Without Fail
Zombek

Jack Reacher, który właśnie zawitał do Atlantic City, przyjmuje nietypowe zadanie. Na prośbę ambitnej agentki Secret Service ma zorganizować zamach na nowego wiceprezydenta Brooka Armstronga. Celem sfingowanej akcji jest sprawdzenie skuteczności ochrony. Ale zagrożenie jest jak najbardziej realne; prawdziwi zamachowcy są doskonale zorganizowani i gotowi na wszystko. A Reacher, podejmując się...

A Reacher, podejmując się zadania, staje na linii ognia.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

veinylover | 2017-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Reacher dostaje ode mnie 7 gwiazdek z urzędu, bo ta wykreowana przez Childa postać jakoś mi leży.
Zakończenie - no niestety, jak na tak wspaniałego bohatera, to coś marnawe.
To, co nas (niektórych zapewne) ujmuje w tej serii, to poczucie - nazwijmy to umownie - naturalnej sprawiedliwości. Względem popaprańców mordujących postronne ofiary tylko po to, żeby ukazać poziom własnego testosteronu - wyrwanie łba z korzeniami, to miłosierne minimum. Moje najniższe instynkty nasycają się, a tu przecież nie chodzi o kogoś, kto zrobił krzywdę ani mnie, ani nikomu bliskiemu - zatem ten mój najniższy instynkt jest podczepiony do źródła naturalnej sprawiedliwości. Tak sądzę.
Zupełnie odwrotnie, niż w życiu: gdy polski popieprzeniec odcina głowę dziewczynie i biorą go na badania psychiatryczne, a potem przy pomocy sztabu prawników uzyskuje kilkuletnią odsiadkę czy też wcale nie siedzi, to wtedy te moje najniższe instynkty sprawiedliwości osiągają poziom najwyższej frustracji. Chciałoby się...

Beata | 2017-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

Kolejna powieść z Jackiem Reacherem. Tym razem pomaga ochronić wiceprezydenta USA przed zamachem. Jak zawsze błyskotliwy, opanowany i niebezpieczny eks major żandarmerii, niepokonany i podatny na kobiece wdzięki. Jednak najlepsza była postać pani sierżant, przyjaciółki Reachera – rewelacyjna kobieta:)
Powieść typowa dla całej serii - jak każda z nich, wciągnęła mnie i przeczytałam za jednym posiedzeniem. Polecam, świetna powieść sensacyjna.

gwiazdka | 2015-06-05
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Ta część wydaje mi się całkiem dobra, w mojej ocenie zasługuje na miano udanego kryminału. Pierwszy rozdział wprowadza lekko w błąd, jednak wszystko dość szybko się wyjaśnia i dalej mamy już akcję i śledztwo bez zaskoczeń, ale interesujące. Rozwiązanie i zakończenie oczywiście jest podobne do innych w tej serii, ale lektura przyjemna. Polecam.

Hana | 2017-08-23
Na półkach: Przeczytane, Child Lee
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Emerytowany wojskowy Jack Reacher już pięć lat tuła się po Stanach. Taki wolny ptak. Bynajmniej nie niebieski. Tym razem z dwójką staruszków przyjeżdża do Atlantic City. Nie zasiedzi się tutaj. On nigdy nie zagrzewa miejsca. Coś go gna. Może się szybko nudzi? Zaoferowano mu audyt ochrony wiceprezydenta. Hmmm, dlaczego nie? Jednakże to wymaga przygotowania zamachu. Ryzykowne. Dość. Ale Reacher jest cwany. A potem ktoś robi audyt audytu albo…. faktycznie się zamachnął. Książka dla tych co lubią Reachera i tych co lubią komiksowych bohaterów. Bez napinki. Acha, duch brata wisi nad całością. Dwóch Reacherów to przesada. Całość ździebko przegadana. Książka gubi tempo. Mimo to polecam.

Anika | 2014-01-11
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Typowo rozrywkowa sensacja, trochę schematyczna, ale jeśli ktoś lubi Jacka Reachera na pewno przeczyta z przyjemnością.

