XIII: Wiadomość od Męczennika

XIII: Le Message du martyr
sensacja
komiksy
skun

Kontynuacja klasycznej i już kanonicznej serii komiksowej Vance'a i van Hamme'a.

Tomy od 20 - go są tworzone przez Y. Sente ("Zemsta Hrabiego Skarbka) i I. Jigunova (cykl "Alpha")

źródło opisu: Taurus Media 2016

źródło okładki: taurusmedia.pl

Hari_Seldon | 2016-08-02
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 31 lipca 2016

Kontynuacja poprzedniego albumu. Ścigany główny bohater udaje się aż do Holandii by odkryć tajemnice przeszłości swojej i swoich krewnych. Podobało mi się, że w końcu dochodzi do bezpośredniego spotkania bohaterów z gangsterami, chociaż wcale nie zawiązali sojuszu jak się spodziewałem – w sumie rozwiązanie zaserwowane przez scenariusz było bardziej wiarygodne i innowacyjne, jeżeli weźmie się pod uwagę kto ratuje całą sytuację. Album wprowadza też nową postać – młodą Holenderkę pomagającą protagoniście w poszukiwaniach. Na początku zapowiadała się bardzo ciekawie – zaradna, pomysłowa i będąca na bakier z prawem, ale pod koniec zrobiła się bardzo denerwująca. Tom ten również nareszcie ujawnia chyba wszystkie tajemnice, więc ciągnące się od trzech tomów śledztwo nareszcie zbliżyło się do końca i w następnym odcinku będziemy mieli wybuchowy finał, który zapewne będzie przypominał tom „Stan czerwieni”, jeżeli weźmie się pod uwagę kto pod koniec okazuje się jednym z głównych...