Poznać wroga

Wydawnictwo: Novae Res
kryminał, detektyw, młodzież
roserlynch

Trójka gimnazjalistów zafascynowanych kryminałami zostaje wplątana w niebezpieczną grę, w której stawką jest życie mieszkańców ich miasta. Tajemniczy nieznajomy dostarcza im skrzyneczkę z dziwnymi przedmiotami, które na pierwszy rzut oka nie mają z niczym związku. Tymczasem są to niezwykle cenne wskazówki...

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/poznac_wroga,druk

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/poznac_wroga,druk

Magdalena | 2016-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2016

Prolog jest niezbyt ciekawy. Na szczęście później robi się ciekawie. Jednak denerwuje mnie, że raz jest narracja pierwszoosobowa, innego zaś razu trzecioosobowa, innym razem jest też tak, że to ta dziewczyna nie będąc z tymi ludźmi w pomieszczeniu opowiada o tym … No to się trochę kłóci. W końcu jej tam nie ma, więc skąd ona to wie? Powinna być taka sama w całej książce.
Dziwny tej był motyw jak chłopak wchodzi do jej myśli i zabiera pamiętnik, a potem ma go w rzeczywistości.
Pomimo tej narracji książka jest świetna i bardzo ciekawa. Wciąga, aż się nie idzie od niej oderwać (chyba, że się ją skończy).
Bardzo podobał mi się motyw zagadek w książce (prawie jak w Księga wyzwań Dasha i Lily). I żałuje, że był tak słabo pociągnięty. Za to później robi się ciekawie. Bo zagadki dotyczą bomb.
Polecam!

zaczytanywksiazkach | 2016-05-19

Trójka zafascynowanych w książkach Arthura Conan Doyla gimnazjalistów będzie musiała rozwiązać sprawę, z którą nawet najlepszy policjant miałby problem. Dostają oni od tajemniczej osoby paczkę, w której było kilka dziwnych i nie związanych ze sobą przedmiotów. O co w tym wszystkim chodzi?

Utwór ten bardzo mi się spodobał. Jestem zaskoczony, że książka, po której spodziewałem się, że będzie dobra, była świetna. Nie mogłem się od niej oderwać. Dzieło to zostało napisane lekkim i prostym językiem, czyli idealnym dla literatury młodzieżowej. Od samego początku jest ciekawie, a pod koniec akcja przyspiesza.

Główną bohaterką na pewno jest Shirley, czyli nastolatka, która uwielbia robić oraz rozwiązywać zagadki. Książki uwielbia tak bardzo, że każdą przerwę w szkole przesiaduje w bibliotece, przez co ma tak naprawdę dwóch przyjaciół. Dedukcję ma opanowaną do perfekcji! Pozostałymi ważnymi postaciami są: Mary oraz Artur. On jest nieco nierozgarniętym, sarkastycznym, leniwym,...

| 2016-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Powieść bardzo mi się podobała. Dzięki temu, że autorka napisała ją dość prostym językiem, książkę czytało się szybko. Widać, że Sophie interesuje się literaturą młodzieżową, bo w książce jest sporo dość popularnych tytułów. Dzięki tej książce na pewno sięgnę po powieść, którą kocha główna bohaterka, ale żeby dowiedzieć się o jaką książkę mi chodzi, musicie sięgnąć po ,,Poznać wroga''. Na koniec muszę się wam przyznać, że gdy zaczynałem czytać tą powieść nie wiedziałem, że miała ona premierę wczoraj.

Cała recenzja na blogu:
filipwlabiryncieksiazek.blogspot.com