Paweł | 2016-07-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 03 lipca 2016

Kolejne moje spotkanie z Reacherem a raczej jego przygodami nawet ciekawe i interesujące. Po raz kolejny główny bohater wplątuje się przypadkiem lub swoim szczęściem w nowe historie i wydarzenia, które doprowadzają go zatrważających wydarzeń.
Tym razem Jack sprawdzi się jako służba Secret Service, gdzie z nowo poznaną agentką postara się ochraniać wiceprezydenta. Potrzeba będzie zmierzyć się z groźnymi zamachowcami, którzy bez skrupułów wykorzystują metody zastraszania wobec swoich przeciwników i osób, których chcą ,,załatwić". Powieść ta to nie tylko mrożąca krew w żyłach akcja, lecz przede wszystkim ludzie, którzy oddani pasji pracy ryzykują własne życie w celu ochrony innego. Niekiedy oddanie to kończy się kresem życia i zażegnaniem pasji. Niszczy plany na jutro. Lecz zawsze na nowo trzeba wstać i spojrzeć srogiej prawdzie w oczy. To zrobi Jack w imię walki z tymi, którzy wpłynęli na jego przyszłość z kobietą, którą utracił...
Miejscami fabuła strasznie przegadana i oczywista,...

Piotruszka | 2018-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2018

Czytając kolejnego Jacka Reachera czujesz się jakbyś oglądał kolejny odcinek A-team, stare sprawdzone schematy. Wiesz, że na końcu powieje sztandar "stars and stripes", a główny bohater w swoim minimaliźmie nie weźmie grosza więcej za uratowanie świata niż kierowca miejskiego autobusu za dowóz dzieci do szkoły.

Krzysztof Baliński | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

Biorąc do ręki książkę Lee Childa zatytułowaną „W tajnej służbie” nie spodziewałem się, że trafię na tak ciekawie wykreowanego bohatera literackiego jakim jest Jack Reacher. W takie szczegóły, że jest wysoki przystojny, jako były żołnierz ma opanowane wszelkie możliwe uzbrojenie i co za tym idzie metody walki. Ale to jednak za mało, żeby być wyjątkowym bohaterem literackim, bo wszak takich jest mnóstwo w filmowej i literackiej popkulturze, a jednak Reacher ma w sobie coś niesamowitego, chociażby błyskotliwą inteligencję, jest człowiekiem oczytanym. Ma niewątpliwie wiele zalet, które potrafi umiejętnie wykorzystać. Na pewno zajrzę kiedyś z chęcią do innych powieści tego autora.

W tej książce Jack Reacher załapuje się na misję, ma zrobić coś w rodzaju audytu. Ta robotę zleciła mu M. E. Frolich agentka Secret Serwice, agencja zajmuję się ochrona polityków najwyższych szczebli. Jakie to są imiona agentki Froelich, nie ma potrzeby zdradzać, bo to ponoć tajemnica niemal państwowa,...

emindflow | 2015-03-19
Przeczytana: 19 marca 2015

Kolejna książka Lee Childa, o której trudno mi napisać coś pozytywnego.
Pomysł był nawet niezły, ale co z tego, kiedy zupełnie niewykorzystany. Sensacyjna fabuła ginie w natłoku nieskończonej ilości pozorowanych działań policji i nic nie wnoszących nudnych dialogów. Nawet Reacher też jakiś taki niemrawy.
Gdyby tak wycisnąć treść, odrzucając jakieś 3/4 objętości, wyszedłby z tego może scenariusz jednego odcinka serialu. Nie mam zielonego pojęcia po co ta cała reszta.
Według mnie to jest pozycja tylko dla zdeklarowanych hard fanów Jacka Reachera. W każdym razie ja po przeczytaniu sześciu pierwszych części cyklu dziękuję panu Childowi i robię sobie przerwę na dłużej.

Bożena | 2017-11-28
Przeczytana: 27 listopada 2017

Mój idol nie zawiódł mnie i tym razem. Powiedziałabym, że nawet okazał pewne słabości, co czyni Go mniej idealnym, za to bardziej ludzkim. Po raz pierwszy chyba p o p r o s i ł, co prawda niezbyt spontanicznie, ale zawsze. Postać jego towarzyszki broni świetna. Kocham Jacka Reachera!(Zwłaszcza tego z pierwszych tomów serii.) Wyznaję to publicznie i wcale się tego nie wstydzę. Po namyśle dołożyłam jednak 8. gwiazdkę.