Sędziowie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Les juges
Elie Wiesel, Holokaust, Izrael

Samolot z Nowego Yorku do Tel Awiwu. Claudia leci tam spotkać się z Dawidem, mężczyzną, którego kocha. Razziel udaje się na spotkanie z Paritusem, tajemniczym mędrcem, który dopomógł mu w czasie, gdy był w więzieniu, pozbawiony własnej pamięci. Chory Joaw wraca do Izraela, dożyć swych dni u boku żony.

Edyta J | 2011-02-13
Przeczytana: 21 czerwca 2011

dziwna książka.

patrysza | 2011-06-19
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 18 czerwca 2011

Po przeczytaniu kilku zdań książki, a w szczególności krótkiego opisu znajdującego się na okładce spodziewałam się trzymającego w napięciu kryminału. Początkowo bardzo dobrze się zapowiadało, niestety z każdą kolejną kartką był to bardziej opis wspomnień bohaterów i ich wpływ na życie niż zapierający dech w piersiach dreszczowiec. Ciekawe postaci, a dzięki bogatemu słownictwu bardzo szybko się czyta. Bądź co bądź zaskakujące zakończenie.

Alwin93 | 2011-12-28

Początek zapowiadał się ciekawie lecz coraz dalej było tylko gorzej. Kryminał zamieniał się na książkę sentymentalną, gdzie bohaterowie wspominali swoje życie. Sędzia również nie był jak dla mnie autentyczny tylko sztuczny. Cóż czekając na dobre zakończenia doczekałam się zaskakującego ale średniego zakończenia.

badtom | 2015-09-12
| 2015-05-19