Rocznik Stanisławowski, zeszyt 2

Cykl: Rocznik Stanisławowski (tom 2)
Wydawnictwo: Stanisławowskie Towarzystwo Historyczne
historia
Łukasz Kuć

Oddajemy do rąk Czytelników drugi zeszyt "Rocznika Stanisławowskiego". Tematyka tekstów w tym zeszycie dotyczy nie tylko dziejów Stanisławowa, jego mieszkańców i najbliższej okolicy, ale także dawnego powiatu stanisławowskiego w XIX w. i powiatu mińskiego od końca lat trzydziestych XX w. do 1950 r. Duża część materiałów związana jest z historią niektórych rodzin bądź konkretnych osób lub instytucji związanych z naszą "małą Ojczyzną". Zeszyt zamykają podstawowe informacje o działalności Stanisławowskiego Towarzystwa Historycznego.

źródło opisu: Stanisławowskie Towarzystwo Historyczne, 2014

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!