Suicide Notes from Beautiful Girls

Simon Pulse
2015-07-07
2015-07-07
samobójstwo suicide

Końcówka na pewno zaskakująca jednak nie wyjaśniła ona zbyt wiele, jedynie wprowadziła w dodatkową dezorientację. Czyta się przyjemnie i szybko. Spoko młodzieżówka.

5.5
To jedna z tych książek, które w trakcie czytania niosą ze sobą dziwny niepokój.
Pojawia się mroczna tajemnica, która na zawsze zmienia życie głównej bohaterki. Pomysł na fabułę jest ciekawy, tym bardziej żałuję, że nie zaangażowała mnie ona bardziej. Bohaterowie wypadają blado, co nie pozwala się z nimi zżyć.
Niejednoznaczne zakończenie nadrabia całość i sprawia, że będę pamiętać o pozycji nieco dłużej niż się spodziewałam.

5.5
Niejednoznaczne zakończenie nadrabia całość i sprawia, że...

Na półkach: , , , , , ,

Naprawdę fajna młodzieżówka, choć pod koniec jest naprawdę sporo niedomówień. Przez to miałam wrażenie takiego niedosytu, bo naprawdę wiele wątków nie zostało dokończonych.

Mimo to jest to dość przyjemna młodzieżówka i choć nie wnosi do życia nie wiadomo czego, to czyta się ją przyjemnie.

Thriller psychologiczny.... Ale dla nastolatek. Czyta się szybko ale książka jest infantylna i brakuje racjonalnych przemyśleń.
5/10

5/10

Sięgając po "Piękne samobójczynie" bałam się, że to, co miało być thrillerem przerodzi się w słodką, lekko kryminalną historię. Na szczęście tak się nie stało. Książka ma w sobie pewien klimat, który wywołuje w czytelnikach niepokój. Ani przez sekundę nie byłam pewna co się stanie na kolejnej stronie. Fabuła została świetnie wykreowana, a bohaterowie skrywali w sobie wiele niespodzianek. Książka pokazuje nam, że jedna osoba jest w stanie wpłynąć na życie wielkiej ilości ludzi. Historia kończy się tak, jak thriller skończyć się powinien: zostawiając ze sobą niedosyt i niepewność.

Książka jest pełna bardzo zawiłych zwrotów wydarzeń (często niepotrzebnych). Mimo ciekawego pomysłu na książkę wiele rzeczy jest przynajmniej według mnie wciśniętych w fabułę jako zwykły zapychacz miejsca.

Miałam dość mieszane uczucia po przeczytaniu. Niby jest akcja, niby dużo się dzieje (czyli to, czego oczekujemy sięgając po thriller),ale często brakowało mi budowania napięcia przed kolejnym zwrotem akcji.
Niemniej jednak książkę czyta się szybko, postaci są dość ciekawe.
Myślę że 5/10 jest tutaj uczciwą oceną.

Niemniej jednak książkę czyta się szybko, postaci są dość ciekawe.
Myślę że 5/10 jest tutaj uczciwą oceną.

W pierwszej połowie dużo się dzieję rzeczy, akcja zmienia się co stronę . Zanim zdążę uzmysłowić sobie pewną myśl, już pojawia się nowa koncepcja . W połowie , wszystko się wywraca do góry nogami . I później akcja to czy się jak rola coaster .
Język nie wyrafinowany , bardzo prostu z wieloma wulgaryzmami . Mimo to obraz w mojej wyobraźni kształtował się bardzo szczegółowo , dzięki opisom .
Troszkę książka jest niezrozumiała i wiele razy byłam zaskoczona biegam , dokładniej , zmiana biegu akcji .
Piękne samobójczynie to zdecydowanie młodzieżówka dla nie wymagających dużo czytelników
Podsumowując , książka podobała mi się , szybko i lekko się ją czytało

Osobiście ta książka przypadła mi do gustu. Porwała mnie do tego stopnia, że nie mogę o niej nie myśleć, kiedy patrzę na moją półkę. Czytałem dwa razy i szczerze polecam. Pokazuje wiele aspektów życia - toksyczność relacji, śmierć wśród młodzieży i ich problemy, ignorancja ze strony rodziców, szkodliwość używek. Zakończenie nie daje mi spokoju. Mam co do tego dwie teorię. Uwaga spojlery!!Pierwsza to czy June tak pożarła rozpacz/poczucie winy, że z tego wszystkiego postanowiła odebrać sobie życie czy może to wszystko działo się naprawdę i uciekła z Delią? Szczerze polecam, ale oceńcie sami.

Bohaterowie: 6/10
Akcja: 6/10