomplikowanych metafor, grożące, że środkowy napastnik zginie o zmierzchu. Dla nikogo nie ulega wątpliwości, że chodzi o niedawno zaangażowaną gwiazdę angielskiego futbolu - Jacka Mortimera. Kto jednak chciałby go zabić i dlaczego?

źródło opisu: Wyd. Noir sur Blanc, 2005

Róża_Bzowa | 2016-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Rozsądnemu czytelnikowi nie wydaje się możliwe, by można było połączyć w jednej powieści futbol i poetycką prozę z zacięciem filozoficznym, wątek starości z imigracją arabską (temat aktualny w Hiszpanii 28 lat temu!), nacjonalizm kataloński i analizę jungowską, źle starzejących się sportowców i tęsknoty faszystowskie. A jednak autorowi tej książki to się udało! I to jak! Warto sprawdzić.

Mateusz Bugalski | 2015-12-20
anett83 | 2015-03-08