Lewiatan

Cykl: Alexander Hawke (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Pirate

Największy na świecie liniowiec z tajemniczym ładunkiem na pokładzie wpływa do portu w Nowym Jorku. Czy jego rejs ma coś wspólnego z przygotowywanym chińsko-francuskim paktem? Alex Hawke, brytyjski agent walczący z międzynarodowym terroryzmem, musi udaremnić zawarcie potajemnego sojuszu. Ale zagadkowa operacja Lewiatan już się rozpoczęła.

wiejskifilozof | 2013-12-18

Mityczny morski potwór, czy ma coś wspólnego z sojuszem Chin i Francji ?
Akcja książki, przypomina dobry film szpiegowski.Wartki thriller, przy którym słowo nuda, nie powinno istnieć.Bo jak można się nudzić, kiedy oto dwa państwa.To jest Chińska Republika Ludowa i Republika Francuska, zawierają przymierze w celu zagarnięcia złóż ropy naftowej.Celem obu krajów staję się Oman.
Akcja tocząca się w Omanie, jest wręcz filarem tej powieści.
Akcja całej książki jest wartka i zdumiewającą szybko przenosi czytelnika z miejsca na miejsce.

Bez względu na to, czy jest to Oman,Nowy Jork,Marrakesz czy też Hongkong.
Bohaterowie nie są plastikowi,tylko tacy ludzcy prawdziwi.Prawdziwie wyraziści.Mają coś to powiedzenia.Śledzimy ich losy z zapartym tchem.
Zastanawiając się co będzie dalej.

Nie brakuję tu też akcji, akcji bardzo dobrej.Która zadowoli myślę, każdego fana tego typu książek.

Autor unika na szczęście wątków romansowych.Owszem lubię je, lecz tu były by nie potrzebne.
Książkę warto...

Ensui-Szyszka | 2014-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Zaczęłam czytać, ale nawet nie ciekawiło mnie, co będzie się działo dalej. Wszystko w powieści jest przerysowane i przypomina tani amerykański film akcji.

Daniel Siercha | 2013-03-17

Bardzo dobra książka.Akcja cały czas na najwyższym poziomie. Dużo adrenaliny. Polecam.

karola | 2010-10-14
Przeczytana: 10 października 2010

najlepsza szpiegowska historia od czasów Ludluma!

CzarnyV | 2012-04-15
Przeczytana: 22 kwietnia 2012

takie sobie, troche wolna akcja

Niewtajemniczona | 2011-07-29
Na półkach: Przeczytane, Thrillery
Przeczytana: 13 lipca 2011

Z początku niezbyt mnie wciągnęło, ale tak w połowie zaczęło robić się ciekawie. Z braku reszty, zaczęłam czytać od tej książki. Raczej nie planuję sięgnąć po resztę.

stokrotka22 | 2014-06-06
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Bardzo dobra. Fajnie się czyta. Wciąga.

Kimy713 | 2016-05-12
justyna | 2016-03-06