Książka Roku 2018

Kto wyłączył mój mózg?

Tłumaczenie: Anna Buczkowska
Wydawnictwo: Therismos
Who Switched Of My Brain?
mózg, toksyczne myśli
poradniki
Therismos

Badacze twierdzą, że 87% chorób, które trapią nas dzisiaj, to bezpośredni rezultat naszego myślenia... to, o czym myślimy, wpływa na nasze emocje i ciało. Mamy do czynienia z epidemią toksycznych emocji. Przeciętna osoba ma w ciągu dnia ponad 30 000 myśli. Zaniedbując kontrolę nad swoimi myślami, tworzymy warunki, w których rozwijają się choroby, sami doprowadzamy do utraty zdrowia! Badania...

Przeciętna osoba ma w ciągu dnia ponad 30 000 myśli.

Zaniedbując kontrolę nad swoimi myślami, tworzymy warunki, w których rozwijają się choroby, sami doprowadzamy do utraty zdrowia! Badania pokazują, ze tylko sam lęk wywołuje ponad 1400 znanych fizycznych i chemicznych reakcji oraz aktywuje wydzielanie ponad 30 różnych hormonów. Istnieją INTELEKTUALNE i MEDYCZNE powody, aby przebaczać! Wytwarzane przez toksyczne myśli trujące odpady powodują następujące choroby: cukrzycę, raka, astmę, choroby skóry i alergie, i wiele innych. Poznaj 13 sposobów na odtrucie swojego myślenia.

Dr Caroline Leaf często występuje na różnych konferencjach z wykładami na tematy związane z optymalnym działaniem mózgu. Tematy te obejmują: stres, toksyczne myślenie, warownie i kontrolę myśli, różnice między mózgami kobiet i mężczyzn, myślenie i uczenie się, mądrość i sposoby identyfikacji obdarowania.

Razem z mężem i czwórką dzieci mieszka w Dallas w stanie Teksas w USA.

źródło opisu: www.therismos.pl/wydawnictwo

Zdecydowanie mało wartościowa pozycja. Autorka zalewa ją swoimi poglądami. Jedno zdanie wyraźnie neguje wiarygodność tej publikacji. Autorka podważa w nim dokonania psychologii akademickiej, dając na to miejsce własne poglądy i Boga.

Cała publikacja dotyczy "parszywej dwunastki" i "metacog". Jak dla mnie to "parszywa jedynka". Dlatego że sprowadza się do myśli i analizy tych myśli. Cała sztuka ma polegać na zapisywaniu i reinterpretacji myśli. Właściwie ta książka to nic innego jak terapia poznawczo-behawioralna z elementami neuropsychologii obudowana wiarą w Boga.

Zdania typu "Bóg zaopiekuje się Twoimi dziećmi wystarczy wierzyć" są jak dla mnie mało przekonujące. Jest to zwykłe myślenie życzeniowe, a takie może zaszkodzić.

Osobiście wstawki z biblii mi nie przeszkadzają, mimo że nie jestem wierzący. Czasami nawet cytaty z biblii są bardzo dobrze dobrane i mądre. Jednak przeceniane własnej metody w przywrócenie równowagi psychicznej jest tutaj porażające, a wiedza wygląda jak...

mac | 2016-05-08
Przeczytana: 08 maja 2016

Zawiodłem się na tej pozycji. Książka zdecydowanie powinna być ujęta w kategorii religia z uwagi na permanentne odsyłanie czytolnika do Pisma Świętego. Sam proces teraputyczny ma opierać się na zawierzeniu Bogu itp. Zdecydowanie polecam głęboko wierzącym.

paxik | 2017-08-16

Część merytoryczna fajna, ciekawa, logiczna. Mnie zraziło odwołanie do Boga, Pisma Świętego.

Martyna | 2018-09-23
Ukululu | 2018-02-21