Wędrówka do wolności. Katolicki poradnik dla dorosłych dzieci alkoholików

Wydawnictwo: WAM
poradniki
Asia

Jestem dorosłym dzieckiem alkoholika. Kiedy szukałam dróg wyjścia z piętrzących się trudności i problemów, przeżywanych w relacjach z sobą samą i innymi ludźmi, oprócz pomocy psychologicznej sięgnęłam po zasoby, jakie dawała mi wiara w Boga. I wtedy przekonałam się, jak uzdrawiający wpływ na całą osobę ludzką, także w sferze psychicznej i cielesnej, ma życie wiarą katolicką we wspólnocie Kościoła, jeśli tylko człowiek zdecyduje się zawierzyć Bogu i aktywnie współpracować z Jego łaską.

Jeżeli psychoterapie, prowadzone latami i coraz to doskonalszymi metodami, często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, to zwykle dlatego, że nie są one kontynuowane przez osobiste, naznaczone wolnością zaangażowanie w pracę dla własnego życia.
Tymczasem autorka mówi czytelnikowi jasno, że życie nie zależy najpierw od utrwalonych przez lata mechanizmów psychologicznych w rodzinie alkoholowej, ale od niego samego: od zaangażowania jego wolności we własny los. Książka mobilizuje do wysiłku, który otwiera perspektywę na lepsze życie i daje nadzieję na zmianę.
Józef Augustyn SJ

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,69974,Wedrowka-do-wolnosci.htm

Patrycja | 2017-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2017

Trudno by mi było po kolei przedstawić wartości i ilość przełomowych dla mnie informacji, zawartych w tej książce. Na początku warto podkreślić, że samo podejście autorki do tematu było mi do tej pory całkowicie obce – pani Krupińska przedstawia wpływ trudnych i traumatycznych przeżyć (u np. DDA, ludzi cierpiących na zachowania obsesyjno- kompulsywne) na stan naszej wiary i na nasz odbiór Boga, a tym samym, na nasze z nim relacje. Dla mnie osobiście takie podejście do tematu było przełomowe, bo uświadomiło coś, z czego do tej pory nie zdawałam sobie sprawy - jak daleko w nasze życie sięga wpływ trudnych przeżyć. Rozpoczynając rozpatrywanie problemu z tego punktu widzenia, autorka wyjaśnia nam wiele spraw dotyczących sposobu myślenia, reagowania i odczuwania przez osoby z trudną przeszłością. Dzieło to stanowi więc kopalnię wiedzy, przede wszystkim na temat syndromu DDA, a pobocznie też na temat osób z ich otoczenia (współuzależnionych, alkoholików itd.), oraz innych,...

renka | 2016-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2016

Rewelacyjna książka nie tylko dla DDA. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ poruszane problemy dotyczą tak naprawdę każdego. Autorka dzieli się własnym doświadczeniem i pokazuje drogi wyjścia z różnych życiowych niedomagań. Świetne połączenie psychologii i duchowości! Szczerze polecam!!