Mimo twoich łez

Tłumaczenie: Piotr Grzegorzewski
Cykl: Mimo moich win (tom 2)
Wydawnictwo: Otwarte
Dirty Red
Ag2S

„Mam wszystko, bo ciężko na to zapracowałam”. Gdy ktoś tak mówi, to zazwyczaj myślimy o bogactwie, spełnionych marzeniach i szczęśliwej rodzinie. Czy pod tym pojęciem mogą kryć się kłamstwa, krzywdy i rany? Czy ktoś może sobie zapracować na wszystkie nieszczęścia świata? Cóż, ja naprawdę mam wszystko i nie pozwolę, by ktokolwiek mi to odebrał. Ta żmija ciągle próbuje wślizgnąć się w nasze...

Cóż, ja naprawdę mam wszystko i nie pozwolę, by ktokolwiek mi to odebrał.
Ta żmija ciągle próbuje wślizgnąć się w nasze życie i nadszedł czas, by skosztowała własnej trucizny. Ja też potrafię kąsać – każda z nas potrafi, gdy ktoś podstępem chce zniszczyć nasze związki, rodziny, życie. Czujesz złość na samą myśl o zdradzieckich żmijach, prawda?
"Wypowiedzenie mi wojny to nie najlepszy pomysł. Nie poddam się bez walki, bo zawsze dostaję to, czego chcę. Tym razem poleją się łzy i nie będą to moje łzy. Powiem Ci więcej: mam w zanadrzu coś, co definitywnie przeważy szalę na moją stronę. O tak, w miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone. "
L.

Dalsze losy Olivii, Leah i Caleba, których znasz z powieści Mimo moich win. Czy miłość, o którą tak zajadle walczą, wytrzyma napór intryg, kłamstw i tajemnic? Z pasją można kogoś kochać – można też nienawidzić, a granica między tymi uczuciami jest cienka.
Tarryn Fisher, mistrzyni w wywoływaniu skrajnych emocji, powraca!

źródło opisu: http://otwarte.eu

źródło okładki: http://otwarte.eu

Oficjalna recenzja
Justyna książek: 412

Kłamstwo ponad prawdę

„Mimo twoich łez” to kontynuacja „Mimo moich win”, w których poznaliśmy dokładniej bohaterów oraz ich początkowe losy. Pierwszy tom był niezwykle emocjonujący i pełny skrajnych przeżyć, przez co z ogromną chęcią sięgnęłam jak najszybciej po kolejną część. Drogi Caleba i Olivii rozeszły się w dwie różne strony, oboje wzięli ślub i starają się założyć rodziny. Żona Caleba, Leah, zostaje matką, jednak stale coś jest z nią nie tak. Nie odnajduje się w nowej rzeczywistości, nie potrafi być ciepła ani kochana nawet dla męża. O wszystko obwinia depresję poporodową, jednakże czy to prawda? Może problem leży znacznie głębiej? Może odebrała szczęścia innej kobiecie, tylko po to, aby upolować mężczyznę dla siebie? Czy Leah jest szczerze szczęśliwa?

Pierwszy tom – „Mimo moich win” przyniósł mi wiele emocji, wrażeń oraz szokujących faktów. Czytałam go z zapartym tchem nawet na uczelni, nie potrafiłam się od niej oderwać i nie byłam w stanie przestań myśleć o bohaterach i ich uwikłanych losach. Sięgając po tom drugi, emocje powróciły i nie mogłam doczekać się, aż poznam dalszą historią Caleba, Olivii oraz Leah. Na samym początku zaskoczył mnie fakt, że książka napisana jest z perspektywy Leah, za którą niezbyt przepadam. Pierwsza część pisana była oczami Olivii, więc byłam już przyzwyczajona do owej narracji, jednakże zmiana nie wpłynęła wcale negatywnie. Dzięki temu czytelnik ma okazję poznać życie Leah praktycznie od początku. Opisane zostały jej relacje z rodziną, trudne dzieciństwo, dążenie do życiowych celów za wszelką cenę oraz krwawą walkę o mężczyznę życia, Caleba.

Rozdziały podzielone są „kiedyś” oraz na „teraz”, dokładnie tak samo jak w pierwszym tomie. Mamy dzięki temu okazję obserwować wydarzenia mające miejsce nawet kilka lat temu, jednakże zazębiające się z teraźniejszością. Takie odwołania umożliwiają szybkie połącznie faktów i przeżywanie opisanej historii podwójnie.

„Mimo twoich łez”, pomimo narracji Leah, spodobało mi się. Moje przypuszczenia co do bohaterki zostały rozjaśnione i niektóre jej zachowania wręcz wytłumaczone. Mimo wszystko, w dalszym ciągu pozostaje ona bohaterką, która bywa mściwa i złośliwa, będzie walczyć o swoje do upadłego. Zakończenie było szokujące i niezwykle emocjonujące, ponieważ autorka zrzuciła na czytelnika fakty, które zmienią bieg całej historii. Tarryn Fisher ma umiejętność przedstawiania wielu skrajności i emocji za pomocą słów, dzięki czemu nie potrafiłam oderwać się od jej książek. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

Justyna Ziemińska

Opinie czytelników (1908)
mclena | 2016-04-10
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

"Love is illogical. You fall into it like a manhole. Then you're just stuck. You die in love more than you live in love."

