Insidious

Cykl: Tales From The Dark Side (tom 1)
Wydawnictwo: Romig Works
angielski
Ligeria

Kiedy wpływowy mężczyzna jest gotów zaryzykować wszystko dla własnej satysfakcji, tylko jedna kobieta potrafi go pobić w jego własnej grze: jego żona. Lub tak tylko jej się wydaje... "Zacznijmy od tego, że będziesz mnie nazywać Stewart. Formalności wydają się być niepotrzebne." Stewart Harrington jest bogatym, przystojnym i jednym z najbardziej wpływowych mężczyzn w Miami. Zawsze dostaje...

Stewart Harrington jest bogatym, przystojnym i jednym z najbardziej wpływowych mężczyzn w Miami. Zawsze dostaje to czego chce. Za właściwą cenę, wszystko jest dla niego osiągalne.

Nawet ja.

Bycie żoną bogacza wiąże się z dodatkowymi korzyściami, ale bycie panią Harrington wiąże się z kilkoma, specjalnymi wymogami. Nauczyłam się blokować pewną część siebie, kiedy mój mąż obserwował, jak ulegam jego potrzebom. Ale im więcej ode mnie wymaga, tym bardziej staje się zauroczony, a to działa na moją korzyść. Zatem wciąż zaspokajam jego fantazje i postępuję według jego zasad, ponieważ on nie wie, że to, w co gra, jest tak naprawdę moją grą. A wygrana jest wszystkim, prawda?

źródło opisu: https://www.aleatharomig.com/insidious

źródło okładki: https://www.aleatharomig.com/insidious

rinos | 2018-01-18
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 18 stycznia 2018

Dwa razy podchodziłam do tego dzieła. Pierwszy raz zrobiłam sobie przerwę mniej więcej w połowie książki. Teraz powróciłam do "Insidious". Mam za sobą 75% i pasuję. Męczy mnie okropnie ta historia, nie dam rady jej skończyć.
Dla mnie słabizna i strata czasu. Szkoda, bo Aleatha potrafi pisać świetne książki.

Magdalena | 2017-09-19
Przeczytana: 19 września 2017

Gdyby pierwsza polowa ksiazki byla tak ciekawa jak druga dalabym maksa. Polecam

Kasia_o2 | 2017-08-06
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka bardzo ale to bardzo ciężka ale również bardzo ciekawa. Im więcej jej czytałam tym szybciej chciałam ją skończyć ale z drugiej strony chciałam wiedzieć co dalej. Czytałam z przerwami ponad dwa tydodnie ale ma ona coś takiego w sobie że nie mogłam jej porzucić. Kurde nikomu nie trzeba mówić że to co działo się w magazynie było straszne, nie wiem jak Viki dawała radę. Dopiero po śmierci Stewarta okazało się że to wszystko było po to by ją chronić i zabiła sprzymierzeńca. Brody od początku nie podobał mi się i hmmm okazał się większą szują niż bym się spodziewałam. Z rodzinką Albibich było więcej strachu i szumu niż co warte. Travis hmmm nie do końca był z nią szczery ale na swój sposób kocha ją. Zakończenie... mam nadzieję że jednak ułożyli swoje długo i szczęśliwie a nie że jedno próbuję zabić drugiego.

k_a_s_i_a | 2017-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trochę nie mój typ książki wole te bardziej sielankowe :) Jednak przeczytałam i nie jestem do końca pewna czy takiego zakończenia się spodziewałam? Wnioskując z innych książek autorki wiem że lubi zaskakiwać.
Viki przeszła w ciągu ostatni 10-ciu lat wiele i widać jak życie ją zmieniło. Za wszelką cenę chciała się uratować i zapomnieć o magazynie na zawsze. Dlatego doprowadziła do śmierci swojego psychopatycznego mężulka, a potem kilka innych osób. Na szczęście ostatecznie udało jej się uratować z rąk "przyjacieli" a swoje szczęśliwe zakończenie zaskakująco znalazła przy Travisie. Co było dla mnie zaskakującym zwrotem i z początku myślałam że to zbyt pochopna decyzja.
Viki niestety nigdy nie mogła liczyć na wsparcie matki która zawsze jej nienawidziła, jednak pod koniec książki matka podjęła próby pojednania to mimo wszystko myślę iż było to lekkim nadciągnięciem ze strony autorki.
Kolejny nie potrzebny jak dla mnie punkt to sprawa biologicznego ojca który pojawił się pod koniec...

Przeczytałam już sporo książek Aleathy i pisze dość ciężko. Zawsze gdy czytam książkę, mam przed oczyma jakiś obraz bohatera a w jej książkach mam czarną plamę, w każdej książce, nie potrafię sobie nikogo wyobrazić, dziwne i nie rozumiem dlaczego tak się dzieje. Do tego Aleatha pisze strasznie pokręcone książki, nigdy to co sobie właśnie myślałeś, nie okaże się prawdą.To jest taka huśtawka od której w pewnym momencie trzeba odpocząć. Ale nie ma mowy o całkowitym porzuceniu książki, bo zeżarłaby nas ciekawość.
I tyle mam do powiedzenia o tej książce, reszty dowiecie się czytając ją. POLECAM !

gabigab | 2016-10-03
Przeczytana: 03 października 2016

To ksiązka o tym jak chęć lepszego życia, ale zarazem nienawiść do całego świata daleko sięga.

Jedna kobieta, która niszczy życie tak wielu osobom, bo sama dała zniszczyć sobie swoje.

Całkiem niezły kryminał. Tak naprawdę na końcu dalej nie wiadomo jaka była stu procentowa prawda.

Główna bohaterka jest zdecydowanie masochistką i ma zadatki na seryjnego morderce.

Autorka całkiem nieźle pokazuje świat bogatych ludzi i jaką mają władzę, ale też jak wiele jest się w stanie zrobić dla pieniędzy kosztem własnej dumy.