Panna młoda w żałobie

Okładka książki Panna młoda w żałobie Cornell Woolrich
Okładka książki Panna młoda w żałobie
Cornell Woolrich Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller Seria: Seria z Puzzlami kryminał, sensacja, thriller
Seria z Puzzlami
Bride wore black
C&T Crime & Thriller
2003-01-01
2003-01-01
Violetta Dobosz
żałoba detektyw morderstwo

Okładka książki Ślepa noc Lawrence Block, Cornell Woolrich
Ślepa noc Lawrence Block, Cor...
Okładka książki Arcydzieła czarnego kryminału Robert Leslie Bellem, W.R. Burnett, James Mallahan Cain, Raymond Chandler, James Hadley Chase, Peter Cheyney, Carroll John Daly, Samuel Fuller, David Goodis, Peter Haining, Dashiell Hammett, MacKinlay Kantor, Stephen King, Elmore Leonard, Ross MacDonald, Ed McBain, Mickey Spillane, Quentin Tarantino, Jim Thompson, Cornell Woolrich
Arcydzieła cza... Robert Leslie Belle...

Całkiem zacny kryminał, trzyma poziom. Ciekawie zarysowana fabuła, intrygujące postacie, zaskakujące zakończenie. Nie znałam wcześniej autora (choć zetknęłam się z ekranizacjami jego prozy!) - czas nadrobić. Sięgnę po inne książki. Myślę że warto.

Klasyk klasyki ! Arcydzieło thrillera noir i nieustanna inspiracja dziesiątków filmów (choć sama trochę Hrabią Monte Christo chyba inspirowana).
Rewelacyjnie napisana, precyzyjnie skonstruowana, z zaskoczeniami, twistami fabuły (aż może o ten jeden końcowy za dużo... ale może się czepiam).
KULT

KULT

Spodobała mi się okładka ;)niby nie przepadam za tego typu książkami ale ta to nawet ciągający, fajny kryminał. Nie będę streszczać, bo co to za przyjemność czytać i wiedzieć, kto zabił?

jedyne co mnie niemiło rozczarowało to zakończenie, spodziewałam się czegoś lepszego ;)

• Kryminały
  • Noir
  • Legimi audio

Dodaj cytat z książki Panna młoda w żałobie