Wybór

The Choice
nicholas sparks, romans, miłość
Zombek

Inne wydania

Travis Parker nigdy nie pragnął więcej, niż miał. Wystarczyło mu spokojne życie, praca w zawodzie weterynarza, lojalni przyjaciele i wymarzony domek. Aby uniknąć komplikacji, nie angażował się w poważne związki z kobietami. Czy nowa sąsiadka - lekarka Gabby Holland, bynajmniej nie femme fatale, ale kobieta pragnąca spełnić się jako żona i matka, od kilku lat związana z jednym mężczyzną - zmieni coś w jego życiu? Z dnia na dzień zaczynają ich łączyć coraz silniejsze relacje, a ich znajomość może zakończyć się albo wielkim szczęściem, albo równie wielkim dramatem.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

„Prawdziwa miłość zawsze ma tragiczne zakończenie.” – Przynajmniej tak twierdzą wielcy poeci, a jak to się ma do rzeczywistości? Gdy spotykasz na swojej drodze osobę, który zmienia twoje życie?

Travis i Gabby, sąsiedzi w małym miasteczku, dzięki pewnemu nieporozumieniu, zapoznają się... a w serii kolejnych głupich przygód (o niektórych lepiej zapomnieć) oraz wspólnemu weekendowi – zakochują się w sobie. Choć dziewczyna miała w planie, unikać go przez najbliższe 50 lat, to chyba niezbyt jej się udało... w każdym razie pamiętajmy, że ona ma chłopaka, za którego zamierza wyjść za mąż! I tu stajemy przed pierwszym wyborem, jednakże to drugi będzie zależał od życia lub śmierci. Tylko czy można złamać daną obietnicę?

W życiu jesteśmy narażeni na ciągłe podejmowanie wyborów np. czy na śniadanie zjeść płatki czy kanapkę? Pan Sparks przedstawił nam troszkę cięższe wybory, choć jednak oczy i serce niezwykle się cieszyły na tą lekturę – i tak właśnie było – to jednak nie znalazłam pewnej...

ZaczytanaMajka | 2017-11-04
Przeczytana: 01 listopada 2017

Nie wiem czy to kwestia iż chwilowo jestem obrażona na Sparksa (to temat na osobny artykuł) czy też nie, ale czytanie "Wyboru" podobało mi się mniej od czytania innych jego powieści. Zastanowicie się zapewne dlaczego w takim razie tak wysoko oceniłam tę powieść.
Bo historia dobra. Tylko przez pierwszą połowę trochę mnie nudziła. Były momenty, które mnie bawiły, uśmiech wkradał się na moją twarz, ale przez większość było znużenie. Ale! Historia nadrobiła wszystko w drugiej części, wtedy już czytałam z zapartym tchem i stwierdziłam, że chociaż Sparks wystawił moja cierpliwość na próbę to ostatecznie mnie nie zawiódł. I chociaż spodziewałam się smutnego, łzawego zakończenia to w tym przypadku autor podarował nam Happy End, który jak najbardziej pasuje i byłabym rozczarowana, gdyby było inaczej.

Marlena | 2014-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Typowa książka Nicholasa Sparks. Jest w niej oczywiście miłość, kłopoty i tragedia. Tym razem tragedią jest śpiączka farmakologiczna i problem czy po upływie trzech miesięcy jej trwania, można pozwolić "odejść" ukochanej osobie. Bardzo fajna, lekka i przyjemna w czytaniu. Brakuje jednak "tego czegoś" abym dała jej 10 gwiazdek. Jak dla mnie zbyt przewidywalna i nudnawa, przypomina popularne Harlekiny.

Modliszeg | 2015-03-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 23 marca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Miłość to wspaniała rzecz. Dzięki niej życie jest coś warte."

Jak daleko powinien posunąć się człowiek w imię miłości?
Niezwykle poruszająca historia niespodziewanej miłości..

Travis Parker poznaje nową sąsiadkę- Gabby Holland. Szybko zauważa interesujący charakter kobiety oraz jej piękno. Między nimi rozkwita uczucie, mimo, iż Gabby od dłuższego czasu jest w związku z Kevinem. Dziewczyna podejmuje decyzję słuchając swojego serca.
Kilkanaście lat później zdarza się tragedia- wypadek. Gabby zapada w śpiączkę. Travis wierzy w powrót do zdrowia swojej ukochanej żony.

Książka odsłania tajemnice ludzkich serc. Ukazuje piękno i moc prawdziwego uczucia. Bohater obwiniając się za nieszczęście, które spotkało jego rodzinę musi odnaleźć siłę do walki o przyszłość. Pełen nadziei- mimo upływającego czasu wierzy, że żona wybudzi się ze śpiączki.
Smutna lecz piękna historia. Niespotykane jest tak silne oddanie drugiej osobie. Cała historia jest jak najbardziej realna. Bardzo często stajemy...

