Moje lato z szablozębnym

Okładka książki Moje lato z szablozębnym Weronika Kurosz
Okładka książki Moje lato z szablozębnym
Weronika Kurosz Wydawnictwo: Zysk i S-ka literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zysk i S-ka
2016-03-16
2016-03-16
przygody wakacje zabawa humor dziecko

Najbardziej spodobał mi się język, jakim pisane jest „Moje lato z Szablozębnym”. Każde dziecko zrozumie w mig co narrator chciał przekazać, nie raz wybuchając w śmiech. Książka podpowiada, w co można się bawić na podwórku, jak i w domu, jak pokonywać trudności czy jak wykorzystać wiedzę do zabawy (częste odnoszenie się Karola do różnych ciekawostek ze świata nauki, tworzenie sztuki teatralnej). Jeśli dodamy do tego ciekawe rysunki, plany i projekty zilustrowane na kartach książki, otrzymamy świetną książkę na wakacje dla 6-10-latka.

Więcej na: https://konfabula.pl/moje-lato-z-szablozebnym-weronika-kurosz/

Ciężko opisać mi tą książkę słysząc tylko kilka zdań syna. Daje 9 bo nie powaliła go na kolana. Lepszy jest "Cwaniaczek" ale wolałby czytać takie niż lektury. Obecnie czytał ,,zemstę "więc ta była odskocznią od przymusowego czytania. ProsE pisać więcej i więcej co kupimy i będziemy pożyczać.

Tak się zastanawiam czy można polecić tą pozycje rodzicom z dziećmi. Czyta się ją świetnie jest zabawna ma tylko jedną wadę jest w niej mnóstwo świetnych pomysłów na zabawy i nie wiem czy dzieci nie będą chciały ich wykorzystać. A nie każdy na Ciotkę "pod ręką". Na pewno wspólna lektura będzie wspaniałą okazja do rozmów.

Genialna książka dla dzieci. Śmieszne teksty, powiedzonka i przede wszystkim dużo śmiechu.
Polecam.

Polecam.

Zabawna opowieść o przygodach dwójki dzieci Antka i Uli spędzających wakacje pod opieką ciotki oraz dwójkę dzieci mieszkających po sąsiedzku tzw. zapłotki Nela i Karol, które założyły Sztab Kryzysowy. Dzieciaki prowadziły dziennik, w którym zapisywano obecność, sprawy do omówienia czy zadania do zrealizowania. Zabawy dzieci były różne, za niektóre otrzymywały od ciotki kare, ale nie była to kara cielesna.
Fajna książka raczej dla dzieci pierwszych klas szkoły podstawowej. Książka posiada sztywną okładkę i czarno-białe rysunki w środku. Bardzo ciekawa zatem czyta się ja szybciutko. Polecam

Kolejna książka, którą poznałam dzięki Book Tourowi u Pasjomatki & spółki.

Rodzeństwo :Antek i Ulka mają zostać w wakacje w domu podczas wyjazdu ich rodziców. Opiekować się nimi ma starsza ciocia Larysa. Z tej opiekunki dzieci nie są zadowolone, ale cóż oni mogą. Postanawiają razem ze swoimi sąsiadami: Karolem i Nelą założyć sztab kryzysowy i jakoś razem wspólnie spędzić ten czas. A uwierzcie, że pomysłów tym dzieciom nie brakuje! Niestety ciocia nie jest zachwycona niektórymi pomysłami i wtedy daje dzieciom karę. Jaką? Na szczęście bezbolesną, ale jakże wychowującą i praktyczną!
Ta książeczka bardzo spodobała się mojemu prawie 6 letniemu synkowi. Chyba najbardziej te szalone pomysły na zabawę! Jeśli i Wy chcecie poczytać o przygodach tych dzieci dowiedzieć się jak przetrwają te wakacje i czy ciocia naprawdę jest taka nudna? To musicie ją przeczytać!
Dodam, ze tutaj okładka jest sztywna, więc z książką szybko nic się nie stanie. W środku są obrazki, ale są one szaro - czarno - białe.

Kolejna książka, którą poznałam dzięki Book Tourowi u Pasjomatki & spółki.

Ciekawa i zabawna historyjka dla dzieci, ale i dorosłym dobrze zrobi taka lektura (ja tak miałam:).
Dwójka dzieciaków przez dwa tygodnie pod opieką cioci Lary. Z pomocą rówieśników z sąsiedztwa starają się stawić czoła nowym wyzwaniom i zakładają Sztab Kryzysowy.
Przygody czwórki przyjaciół są opowiedziane przez jednego z nich, Antka, który dzień po dniu relacjonuje ich przebieg. Sporo tu ciekawych rysunków i zadań matematycznych, z pomocą których ciotka próbuje okiełznać psotne dzieci.
W sumie okaże się, że te dwa tygodnie to był dobry czas dla wszystkich.

„Moje lato z Szablozębnym” to fajna lektura dla dzieci, przy której rodzice nie muszą umierać z nudy. Zarówno jedni jak i drudzy powinni się świetnie bawić w trakcie czytania. Serdecznie polecam tę pozycję dla dzieci szkolnych, młodszym - do czytania wspólnie z rodzicami, a strasznym - do samodzielnej lektury.

Świetna historyjka o wakacjach pewnych zwariowanych dzieciaków, które zajęły się same sobą, przy okazji przyprawiając ciotkę o małą nerwicę.
Dobra książka także dla dorosłych, którzy dzięki niej mogą zrozumieć dlaczego dzieciaki "rozrabiają" i nie widzą w tym nic złego.
A to tylko chcieli zasadzić kwiaty, ale że brakło donicy to zasadzili je w filiżankach, a to tylko budowali bazę, a że brakło gwoździ to powyciągali je z krzeseł w kuchni...
Historia do pośmiania się i do wytłumaczenia dziecku, że dorosły czasem w tych "sekretnych" planach też może pomóc - wystarczy powiedzieć ;)
Polecam

Nadeszły upragnione wakacje. Można w końcu odpocząć od trudów codziennego życia. Ale, zaraz zaraz...Co zrobimy z dziećmi?! Małolaty nie mogą zostać same zbyt długo, bo przychodzą im do głów zawsze niecne pomysły. Trzeba wykombinować jakieś zastępstwo, koniecznie w postaci dorosłej i w miarę odpowiedzialnej. Dla dzieciaków nadchodzi lato z szablozębnym, które zapowiada się jednym z najgorszych w ich życiu.

Całość recenzji na zukoteka.blox.pl

• Przeczytane w 2019
  • ❇️ Legimi
  • Do 100str 8-9
  • Dla dzieci 6-8 lat

Dodaj cytat z książki Moje lato z szablozębnym