Prawdziwa miłość

2016-05-18
2014-11-04
Anna Klingofer
Jennifer Lopez autobiografia

Jako dziecko byłam ogromną fanką Jennifer, dlatego nie mogłabym nie przeczytać jej historii, szczególnie napisanej przez nią samą. Ciekawy koncept opowiedzenia o sobie z perspektywy trasy koncertowej, która była ukoronowaniem ważnego etapu w życiu artystki. Więcej tu jednak powtarzalnych zdjęć z koncertów i całych stron poświęconych cytatom z niej samej, niż wartościowej treści. Mimo, iż Jennifer darzę ogromnym sentymentem i również dziś ciekawi mnie jej osoba prywatnie jak i zawodowo, autobiografia (przynajmniej w tłumaczeniu),napisana jest słabym językiem i czyta się ją jak pamiętnik koleżanki, a nie autobiografię jednej z najbardziej znanych obecnie osób na świecie. Osoby odpowiedzialne za ostateczny kształt tej książki nie popisały się i zmarnowały potencjał. Niemniej, można się z niej dowiedzieć trochę więcej o samej artystce, a jej przekaz jest pokrzepiający i dający wiarę tym, którzy tego potrzebują. Ciekawe uzupełnienie naprawdę dobrych dokumentów o JLo, dostępnych na Netflixie.

Plus za dużą ilość ładnych zdjęć. Mało tekstu, więc szybko się czyta.

Plus za dużą ilość ładnych zdjęć. Mało tekstu, więc szybko się czyta.

Pięknie wydana, ilustrowana, na śliskim papierze i rzekomo ręką samej artystki.
Na postać Jennifer Lopez i jej dokonania polecam sięgnąć na wikipedię ale jestem szczerze przekonany, że znajomość tej postaci jest powszechna. Wielka diva, ambitna aktorka, piosenkarka a przede wszystkim showmenka.
Swoją pierwszą książkę poświęciła na historię zakończenia jednego ze swoich małżeństw. Chociaż można było się spodziewać opisów całego życia JLO nie poświęca na to wiele uwagi, skupiając się emocjach które nią targały w okresie od 2010 do końca 2012.
Książka jest całkiem ciekawa ale pisana bardzo nierówno z wieloma niepotrzebnymi wtrąceniami. Z jednej strony mamy historię jej uczuć a z drugiej elementy przygotowania do jej pierwszej światowej trasy przez co w ostateczności ciężko powiedzieć o czym jest ta autobiografia. I czy wogóle jest to autobiografia czy reportaż czy powieść?

Dla fanów polecam, osoby postronne mogą się zgubić.

Pięknie wydana, ilustrowana, na śliskim papierze i rzekomo ręką samej artystki.
Swoją pierwszą książkę poświęciła na historię zakończenia jednego ze swoich...

Nie myślałam, że mi się książka spodoba, obawiałam się płaskiej opowieści, drogiej tandety i pychy... a opowieść ciekawie przedstawiona w formie koncertu i poszczególnych utworów, no i Jenny uczuciowa i kochliwa i cierpieć też potrafi... śmiało możecie brać i czytać. Polecam.

Słabe to bardzo

Słabe to bardzo

Cudowna i wzruszająca książka , we love you Jennifer :-*

Cudowna i wzruszająca książka , we love you Jennifer :-*

Książka dużo daje od siebie.
" Kochaj siebie"- takie przesłanie wyniosłam z tej opowieści.
Oczywiście, inna osoba może wynieść co innego, ale równie wartościowego.
Polecam

P.s. Ostatnio spotkałam się z opinią, że wszystkie książki to szmiry. Trochę się oburzyłam. Taki człowiek co tak twierdzi musiał sie tylko natknąć na tandetne książki, a nie te co naprawdę wnoszą cos do naszego życia.

Książka dużo daje od siebie.
" Kochaj siebie"- takie przesłanie wyniosłam z tej opowieści.
Oczywiście, inna osoba może wynieść co innego, ale równie wartościowego.
Polecam

Historia o tym jak odnaleźć swoją kobiecość, siłę oraz tą najprawdziwszą z miłości.
Jennifer Lopez to imię i nazwisko jestem przekonana, że zna prawie cały świat - aktorka, piosenkarka, tancerka, producentka. Wybrana przez magazyn "People" za najpiękniejszą kobietę świata, a "Forbes" za najpotężniejszą celebrytkę na ziemi. Znamy ją z telewizji, teledysków, programów typu show, ale nikt do tej pory nie miał okazji poznać jej 'od kuchni'. Napisała tą książkę, żeby rozliczyć się z przeszłością, ale jednocześnie pokazuje jak odnaleźć samą siebie, jak przetrwać trudne chwile, jak odnaleźć siłę własnej osobowości i odpowiada na pytanie czemu czasem warto przeżyć ciężkie chwile.
Jennifer zapowiada książkę: "To opowieść o miłości. Zaczęło się od jej utraty. Czułam jakby mój świat nagle się rozsypał. Potem nastąpiła podróż, która mnie odmieniła. Podczas przygotowań do światowej trasy koncertowej - musiałam stawić czoła poważnym wyzwaniom i pokonać jedne z moich największych lęków, lecz dzięki moim dzieciom wyszłam z tego silniejsza niż kiedykolwiek"