Ola Grzybowska | 2015-08-04
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Jedna z najpiękniejszych historii miłosnych jakie miałam okazje przeczytać w ostatnim czasie. Choć muszę przyznać, że pierwsze strony mnie zniechęciły. Cieszę się, że wytrwałam do końca, bo na prawdę warto. Czytając poznajemy odpowiedź na pytanie "Czym jest miłość?". Jest to jedna z tych książek, do których chce się wracać.

Natalia | 2013-06-19
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Jest to druga książka Sparksa, którą miałam szansę przeczytać, a już bez żadnych skrupułów mogę stwierdzić, że zakochałam się w jego twórczości.

Książka opowiada o Travisie Parkerze, który zakochuje się w młodej pięknej sąsiadce o imieniu Gabby. Jest jednak przeszkoda. Gabby od kilku lat związana jest z innym mężczyzną. Jednak z dnia na dzień ich znajomość przekształca się w coś, co zakończy się albo wielkim szczęściem, albo równie wielkim dramatem.

Jest to opowieść o pięknej i prawdziwej miłości, która przetrwa próbę czasu.
Polecam!

allison | 2013-10-14
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 14 października 2013

Sparks nie pisze złych książek, ale "Wybór" na pewno nie należy do jego najlepszych powieści.

Opowiedziana historia może łapać za serce i czyta się ją całkiem przyjemnie, jednak nie ma w niej niczego oryginalnego. Wydarzenia są bardzo przewidywalne i to największy minus.

Można jednak sięgnąć po tę powieść dla relaksu. Czyta się szybko, ale równie szybko się o niej zapomina:).

Przebudzona | 2015-05-18
Przeczytana: 18 maja 2015

Coś czuję, że moja przygoda z powieściami Sparksa będzie dość nieprzewidywalna i nierówna, bo jak "Pamiętnik" mnie zachwycił i trafił do mojego serducha, tak przy "Jesiennej miłości" koniec końców się wynudziłam, choć czytało się szybko to nie skończyłam, a teraz dzięki Bogu czekało mnie miłe zaskoczenie, bo było SUPER! :)

Na początku miałam wrażenie, że będzie to lekka, przyjemna lektura, romansidło i tyle i zastanawiałam się, gdzie jest ten owy tytułowy wybór i ta cała głębia, która ma się pojawić. I jest, ale w drugiej części książki. I moim zdaniem to był dobry zabieg, bo wpierw poznało się dwójkę głównych bohaterów w bardziej optymistycznej oprawie ze strzałą amora, która ich trafiła, a później poznajemy co się kryje za tym "wyborem" i czego on dotyczy.

Muszę przyznać, że czytając samoistnie nasuwały mi się porównania do "Pamiętnika", wyjaśnię dlaczego:
- zarówno w Pamiętniku jak i tu, pisarz ukazał miłość do natury, do wody (jezioro), cała romantyczna, sielska otoczka;
-...

książek: 1964
kryptonite | 2014-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Nigdy nie szukam w powieściach Sparksa tzw. drugiego dna. Jeśli biorę którąś z pozycji autorstwa tego amerykańskiego pisarza, to po prostu liczę na przyjemną rozrywkę.
Po kilku lekturach tych obyczajówek, aż zanadto rzuca się w oczy określony schemat - no, może brak tutaj nowotworu, który bez względu na miejsce pojawienia się, daje te same objawy (jeśli się mylę w tej kwestii, to bardzo proszę o poprawienie).
Jest historia miłosna, która ni ziębi, ni grzeje, ale za to... nudzi. Tak mnie 'Wybór' zirytował, że tylko przeczytałam zakończenie, omijając jakieś sto stron. Jak widać, Nicholas Sparks już mnie nie powala, jak w przypadku 'Ostatniej piosenki', którą uważam za najlepszą powieść tego twórcy.

ivv | 2016-01-13

Tak jak ktoś pisał poniżej - czyta się szybko, ale równie szybko się o niej zapomina.

Przewidywalna, ale wzruszająca.
Czyta się szybko, bo bardzo dużo dialogów albo przemyśleń głównych bohaterów. I duża czcionka.

(UWAGA! mini spoiler) Gabby wkurzyła mnie na początku, że tak łatwo zdradziła i że nie było żadnej wzmianki, w której wyjaśnia Kevinowi to, co zrobiła. Tak to wszystko gładko poszło, jakby jej były chłopak nie miał serca, a dla niej nie miało to znaczenia...

Zadaj pytanie Nicholasowi Sparksowi i wygraj spotkanie z autorem!

Kochasz romantyczne opowieści, a Nicholas Sparks jest Twoim ulubionym pisarzem? Zadaj mu pytanie! Spośród nadesłanych propozycji wybierzemy 30 najciekawszych – tych, na które wszyscy koniecznie chcemy poznać odpowiedzi, a ich autorzy otrzymają zaproszenia na ekskluzywne spotkanie z Nicholasem Sparksem w piątek 27 października na 21. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie!