Profilowanie kryminalne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
6 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Criminal profiling
Qwerty150

Profilowanie kryminalne stanowi intensywnie rozwijającą się gałąź nauk sądowych. W porównaniu z innymi rodzajami działalności biegłych, jest stosunkowo nowym obszarem naukowych analiz. Książka Scotii Hicks i Bruce’a Salesa jest kompendium wiedzy na temat profilowania. Czytelnik znajdzie w niej informacje dotyczące rozwoju tej metody wykrywania nieznanych sprawców oraz funkcjonujących...

Książka Scotii Hicks i Bruce’a Salesa jest kompendium wiedzy na temat profilowania. Czytelnik znajdzie w niej informacje dotyczące rozwoju tej metody wykrywania nieznanych sprawców oraz funkcjonujących współcześnie modeli profilowania. Osobną część książki Autorzy poświęcili przyszłości profilowania kryminalnego i naukowemu modelowi rekonstrukcji cech nieznanego sprawcy przestępstwa.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/Profilowanie-kryminalne,114592314,p.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/Profilowanie-kryminalne,114592314,p.html

theseventhblackstar | 2017-05-12
Przeczytana: 10 maja 2017

Mimo, że książka ani mnie nie zainteresowała ani nie wniosła nic ciekawego do mojego życia w zakresie profilowania, myślę że jest dobrym wstępem dla takich laików jak ja, których interesuje sztuka profilowania kryminalnego. Całość dość monotonna, czasami miałam wrażenie że czytam kogoś pracę magisterską przez tzw. "lanie wody", odnosiłam wrażenie, że ciągle czytam to samo. Jednak po przeczytaniu tej książki mam już podstawy wiedzy do tego, żeby głębiej zainteresować się tym tematem.

Czarnoskrzydła | 2016-07-28
Na półkach: Przeczytane, Moje:), STUDIA
Przeczytana: 24 lipca 2016

znakomicie ujęte modele profilowania i ich zastosowanie oraz ich plusy i minusy

jm883 | 2019-02-15
Przeczytana: 03 marca 2019