Biegnij z głową!

Wydawnictwo: Psychoskok
poradniki
Monika

Biegnij z głową! Marcina Ignacyka to książka skierowana do początkujących biegaczy, którzy chcą spróbować swoich sił w biegu na orientację. Bieganie to nie tylko samodzielna dyscyplina sportowa czy aktywność rekreacyjna, lecz również może być połączona z innym fizycznym bądź umysłowym działaniem, jak na przykład biegi na orientację - wysiłek fizyczny i umiejętności rozumowania. Marcin Ignacyk napisał poradnik, który przybliża początkującym adeptom arkana tej pasji. Bieg na orientację to impreza sportowa, która polega na odnalezieniu w terenie określonej ilości punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie. Z racji, iż impreza odbywa się na otwartym terenie, uczestnik w dowolny sposób może odnajdywać wskazane punkty. To, jaki wariant drogi wybierze pomiędzy punktami kontrolnymi zależy wyłącznie od niego i będzie miało wpływ na rezultat końcowy. Oprócz charakterystyki biegów z mapą, w książce znajdziemy informację o przygotowaniach do zawodów, metodach nawigacji oraz wskazówkach treningowych. Po przeczytaniu książki pierwszy jak i każdy kolejny bieg na orientację będzie wielką przyjemnością oraz pasmem świadome podejmowanych decyzji nawigacyjnych.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/e/biegnij-z-glowa/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/e/biegnij-z-glowa/

marcin100 | 2019-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2019

Książka o nie tak bardzo popularnej dzis dyscyplinie sportowej - biegach na orientacje. Jednak jest to dyscyplina , która niesłusznie pozostaje w cieniu. Jest to dyscyplina , która rozwija ciało fizyczne i myślenie a więc ducha. Poradnik dla początkujących, który zagrzewa do działania i wyjścia na przeciw temu sportowi.

Stefek-burczymucha | 2017-04-26
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Bardzo dobry poradnik dla początkujących biegaczy na orientację, takich jak Ja ale i bardziej wytrawnym może się przydać, w ramach rozszerzania doświadczeń. Wiele cennych porad i obserwacji na temat posługiwania się mapą i kompasem ale głownie w zakresie zasad zdobywania formy, treningu i przygotowania do biegów. Nie jest to książka , którą się po prostu czyta do niej warto powracać i czytać fragmentami w ramach przygotowań do biegów.

Jula | 2017-04-24
Przeczytana: 30 grudnia 2017

Przyznam, że nie spodziewałam się, że książka zrobi na mnie takie wrażenie.

Przypadkiem wzięłam ją w ręce od kolegi, który biega i zachęca mnie do tego samego. Osobiście uważam, że sport jest ok, ale niekoniecznie dla tak leniwych jak ja:)

Myślę jednak, że z tą książką mogłabym spróbować choćby nauczyć się bardzo praktycznej orientacji w terenie, z którą wiele kobiet miewa problem.

Polecam wszystkim:)

Wivel | 2017-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2017

Jako początkujący biegacz muszę przyznać, że ebook sprawdził się bardzo dobrze. Planuję wystartować w tego typu imprezie i wiem, że dzięki informacjom zawartym w ebooku bez wątpienia będzie mi łatwiej:)

Kacper | 2016-06-08

Jeden z niewielu poradników, które zdecydowałem się zakupić. Na szczęście się nie zawiodłem, autor przedstawia podstawy potrzebne do pierwszych startów. Napisane prostym zrozumiałym językiem by każdy mógł zrozumieć i wyciągnąć odpowiednie wnioski z tego rodzaju biegów.

Karolina | 2016-04-18

Bardzo przydatny poradnik z wieloma cennymi informacjami, przybliżającymi i wyjaśniającymi chętnym i zainteresowanym, czym są biegi na orientację. Ta dyscyplina sportowa staje się coraz bardziej popularna, dlatego warto coś o niej wiedzieć. najważniejszą sprawą w biegach na orientację jest współgranie ze sobą, a wręcz zsynchronizowanie umysłu i ciała, co daje niesamowitą satysfakcję.
Naprawdę bardzo ciekawa książka.

damiandamian | 2016-04-18

Ksiązką bardzo pomogła mi na początku przygody z bieganiem na orientację. Przydatne i niezbędne informacje. Zmotywowała mnie do pierwszego startu - przede mną kolejne. Polecam!

InTheWild | 2016-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Poradnik bardzo konkretny, dużo cennych informacji teoretycznych i praktycznych. Bardzo przydatny dla osób rozpoczynających biegi na oreintację.

Monika | 2016-04-14

Ebook bardzo przydatny, szczególnie dla początkujących. Wniosek jest jeden - najlepszy nie jest ten, kto najszybciej biega, ale ten, kto najszybciej myśli i podejmuje właściwe decyzje w czasie biegu.

Konstrukcja publikacji oparta jest na czterech merytorycznych obrazach – rozdziałach, w których za pomocą logicznej sekwencji autor wyjaśnia tajniki tego sportu, od elementarnych po względnie profesjonalne, od teoretycznych po wielce praktyczne. Na początek spotykamy się z charakterystyką biegu na orientację, dalej przygotowanie teoretyczne, wyjazd i uczestnictwo, kończąc na poradach treningowych.