Jestem osobą niepalącą, ale ta książka zdecydowanie była w stanie popchnąć mnie ku nałogowi. Tyle nerwów, że czułam się jak narkoman na głodzie.
Jestem pod wrażeniem. Bardzo spodobał mi sie motyw kontynuacji historii z połączeniem przeszłości z punktu widzenia innego bohatera. Zawsze się boje, że odzwierciedlenie tego co już znam z perspektywy innej postaci sprawi, że nie będę się mogła doczekać końca książki, a czytanie zamiast sprawic przyjemność, będzie wprowadzało we frustrację. To rozwiązanie jakie zaproponowała Tarryn jest strzałem w dziesiątkę. Mimo mojej ogromnej niechęci do Leah, ciąg dalszy histori jest niezbędny (miałam ochote przeskoczyć od razu do "Thief" - tom 3, z racji słabego zainteresowania główną bohaterką w/w tomu) a ponadto przedstawia Rudą z całkiem innej perspektywy, jej postrzeganie, jej obsesję, jej kłamstwa, manipulację. Ten tom mocno...

szaraczek | 2017-01-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Empik, 2017
Przeczytana: 21 stycznia 2017

Pfffff
Nie wiem, co mam myśleć.
Tym razem poznajemy historię „tej drugiej”, Leah. Jak pamiętamy z pierwszego tomu Leah jest żoną Caleba, a Olivia daleko od nich. Jednak obsesja Leah na punkcie Caleba i nienawiść do Olivii nie opuszczają głównej bohaterki ani na krok.
Poznajemy również całą historię życia Leah. Zarówno tą sprzed Caleba jak i „związku” z nim.

Powiem wprost. Nie lubię Leah, a ten tom tylko mnie utwierdził w moich odczuciach w stosunku do niej. Powiem więcej. Moja niechęć do niej tylko się pogłębiła. A jednak przeczytałam całą książkę. A wręcz ją wchłonęłam. Choć nie ukrywam. Przejście przez tą całą górę knowań i intryg… No, ale na tym opiera się cała seria.
Ale nie powiem. Chwilami było mi jej najzwyczajniej w świecie szkoda. Co prawda chwilę później kolejne jej zachowanie sprawiało, że ta maleńka iskierka współczucia natychmiast gasła. Ale była.

Czekam teraz aż przyślą mi trzecią, ostatni tom serii i wreszcie będę mogła złożyć wszystko w całość. Niestety i...

Aneta Wiola | 2016-10-25

Długo czekałam na drugą część trylogii Tarryn Fisher z trójkątem miłosnym - Olivii, Caleb'a i Leah. Cieszę się, że tym razem również autorka mnie nie rozczarowała i umieściła w tej książce wszystko to, czym od samego początku uchwyciła mnie pisarka.

"Mimo twoich łez" - opisane dalsze losy Leah i jej męża Caleb'a z wątkiem Olivii jako wielkiej miłości. Już z pierwszego tomu dowiadujemy się o olbrzymim uczuciu Caleb'a i Olivii, jednak kłamstwa i intrygi przyczyniły się do rozpadu związku tej dwójki.
Leah jest zapsuta, samolubna, ale także waleczna, więc kiedy na jej drodze pojawiają się problemy, rudowłosa, młoda kobieta nie ma zamiaru odpuścić sobie swojej obsesji (nazywa to miłością).

Leah i Caleb zostają rodzicami, jednak mimo nowej istoty w ich małżeńskim życiu wcale nie jest tak różowo, jak by się mogła tego spodziewać Leah. Caleb wciąż ma w głowie pewną kobietę, o której nie potrafi zapomnieć...

Czytając wcześniejsze recenzje nastawiałam się, że ta książka będzie gorsza...

kryminalnakuchnia | 2016-09-05

Kontynuacja trylogii Love Me With Lies autorstwa Tarryn Fisher.

Tym razem historia widziana oczyma Leah Smith.....tak, tej samej, która was tak irytowała w pierwszej części :-)

Głównej bohaterce wydaje się,że Świat kręci się wokół niej.

W końcu osiągnęła to czego chciała za wszelką cenę.
Usidliła Caleba.

Czy wyjdzie jej to na dobre?
Sprawdźcie sami.

Ja gorąco polecam, bo tak toksycznego trójkąta miłosnego jeszcze we współczesnej literaturze nie było.

Izabela Pycio | 2016-10-21
Przeczytana: 21 października 2016

"Nienawiść to potężne uczucie. Gorące i wyniszczające jak ogień. Trawi zdrowy rozsądek, aż wreszcie zostaje z niego tylko kupka popiołu."

