Jak się nie zakochać?

Cykl: Nina Braun (tom 3) | Seria: Pasje i namiętności
Wydawnictwo: Rebis
literatura polska
Ag2S

Czy Nina da się porwać szalonej miłości? Znacie to? Wszystko jest zaplanowane i pod kontrolą, nareszcie odbiliście się od dna i teraz może już być tylko lepiej. Zaczynacie oddychać pełną piersią i wtedy... los płata wam figla, a wy wpadacie w zastawioną przez niego pułapkę. Nina, po stracie najbliższych osób, na nowo buduje swój świat, według tylko jej znanych reguł. Przynajmniej tak sądzi...

Czy Nina da się porwać szalonej miłości?
Znacie to?

Nina, po stracie najbliższych osób, na nowo buduje swój świat, według tylko jej znanych reguł. Przynajmniej tak sądzi ona sama. Nieustannie walczy z konwenansami, uprzedzeniami i dziwnymi zbiegami okoliczności, stając się bohaterką zabawnych sytuacji. Przy niej nie sposób się nudzić. Zawsze znajdzie się w centrum uwagi, choć za wszelką cenę chce prowadzić spokojne życie.

A miłość? Skrada się niepostrzeżenie, z najmniej spodziewanej strony i w najmniej oczekiwanym momencie. Czy mimo podszeptów rozsądku Nina da się porwać uczuciu?

Napisana z werwą, pełna dynamicznych zwrotów akcji i humoru powieść odważnie demaskuje nasze kompleksy i słabości, mówi o przywarach, ludzkiej głupocie, a jednocześnie daje zastrzyk optymizmu i nadziei.

Mistrzyni chick lit!

źródło opisu: https://www.rebis.com.pl/pl/book-jak-sie-nie-zakoc...(?)

źródło okładki: https://www.rebis.com.pl/pl/book-jak-sie-nie-zakoc...»

boziaczek | 2017-01-25
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Trzecia część przygód Niny Braun, równie śmieszna, pełna życiowych prawd jak jej dwie poprzedniczki. Zawsze z dużą przyjemnością sięgam po książki p. Majewskiej-Brown, bo wiem, że czeka mnie niezła zabawa, a uśmiech nie zejdzie mi z twarzy.
"Jak się nie zakochać?" to świetnie zwieńczenie trylogii. Zabawna, urzekająca, ciekawa. Lektura dla każdej kobiety.
Polecam!

Monka | 2016-10-10
Przeczytana: 02 października 2016

"Czy Nina da się porwać niespodziewanej miłości?"

...jeśli chcecie znać odpowiedź na to pytanie musicie sięgnąć po książkę ... nie zdradzę wam czy Nina nareszcie pozwoli sobie na odrobinę szczęścia ... czy los się do niej uśmiechnie a czarna seria nieszczęśliwych wypadków nareszcie się skończy ... niestety nie znam drugiej części całej serii ... Zwyczajny dzień jest jeszcze dla mnie nieodkrytą tajemnicą ... mam zamiar to nadrobić w najbliższym czasie ... natomiast muszę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że trzecia część nie odstaje od pierwszej ... jest to duży plus dla autorki, bo kontynuacje zazwyczaj są słabe ... nie w tym przypadku ... w Jak się nie zakochać znowu spotykamy wyrazistych bohaterów, których losy śledzimy z wypiekami na twarzy ... są wśród nich osoby, które uwielbiamy, ale i takie, których serdecznie mamy dosyć po kilku przeczytanych zdaniach ... niezły styl i wartka akcja sprawiają, że książkę nawet nie czyta się, a pochłania się w tempie ekspresowym ... znowu...

gosia123 | 2016-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2016

Zawsze na myśl o kontynuacjach wpadam w panikę,że nudne, że naciągane.Nie w przypadku dalszych losów Niny i jej rodziny.To jedna z tych książek,która czyta się sama.

Marthuu | 2016-09-15

Całkiem przyjemna lektura, pomijając fakt, że zanim zaczęło się coś dziać miałam ochotę przestać czytać i z powrotem odłożyć na półkę. Główna bohaterka była ok, chociaż momentami jej sposób bycia był... denerwujący? Mimo to, reszta była jak bardziej na tak. Idealna na deszczowy wieczór.

Katarzyna | 2016-06-28

Tytuł bywa przewrotny, co udowodniła autorka w tej książce, Powieść jest zabawnym poradnikiem dla osób, które szukają miłości, a najważniejsza rada brzmi: Przed miłością broń się nogami i rękami. To jedyny sposób na to, żeby ona faktycznie kogoś dopadła. Powieść Majewskiej-Brown to wspaniały rozweselacz, który nie tylko podnosi na duchu, ale jednocześnie uczy. Czego? Akceptacji samego siebie. Ta powieść w zabawny sposób opisuje przywary kobiecej natury i pokazuje, jak sobie z nimi radzić.

