Modlitwy wiecznego poniedziałku

Wydawnictwo: W drodze
trapiści, katolicyzm, religia
religia
Monika

Co pierwsze i najważniejsze? Pamięć o Bogu. Odkurzana w modlitwie i podczas adoracji, ćwiczona testami na spostrzegawczość, bo On jest, zawsze i wszędzie, to tylko my jesteśmy roztargnieni. Karmiona olśnieniami: spotkaniem z drugim, celną strofą, precyzyjnym zdaniem, odkrywczym dźwiękiem, śmiałym pociągnięciem pędzla. Doświadczana i wypróbowana w ogniu wspólnotowego życia, w tyglu samotności i męczeństwa, najczęściej jednak wtedy, kiedy nic się nie dzieje – coś jak znoszenie wiecznego poniedziałku. Pamięć, która za Jego łaską przemienia się nagle w Obecność – oto budzimy się w niedzielny, zaprawiony aromatyczną mokką poranek, z muzyką wszystkich poranków świata w tle. O tym jest ta książka.

źródło opisu: https://www.wdrodze.pl/opis,1314,Modlitwy_wiecznego_poniedzialku.html

źródło okładki: https://www.wdrodze.pl/opis,1314,Modlitwy_wiecznego_poniedzialku.html

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!