Dietrich Bonhoeffer świadek Ewangelii w trudnych czasach

Wydawnictwo: Augustana
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Dietrich Bonhoeffer
Julia

Jedyna w języku polskim biografia ewangelickiego teologa, straconego w niemieckim obozie koncentracyjnym za działalność antyhitlerowską. Widząc zagrożenia ze strony narodowego socjalizmu, Bonhoeffer pisał: "Człowiek odpowiedzialny składa swe działanie w ręce Boga i żyje Bożą łaską i życzliwością".

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.augustana.pl/

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.augustana.pl/

Petroniusz | 2017-02-07
Na półkach: Przeczytane, historia, 2017
Przeczytana: luty 2017

Biografia wspaniałego człowieka – która niestety zawodzi.

Zawodzi z przyczyn obiektywnych, w mojej ocenie, nie da się napisać dobrej książki o człowieku, na 115 stron. To niejako systemowo sprawia, że książka będzie taka sobie. Tak jest też tym razem, kilka podstawowych informacji o jakże ważnej i mało w Polsce znanej osobie – teologowi słynnemu oporowi jaki stawił i teologii jaką uprawiał za kratami więzienia.
In plus za to fakt, że książkę napisał ktoś kto Bonhoffera znał osobiście w tych czasach i ten aspekt duchowy – zna z osobistego doświadczenia. Przez długi czas była to też jedyna biografia Bonhoffera w Polsce, za co wydawnictwu należą się podziękowania. To niestety trochę za mało. To bardziej trochę taki rozbudowany esej, nieco przybliżający opisywaną postać.