Asystent czarodziejki

Cykl: Kroniki Rozdartego Świata (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
gildia, magia, czarodziejka,
pastelova

Przez ostatnie ćwierć wieku Vincent Thorpe służył jako pomocnik magiczny czarodziejce Margueritte de Breville, znanej w Arborii jako Szalona Meg. Razem zgłębiali tajemnice Wojny Rozdarcia – konfliktu, który siedemset lat wcześniej niemal zniszczył świat. Po latach niebezpiecznej pracy Vincent wyczekuje zakończenia kontraktu i marzy o spokojnym życiu w domku na przedmieściach u boku ukochanej Amandine.
Gdy kolejna, pozornie zwykła misja dla Gildii Magów przybiera nieoczekiwany obrót, Vincent przekonuje się, że musi zrewidować plany na przyszłość, a jego los jest nieodłącznie spleciony z historią Arborii.

źródło opisu: Nasza Księgarnia

źródło okładki: Nasza Księgarnia

Miras | 2019-09-26
Przeczytana: 23 września 2019

Super wciągający cykl.Wspaniale wykreowany świat.Pomysł,realizacja tylko czytać.Polecam

Ashrandomreader | 2019-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2019

Moja ocena jest spowodowana słownictwem zawartym w książce. Nie podobało mi się w jaki sposób autorka się wyraża. Prócz tego książka bardzo ciekawa i pomysłowa, można by dopracować słowa i była by na 10 gwiazdek :)

PawelM | 2019-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2019

Moja opinia: Asystent czarodziejki to napisana fajnym językiem, cukierkowa powieść dla nikogo.

A tu więcej:

Ada | 2019-05-15

Zdecydowanie polecam cała serię. Książka raczej dla młodzieży ale bardzo ciekawa konstrukcja i nietypowe pomysły spowodowaly ze pomimo swojego wieku z niecierpliwością czytałam kolejne części.

Agnieszka | 2019-04-09
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 08 kwietnia 2019

Na początku trudno mi było przyzwyczaić się do konwencji magii ubranej w matematykę, ale całość tak się rozkręca i wciąga, że na pewno sięgnę po drugą część. Polecam.

Victoria-Luna | 2018-10-28

Książka jest interesująca. Wprowadza nas w świat, gdzie rządzi zarówno magia oraz technologia. Poznajemy Vincenta- człowieka, który pomaga Szalonej Meg, oraz całą masę barwnych bohaterów. Fabuła również jest wartka, dzięki czemu książka pochłania czytelnika po kilku stronach. Na początku jest nieco specyficzne, z powodu słownictwa obowiązującego w Arbonii, lecz po pewnym czasie nawet jej nie widać.
Gorąco polecam.

Cyganeczka | 2018-05-25
Przeczytana: 23 maja 2018

Jestem bardzo, ale to bardzo zawiedziona tą książką. Robiłam do niej podejście przynajmniej kilka razy i miałam problem, żeby przebrnąć przez pierwsze 2 rozdziały. W końcu (jako iż większość dnia spędzam w aucie) postanowiłam spróbować przebrnąć przez audiobooka. Niestety równie ciężko się tego słuchało co i czytało. Totalnie nie kupuje pomysłu z różniczkami, czy geometrią przy używaniu zaklęć. Jest wiele niespójności, no i te wszystkie wymyślone, a nie wy(prze)tłumaczone nazwy - doprowadzały mnie do szału. Nie wspominając już o tych francuskich? wieloczłonowych nazwiskach i tytułach.
Główny? "bohater" to jakaś c**a, a nie facet.. Ale może, żeby nie rozpisywać się za bardzo i nie powielać wypowiedzi, napiszę po prostu, że w 100% zgadzam się z opinią Janusz Szewczyk!!

Winky | 2018-01-19

Muszę przyznać, że mam dość mieszane uczucia. Z pewnością jest to powieść dobrze napisana i ze świetnie przemyślanym systemem magicznym et cetera, językowo bardzo na plus, czyta się przyjemnie, postaci nie wkurzają... Problem w tym, że sama historia mnie jakoś nie porwała. Najbardziej fascynujące wydarzenie miało miejsce na samym początku, potem całą książkę nic, nic i nic, aż do samego końca, w którym cliffhanger wyskoczył jak diabeł z pudełka i bardziej zirytował niż wzbudził chęć sięgnięcia po kolejny tom - chyba że tylko po to, by przeczytać pierwszych kilka stron i zobaczyć, co się stało w tym konkretnym momencie, w którym akcja się urwała. W sumie nie wiem, czy po niego sięgnę. Może, kiedyś.

TL;DR - dobre, ale szału nie ma.

Kasia b | 2017-11-21

Niby sporo się dzieje, wszelkie cechy klimatu fantasy obecne, okraszone niezbyt lotnym humorem, ale można na siłę coś głębszego z tego wydusić. Tylko... w sumie nic specjalnego. Ot, przeczytać, zapomnieć

Wagabunda | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

Bardzo kompetentna czarodziejka z magicznego universum od ponad 20 lat zatrudnia bardzo kompetentnego asystenta . W trakcie jednego ze zlecen ( bo universum czarodziejstwo traktuje jako normalny dochodowy fach a nie zadne olabogacosiedzieje ) kompetentna czarodziejka znika w mitycznej krainie , kompetentny asystent przechodzi metamorfoze w...:D a w okolicach pałeta sie jeszcze dziecie ziejace ogniem ...itd..itp..:D Interesujace czytadło z jedna wada - konczy sie jak serial, w najbardziej ekscytujacym momencie. Dobrze ze mam gdzies tu tom drugi...