Bardzo spodobał mi się pierwszy tom, wyjątkowo ciekawie napisany, z intrygującą fabułą, dopracowanymi portretami głównych bohaterów, plastycznym językiem zabierającym w mocno romantyczne klimaty. Dlatego nie mogłam doczekać się kontynuacji serii, a ta, sprawiła mi wiele radości, bo okazała się jeszcze ciekawsza i wciągająca. Bardzo przyjemne i sympatyczne zaczytanie. Autorka wspaniale wnika w psychikę głównej bohaterki, odmalowując ją w pełnym wymiarze, z przekonywującymi zaletami i bogatymi wadami. Im głębiej wchodzimy w przedstawiane wydarzenia, tym więcej rozumiemy z postaw i zachowań wiodącej postaci. Jak bardzo prawda potrafi przybierać różne oblicza, w zależności od tego, kto ją nam w danym momencie podaje.

Wydawałoby się, że mocno negatywny obraz Leah, jaki wytworzył się w poprzedniej czytelniczej przygodzie, nie może ulec zmianie,...

Kaś-ka | 2016-11-02

O ile po przeczytaniu pierwszej części było Ci szkoda Leah tak teraz zmienisz o niej zdanie zaledwie w kilka minut. Wychodzi prawdziwa natura tej rudej istoty - jest tak zaślepiona pieniędzmi Caleba, chęcią bycia jego żoną że posuwa się do tego że świadomie zachodzi w ciążę aby dzieckiem zatrzymać przy sobie faceta, jednocześnie nienawidząc dziecka ! - Podła egoistka która chce aby wszystko było tak jak ona tego chce, we wszystkim doszukuje się intryg, kłamstw, drugiego dna. No cóż w jej przypadku jest tak że jaki kolor włosów taka osobowość :D - fałszywa.

kryminalnakuchnia | 2016-03-25

Kontynuacja trylogii Love Me With Lies autorstwa Tarryn Fisher.

Głównej bohaterce wydaje się,że Świat kręci się wokół niej.

W końcu osiągnęła to czego chciała za wszelką cenę.
Usidliła Caleba.

Czy wyjdzie jej to na dobre?

Miłka Kołakowska | 2016-10-10
Przeczytana: 07 października 2016

Droga do miłości obiera różne kierunki. Czasami pokryta jest płatkami róż i świadomie prowadzi zakochane dusze do wzajemnych serc. Znacznie częściej drogę pokrywają kamienie i nieoznakowane skrzyżowania, które utrudniają łatwe odnalezienie uczucia. Pokonanie trudności przynosi satysfakcję i niejednokrotnie staje się balsamem na zbolałe serca ukochanych. Ten właśnie tor obierany jest najczęściej, ale nie zawsze oznacza finalne zwycięstwo. Nawet najszczersze chęci jednej ze stron nie wpłyną na to, co kryje się we wnętrzu drugiej. Podobne sytuacje stają się niekiedy zachętą do nikczemnej rywalizacji, w której brakuje jednak miejsca na prawdziwą miłość. Pierwsze skrzypce zaczyna grać wtedy perfidna chęć posiadania. Właśnie tak niemoralna postawa cechuje bohaterów powieści „Mimo twoich łez”, co podkreśla osobliwą atmosferę, jaką Tarryn Fisher wykreowała w pierwszej części serii.

Budowę narracji i fabuły autorka oddaje rudowłosej Leah, która w pierwszym tomie podjęła skuteczną...

Majka | 2017-01-30
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Jeśli czytaliście "Mimo moich win" i myślicie, że spotkaliście się z niedojrzałą, egoistyczną bohaterką - wstrzymajcie się lepiej z ocenami. Przynajmniej do czasu lektury "Mimo twoich łez". Tu dopiero Tarryn Fisher daje popis! Przybliżaja nam sylwetkę Leah - trochę, mam wrażenie, poszkodowanej w poprzedniej części. A właściwie poprawka: miałam wrażenie. Po przeczytaniu "Mimo twoich łez" już wiem, że ta trylogia (?) to nic innego jak plejada czarnych charakterów, rozpuszczonych histeryczek i niezdecydowanych, niedojrzałych facetów. Wciąż czyta się łatwo i szybko, ale Tarryn Fisher trochę mnie już zmęczyła.
Pewnie będę chciała się przekonać jak wygląda ostatnia perpektywa w tym trójkącie - spojrzenie Caleba, ale na razie muszę odpocząć od stereotypowo amerykańskiego świata sztucznych uśmiechów i dziwnie rozumianych miłości.

Kasia | 2017-03-14
Przeczytana: 14 marca 2017

Coraz bardziej podoba mi się ta seria. Jest bardzo energetyczna, wyzwala wiele sprzecznych emocji i pozostawia margines na własną ocenę sytuacji.
Szkoda, ze została mi ostatnia część.