"Nie możesz oczekiwać, że inni będą cię wspaniale traktować, jeśli najpierw sama nie uwierzysz, że jesteś wspaniała"

Zawsze uznawałam Jennifer za najładniejszą kobietę jaką widziałam kiedykolwiek, zresztą tak jest do tej pory. Jest ideałem kobiecego piękna! Jej muzyka porusza do tańca wielu ludzi a role w filmach budzą sympatię. Największe wrażenie zrobiła na mnie jej rola w filmie "Nigdy więcej" i od tamtej pory pokochałam ją całą, za talent, urodę i niesamowitą sympatię jaką budzi. Szczerze mówiąc nie poszukiwałam tej książki, trafiła mi się przypadkiem podczas jednych poszukiwań tanich książek. Książkę dorwałam za całe 9,99 zł na stronie Świat Książki. Byłam w szoku jak zobaczyłam tak piękną książkę: cudowna matowa okładka, błyszczące strony oraz wspaniałe zdjęcia, które pokazują najróżniejsze emocje. Do książki zabrałam się z wielką ciekawością i nadzieją na coś wartego uwagi - nie pomyliłam się.
Jennifer zaczyna od tego jak znalazła się na szczycie i runęła na samo dno, dno emocjonalne. Kobieta, która ma wszystko - pieniądze, sławę, urodę w dodatku dwójkę wspaniałych dzieci, mogłoby się wydawać, że niczego jej nie brakuje, a jednak. Teoretycznie nie ma szczęścia w miłości, ale pewnego dnia ją odkrywa i już wie, że nigdy jej nie straci.

Rozpoczynamy naszą podróż z JLo od dramatycznej chwili w której rozwodzi się z mężem - Markiem Anthonym - ze swoją miłością, przyjacielem, kochankiem oraz ojcem jej dzieci. Wydarzenie to zmienia cały bieg dalszych lat życia Jennifer i nauczy ją na tyle dużo by mogła powiedzieć, że dzięki temu przeżyciu zyskała tak wiele, że odkryła siebie na nowo i zrozumiała, że mimo iż jej życie nie jest takie jak sobie wyobrażała - jest wspaniałe - po prostu. Rozwód, który wydawał się jej osobistą porażką, po której nie jest w stanie się podnieść, dał jej wiele nadziei i motor do działania. Benny - agent Jennifer Lopez i przyjaciel wspierał ją w jej trudnych chwilach, podnosił po porażkach i motywował do tworzenia jeszcze lepszej siebie, to dzięki niemu piosenkarka zdecydowała się na pierwszą światową trasę koncertową, która obejmowała 5 kontynentów - 65 miast.
Poznajemy od podszewki trasę w którą wybrała się Jennifer, jej trudne i odważne momenty, śmieszne sytuacje, znaczenia słów jej piosenek, przemyślenia o nich i o jej życiu. Na próżno szukać w tej książce pikantnych smaczków dotyczących prywatnego życia Jen, wątek o niej i jej mężu myślę, że w dostateczny sposób zaspokaja ciekawość czytelników a nie wykracza za bariery dobrego smaku. W tej książce poznajemy Jennifer jako zwykłą dziewczynę z Bronxu, która pogubiła się po drodze, ale pokazała jak i dzięki komu odnalazła swoją drogę i jak ważną rolę w jej życiu pełnią jej dzieci, bliźniaki Max i Emme.

Książka zachwyca nie tylko pięknymi zdjęciami czy dopracowaną oprawą, ale również cytatami , pełnymi przesłania. Polecam każdemu kto poszukuje lektury, która da mu motywacyjnego kopa. Po jej przeczytaniu na pewno dowiemy się więcej o nas samych, ale także o ludziach, którzy nas otaczają. Sięgnę na pewno jeszcze kiedyś po tą pozycję, bo jest zdecydowanie z tych, które się nie nudzą, a chętnie do nich się wraca.

Książka ładnie wydana, okraszona masą zdjęć. Nie jest to lektura wybitna, ot wyrywek z życia piosenkarki...

Ale ciekawa książka !
a dokładniej pamiętnik samej Jennifer Lopez
Super że sama go napisała,
wiele rzeczy ciekawych się o niej dowiedziałam z tej książki.
okładka boska !

polecam serdecznie ;)

Ale ciekawa książka !
a dokładniej pamiętnik samej Jennifer Lopez
Super że sama go napisała,
wiele rzeczy ciekawych się o niej dowiedziałam z tej książki.
okładka boska !

polecam serdecznie ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Literatura amerykańska
  • Wymienię / Sprzedam