Cicha fala

Wydawnictwo: W.A.B.
The Silence of the Wave
Mateusz Kłodecki
Ag2S

Mrok, trauma i walka ze złem. Kameralna historia kryminalna w stylu noir.
Walka z bezwzględnymi przestępcami, funkcjonariusz jednostki antynarkotykowej na skraju załamania nerwowego i wstrząsająca zbrodnia. Kameralna, poruszająca powieść kryminalna w klimacie noir, której bohaterami są zwykli ludzie. Cicha fala opowiada o stracie i trudnym powrocie do normalnego życia.

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/cicha-fala.html

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/cicha-fala.html

Pistacia_Vera | 2018-05-09
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 09 maja 2018

Ta historia jest jak tytułowa cicha fala, wchodzisz do wody, nic się nie dzieje a na końcu stwierdzasz że jednak jesteś mokry. historia włoskiego policjanta działającego pod przykrywką i chłopca, który śni realistyczne sny. opowieść poznajemy w narracji pierwszoosobowej obydwu bohaterów, których losy na końcu się łączą. autor zwraca uwagę na wpływ braku ojca w życiu nastoletnich chłopców.

Kris | 2019-05-07
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

Książka o interesującej koncepcji fabularnej. Nie jest to zwykły kryminał. Zmusza czytelnika do pewnych rozważań na temat otaczającego nas świata. Pokazuje jak życie z dnia na dzień potrafi zaskoczyć i zmienić diametralnie punkt widzenia na wszystkie aspekty jak wiara, moralność, dobro, zło. Dzisiaj odnosimy wielkie sukcesy, a jutro możemy wszystko stracić. Polecam!

książek: 2059
jamczyk | 2016-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2016

Wypalony policjant, wracający z dalekiej podróży oraz dwunastoletni chłopiec śniący realne sny. Co ich łączy? Warto sięgnąć po "Cichą falę", by poznać odpowiedź.

Lily76 | 2016-09-22
Przeczytana: 22 września 2016

Carofiglio w perfekcyjny sposób opisuje kryzysy psychiczne i wychodzenie z nich. Tym razem mamy do czynienia z karabinierem, który przez lata przenikał do środowisk handlarzy narkotyków, aż w końcu coś w nim pękło, przeżył coś w rodzaju załamania nerwowego i trafił na terapię do mądrego, doświadczonego lekarza, który miał pomóc mu przejść przez ogień i wyjść z tego cało. Po drodze poznajemy całą tę smutną, trudną historię, opisaną w ten specyficzny dla autora, klimatyczny sposób. Nie znajdziemy tu wartkiej akcji, ale to nie zawsze jest potrzebne, by pochłonąć książkę w jeden dzień.

Piotr | 2014-07-17

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka inna niż pozostałe powieści tego autora. Bardziej nostalgiczna, terapeutyczna, z wątkiem kryminalnym przy końcu.

"Moment ciszy"
Już trzeci raz minął ją w drzwiach wejściowych do biura doktora. Miało to miejsce w poniedziałek, o tej samej godzinie co zwykle. Był pewny, że widział ją gdzieś wcześniej, zanim zaczęły się ich "spotkania", mimo że nie miał zielonego pojęcia gdzie lub kiedy.
"Może też jest pacjentką i miała umówione spotkanie na czwartą", powiedział sam do siebie w czasie gdy szedł po schodach do biura doktora.
Zadzwonił dzwonkiem. Po chwili drzwi się otworzyły i doktor wpuścił go do środka. Jak zwykle, szli w ciszy korytarzem, pomiędzy półkami wypełnionymi książkami. Weszli do biura, usiedli, Roberto przed, a doktor za biurkiem.
"Więc, jak się dziś czujemy? Ostatnim razem byłeś w złym humorze."
"Dziś już lepiej. Nie wiem dlaczego, ale wchodząc po schodach przypomniałem sobie pewną historię jeszcze z początków mojej kariery w...

Ad_ | 2018-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2018

książka która nie jest tym czym się wydaje na samym początku - nie jest to kryminał ani sensacja, ale nie jest to też książka psychologiczna.
Historia karabiniera pracującego pod przykryciem i jego problemów psychicznych. bohaterem jest włoski karabinier który wiele lat walczył m.in. z handlarzami narkotyków - poznajemy go w momencie terapii u psychologa do którego trafił po załamaniu. Razem z bohaterem przechodzimy zarazem przez terapię jak i historię jego służby. Pojawia się również dawna aktorka samotnie wychowująca syna. Drogi aktorki i karabiniera skrzyżują się przed gabinetem ich wspólnego psychologa, jednakże w książce wyraźnie widać, że sama postać kobiety jest jedynie łącznikiem między bohaterem a synem aktorki - dzieckiem któremu intuicji zaufa karabinier i rozwiąże sprawę która najpewniej będzie początkiem nowego życia.

podsumowując - książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko - styl autora jest fajny i powoduje, że chce się przeczytać jeszcze jedną, kolejną stronę.

sylwia | 2016-08-08

Zaskoczyła mnie, a bardzo lubię uczucie, kiedy książka zaskakuje. To nie jest moja pierwsza książka Pana Carofiglio, zatem spodziewałam się przyjemnego kryminału w stylu włskim. Ale nie. Przede wszystkim to powieść z wątkiem zbrodni. Ponadto zaskakująca jest również jej budowa, a co za tym idzie również fabuła. No i tematyka tym razem bardzo psychologiczna. Polecam wszystkim.

Eryk Żynel | 2016-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Książka o interesującej koncepcji fabularnej. Nie jest to zwykły kryminał, zmusza czytelnika do pewnych rozważań na temat otaczającego nas świata. Pokazuje jak życie z dnia na dzień potrafi zaskoczyć i zmienić diametralnie punkt widzenia na wszystkie aspekty jak wiara, moralność, dobro, zło. Dzisiaj odnosimy wielkie sukcesy, a jutro możemy być "wrakiem człowieka".

anetapzn | 2016-10-12
Przeczytana: 12 października 2016

Sednem, osią książki jest przede wszystkim wypalony, dojrzały policjant, który kilka miesięcy po traumatycznych przeżyciach dochodzi do siebie. 2 razy w tygodniu odwiedza psychoanalityka, zmniejsza dawki leków, powoli zaczyna cieszyć się prostymi rzeczami....

Palishman | 2016-09-03
Przeczytana: czerwiec 2016

Nie tak dobra jak seria z Guerrerim ale z ciekawą główna postacią byłego carabiniera, który po życiowej i zawodowej traumie regularnie odwiedza psychiatrę...Książka o istocie człowieczeństwa czyli o ciągłym mozolnym podnoszeniu się po klęskach i szukaniu nowego początku.