Moje lato z szablozębnym

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
przygody, wakacje, zabawa, humor, dziecko
kinga

W tej historii jest wszystko - dzikie bestie, ukryte skarby, tajemnicze kryjówki, pożary. Ale na pewno nie ma nudy! Czy wyobrażacie sobie, co by się stało, gdyby ktoś nagle odciął dopływ prądu? Telewizor nie działa, komórka i komputer padły... Czy potrafilibyście się dobrze bawić? A gdyby nagle trzeba było się zmierzyć z tygrysem szablozębnym i plagą insektów? Myślicie, że przeszlibyście ten...

Czy wyobrażacie sobie, co by się stało, gdyby ktoś nagle odciął dopływ prądu? Telewizor nie działa, komórka i komputer padły... Czy potrafilibyście się dobrze bawić? A gdyby nagle trzeba było się zmierzyć z tygrysem szablozębnym i plagą insektów? Myślicie, że przeszlibyście ten test?
Antek, Karol, Nela i Ula - przyjaciele na dobre i na złe - zapraszają Was na niezapomniane wakacje. Gdy rodzice i dziadkowie Antka i Uli wyjeżdżają, a opiekę nad dziećmi przejmuje ciotka Larysa, rodzeństwo razem ze swoimi sąsiadami postanawiają przetrwać ten trudny czas i zakładają Sztab Kryzysowy. Cała czwórka dołoży wszelkich starań, aby pomimo klęsk i nieprzewidzianych wydarzeń to lato było wystrzałowe.

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: wydawca

wiesia | 2019-05-20
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 20 maja 2019

Ciekawa i zabawna historyjka dla dzieci, ale i dorosłym dobrze zrobi taka lektura (ja tak miałam:).
Dwójka dzieciaków przez dwa tygodnie pod opieką cioci Lary. Z pomocą rówieśników z sąsiedztwa starają się stawić czoła nowym wyzwaniom i zakładają Sztab Kryzysowy.
Przygody czwórki przyjaciół są opowiedziane przez jednego z nich, Antka, który dzień po dniu relacjonuje ich przebieg. Sporo tu ciekawych rysunków i zadań matematycznych, z pomocą których ciotka próbuje okiełznać psotne dzieci.
W sumie okaże się, że te dwa tygodnie to był dobry czas dla wszystkich.

książek: 1916
korcia | 2018-11-02
Przeczytana: 07 października 2018

„Moje lato z Szablozębnym” to fajna lektura dla dzieci, przy której rodzice nie muszą umierać z nudy. Zarówno jedni jak i drudzy powinni się świetnie bawić w trakcie czytania. Serdecznie polecam tę pozycję dla dzieci szkolnych, młodszym - do czytania wspólnie z rodzicami, a strasznym - do samodzielnej lektury.

Keenyah | 2017-06-24
Na półkach: Przeczytane, Z Maksiem :)
Przeczytana: 2017 rok

Świetna historyjka o wakacjach pewnych zwariowanych dzieciaków, które zajęły się same sobą, przy okazji przyprawiając ciotkę o małą nerwicę.
Dobra książka także dla dorosłych, którzy dzięki niej mogą zrozumieć dlaczego dzieciaki "rozrabiają" i nie widzą w tym nic złego.
A to tylko chcieli zasadzić kwiaty, ale że brakło donicy to zasadzili je w filiżankach, a to tylko budowali bazę, a że brakło gwoździ to powyciągali je z krzeseł w kuchni...
Historia do pośmiania się i do wytłumaczenia dziecku, że dorosły czasem w tych "sekretnych" planach też może pomóc - wystarczy powiedzieć ;)
Polecam

Marta Zagrajek | 2016-05-14
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane

Nadeszły upragnione wakacje. Można w końcu odpocząć od trudów codziennego życia. Ale, zaraz zaraz...Co zrobimy z dziećmi?! Małolaty nie mogą zostać same zbyt długo, bo przychodzą im do głów zawsze niecne pomysły. Trzeba wykombinować jakieś zastępstwo, koniecznie w postaci dorosłej i w miarę odpowiedzialnej. Dla dzieciaków nadchodzi lato z szablozębnym, które zapowiada się jednym z najgorszych w ich życiu.

Całość recenzji na zukoteka.blox.pl

kinga | 2016-04-27