Świadkowie Jehowy

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8389862069
świadkowie Jehowy, jehowi, Wronka
religia

Kim są świadkowie Jehowy? Dlaczego uważają, że Jezus nie umarł na krzyżu? Czemu nie pozwalają na transfuzje krwi swoim bliskim? Dlaczego nie modlą się modlitwą „Ojcze nasz”? Kolejna książka z serii Biblioteka Zagrożeń Duchowych obrazuje manipulacje, jakich dopuszczają się świadkowie Jehowy, zawiera relacje samych świadków, radzi, jak bronić się przed ich natarczywością.

źródło opisu: http://www.polwen.pl/idk-167/swiadkowie_jehowy

źródło okładki: http://www.polwen.pl/idk-167/swiadkowie_jehowy

Przemysław Zyra | 2016-04-13
Na półkach: X2016, Przeczytane, Posiadam, Próby
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Autor daje czytelnikowi całkiem praktyczne narzędzie do obrony w razie "ataku" świadków Jehowy. Z pewnością nic nie zastąpi doskonałej znajomości wiary katolickiej w rozmowie z merytorycznie przygotowanymi świadkami, ale lektura tej książki z pewnością pomoże zwrócić uwagę na poszczególne aspekty i zrozumieć działanie (i niekonsekwencję) działania świadków.

Miałem okazję wysłuchać autora na żywo. Powiedział wówczas, że jego motywacją do zajęcia się tematem świadków była jego własna niewiedza podczas pierwszego z nimi spotkania. Od tamtej pory konsekwentnie poznaje swoją wiarę i już nie tylko przyjmuje świadków wchodząc z nimi w dyskusję, ale też sam do nich wychodzi. Oczywiście w zetknięciu z prawdą muszą oni przyznać się do niekonsekwencji, niewiedzy lub manipulacji i z tego to powodu unikają autora. Mam nadzieję, że ta lektura zarówno mi, jak i innych czytelnikom, pomoże w odważnej obronie prawd wiary.

Matt | 2018-08-17
agnszy | 2016-08-28