Cała opinia oraz konkurs na:
www.nalogowy-ksiazkoholik.blogspot.com
Zapraszam

November-Rain | 2016-10-23
Przeczytana: 23 października 2016

Trzecia część spadła na mnie nagle. Dość długo na nią czekałam i podczas czytania musiałam sięgać głęboko do mej pamięci,by przypomnieć sobie wątki z poprzednich części.
Na początku Nina straciła to,co w życiu najważniejsze,potem próbowała poskładać swoje życie na nowo. W tej części toczy się to nowe życie.
Jest jakby zwyczajne. Bohaterka dzieli swój czas między dzieci a pracę.
Ot,typowe dla niektórych kobiet.
Ale mimo to książka ta jest tak świetna,że aż chce się ją czytać. Tak bardzo zabawna,że wylewałam łzy ze śmiechu. Porównania autorki są mistrzowskie.
Gorąco polecam!.

Rudaczyta | 2016-07-08

Bomba kaloryczna dla mojego żarłocznego poczucia humoru=)
Boki zrywać!
Ubaw po pachy!
Rechot powodujący niemal popuszczenie;)

Jest to trzecia część serii Pasje i namiętności już teraz pluję sobie w brodę, że mój wrodzony popęd do szybkiego czytania książek, niekoniecznie zgodnie z chronologią sprawił, że zaczęłam przygodę z Panią Nina od trzeciej części. Bo już wiem, co było w poprzednich, ale i tak muszę je przeczytać. Tym bardziej jeśli humor i potężna dawka pozytywnej energii jest takich samych rozmiarów jak w "Jak się nie zakochać" (a podobno jest;)).

Nina to kobieta po przejściach. Doświadcza ogromnej tragedii i próbuje podźwignąć się pod brzemieniem obowiązków dnia codziennego. Stara się ustabilizować swoje życie i życie swoich dzieci. Jednocześnie, niezależnie od siebie, staje się pierwszoplanową bohaterką przekomicznych sytuacji. Nina to dla mnie taka damska wersja Jasia Fasoli=)
-jeśli ktoś ma się potknąć na skórce od banana, to oczywiście Nina, w szpilkach;)
-Nina...

"Jak się nie zakochać?" to kolejna świetna książka o Ninie i jej rodzinie ;) ciepła, momentami zabawna, momentami poruszająca... idealna mieszanka zarówno dowcipu, jak i emocji, które powinna mieć dobra powieść :)
Dla mnie cała trylogia rewelacyjna - polecam i czekam na kolejne książki autorki :)

MoniS | 2017-05-09
Przeczytana: 09 maja 2017

W tej książce podobały mi się początek i zakończenie a to co pomiędzy to podnosiło mi ciśnienie. Nie wiem czy to autorka tak zieje frustracją, czy na taką niestabilnie umysłowo wykreowała swoją bohaterkę ale jeśli tak to się jej świetnie udało. Nina w tej książce jest tak złośliwa i moim skromnym zdaniem ma problemy ze sobą, że kwalifikuje się to do wizyty u psychologa. Czytając ogarniało mnie zniechęcenie i rozdrażnienie. Dzieje się dużo i gęsto przy czym różnego rodzaju kwieciste porównania zwalają z nóg co nie jest komplementem.
Najgorsza część, zbyt dużo tu zamieszania, negatywnych emocji i bałaganu.
Nie polecam.

KobieceRecenzje365 | 2016-07-16

„Jak się nie zakochać” to już trzecia część serii o życiowych perypetiach Niny, kobiety po przejściach, której los do tej pory nie oszczędzał. Czy wreszcie w jej życiu pojawi się słońce i wymarzona stabilizacja? Zapraszam na recenzję.

Nina po stracie najbliższych osób, cały czas próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Stosunkowo jej się to udaje, jednak ciągle coś idzie nie tak. Względy spokój poukładanego według jej własnych reguł życia, co chwilę burzą upierdliwi teściowe, dzieci, opiekunka a nawet najlepsza przyjaciółka. Co się stanie, gdy na horyzoncie pojawi się przystojny mężczyzna? Czy Ninie uda się nie zakochać? Przecież w jej życiu nie ma już miejsca na kolejnego mężczyznę. Tylko czy na pewno?

Nina Majewska – Brown to absolwentka wydziału polonistyki na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza, przez lata pracowała w różnych wydawnictwach, a obecnie wychowuje synów i prowadzi dom.

Uwielbiam cykl Nina Braun, autorka każdą kolejną częścią potrafi mnie niesamowicie zaciekawić....

Zło w umysłach tzw. porządnych ludzi. Wywiad z Niną Majewską-Brown

Czy pisanie kryminału różni się od pisania powieści obyczajowych? Dlaczego duchota niewielkich społeczności może być inspirująca przy tworzeniu intrygi? M.in. na te pytania odpowiada Nina Majewska-Brown, autorka cyklu powieści o Ninie i mającego niedawno premierę kryminału „Grzech”.