Zwyczajne życie

Okładka książki Zwyczajne życie Joanna Chmielewska
Okładka książki Zwyczajne życie
Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Vers Cykl: Tereska i Okrętka (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Tereska i Okrętka (tom 1)
Vers
1996-01-01
1996-01-01

z humorem

z humorem

Książka zabawna, zwariowana. Czyta się z radością i ogromną sympatią do bohaterek ich dialogi bezcenne. Komizm sytuacyjny wyborny.

Uwielbiam język Chmielewskiej, zaśmiewam się przy niej do rozpuku. Sama fabuła toczy się jak zwykle u tej autorki: główne postacie przypadkiem odkrywają aferę, pomagają organom ścigania, na koniec milicja rozbija szajkę, a na głównych bohaterów spływa splendor i chwała. Mimo tej przewidywalności zawsze chętnie sięgam po książki Chmielewskiej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie wiem który już raz czytam ta książkę ale w wakacje to przez długi czas była obowiązkowa pozycja.

Bardzo udany cykl o Teresce i Okrętce, niewinny, zabawny, przygodowy.

Bardzo udany cykl o Teresce i Okrętce, niewinny, zabawny, przygodowy.

Miejscami śmieszna,taka w sumie o niczym. Dni PRL u....
Zapewne 30 lat temu bardziej mi się podobała, aczkolwiek lepsze jak wiele dzisiejszych gniotów

Miejscami śmieszna,taka w sumie o niczym. Dni PRL u....

Bardzo fajnie napisana! Ciekawa akcja. Akcja z wożeniem drzewek genialna! Miło znaleźć się w Warszawie w 74 roku! Taki mały ruch! Ach!

Przeczytane ponownie, by odświeżyć wspomnienia lektury z młodych lat... Niestety- rozczarowanie. Książka przy której kiedyś śmiałam się w głos, dziś trąci mi infantylnością. Teraz rozumiem czemu moja mama jak ognia unikała kryminałów tej autorki - styl pisania dla nastoletniego odbiorcy..nie wiem tylko czy współczesnego... :/

Gdyby nie rozsądna Okrętka i szalona Tereska moje życie może potoczyłoby się inaczej...
Czytając przygody dziewczyn w młodości pomogły mi stać się odważniejszą, a moje szalone pomysły nagle wydawały się nie takie szalone (w porównaniu do ich przygód :) )
"Człowiek zasługuje na więcej. Pod warunkiem, że potrafi uszanować własne człowieczeństwo."

Chętnie powróciłam do historii i niesamowitych przygód Tereski i Okrętki. Dobrze, że zbliżają się wakacje, czas na jakieś szalone pomysły, bo "świat jest duży (...) musimy przecież obejrzeć chociaż kawałek!"

Chętnie powróciłam do...

Tereska ma 16 lat i po raz pierwszy się zakochała. Niestety obiekt jej westchnień nie do końca odwzajemnia jej uczucia. Aby o nim nie myśleć, podejmuje się w czynie społecznym zdobyć 1000 drzewek owocowych do sadu dla Domu dziecka. Przy okazji wpada na szajkę przemytników i wraz z przyjaciółką Okrętką wspomaga w pracy lokalną milicję.
Bardzo przyjemna lektura, świetnie napisana, z humorem i bez wulgaryzmów, bez których dzisiejsi pisarze nie mogą się obyć.

Bardzo przyjemna lektura, świetnie...

• Joanna Chmielewska
  • Chmielewska