Dom żywiołów

Wydawnictwo: Sic!

Powieść rozpoczyna się w roku 1905, który dopiero zapowiada nadejście żywiołów historii. Prowadzi nas przez realia Polski międzywojennej, poprzez doświadczenia drugiej wojny światowej, aż do lat pięćdziesiątych kiedy to Warszawa miała być zamknięta i nikt nie zameldowany nie mógłby się osiedlić .Rekonstrukcja przeszłości to zarazem swoisty hymn o świecie utraconym, zarazem jednak wnikliwa i uważna analiza rzeczywistości przemian historycznych, w wyniku których człowiek ukształtowany w świecie na ludzką miarę , jakim był świat Dwudziestolecia, traci swe miejsce na ziemi, staje się nikim, zostaje zmiażdżony przez system.

Adrian | 2016-04-26
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam