Arka odkupienia t.2: Wyścig

Cykl: Przestrzeń Objawienia (tom 3.2)
Wydawnictwo: Mag
Redemption Ark

Marta | 2018-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2018

Bardzo dobra część, w poprzedniej autor musiał nas wprowadzić, przez to długo książka się rozkrecala ale w tej..autor jedzie na pełnej ( znacie pewnie to brzydkie powiedzenie, więc sami dokończcie). Tom ma podtutuł Wyścig i jest to naprawdę mocny wyścig! Niczym w Przestrzeni objawienia akcja goni akcję, a rozkład sił zmienia się jak w kalejdoskopie. Tutaj poznajemy dokłębnie nowych bohaterów i żegnamy się ze starymi (ale czy na pewno?), czas pokaże autor już nieraz pokazał, że nic nie jest niemożliwe. Tutaj poznajemy głębiej sprawę inhibitorów i szczerze powiem, rzadko mnie coś zaskakuje, jednak tutaj było parę koncepcji na które do końca nie wpadłam- i takie właśnie powinny być sf-y! Jak zwykle na wielki plus dla autora, że się on nie powtarza, nie tłumaczy nam historii od początku i to lubię! Takemnic jest jak zwykle cała masa i już się biorę za nastepny tom, żeby je poznać. Polecam!

RoodyTheBill | 2017-06-19
Przeczytana: 2015 rok

Zanim ktoś zabierze się za tę książkę musi przeczytać Przestrzeń Objawienia, bo jest to pierwsza część, jeśli spodoba się wam ona, to za tą też się bierzcie, ponieważ jest to bardzo udana kontynuacja, jeśli nie to zapomnijcie o pozostałych książkach z tego uniwersum. Niestety przez polskiego wydawcę podzielona została na dwie części(ta jest druga), co moim zdaniem jest straszenie durnym zabiegiem, bo fabuła kończy się w środku, to tak jakby skończyć uroczysty obiad na zupie i nie zjeść drugiego dania.

Adamkoc | 2016-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2016

Druga część nie odstaje od pierwszej.Historia nadal wciągająca. Trochę skomplikowane opisy czasem ,jak dla mnie niezroumiałe.Ale całość ciekawa i godna polecenia.

DarkStar | 2015-09-22
Na półkach: Przeczytane, Space opera
Przeczytana: 22 września 2015

Space opera, trochę na lokalną skalę, tzn. mamy zagrożenie dla całej galaktyki, ale wiedzą o nim nieliczni i to na jednostkach Reynolds skupia się w tej książce. Akcja przeskakuje między systemem Epsilon Eridani (w którym znajduje się Yellowstone i Pas Złomu) oraz Deltą Pawia i Resurgamem. Powracają postaci znane z poprzednich książek, poznajemy też nowych bohaterów.

Duży nacisk położony jest na stronę naukową - widać, że autor zna się na rzeczy. W jednym z wywiadów przyznał, że trochę zmyśla, bo w końcu ma to być powieść, ale i tak robi to wrażenie. Na przykład taki detal jak to, że w statku podróżującym w kosmosie (mającym duże przyspieszenie) ludzie muszą poruszać się w pionie (gdzie dziób to góra, a rufa to dół). Autor wyjaśnia też dlaczego podróż międzygwiezdna z prędkością światła jest niemożliwa (czy też racze - niezalecana), jak działa relatywistyka i co może stać się z ludźmi i czasoprzestrzenią. Nie wszystko rozumiem, nie potrafię też powiedzieć co jest oparte na...

Zuvvo | 2014-09-04
Przeczytana: 04 września 2014

Trochę słabsza ze względu na nagromadzenie elementów typowo fantastycznych, ale poza tym nadal dobrze. ;)

zimnazo | 2012-11-29
Przeczytana: 01 grudnia 2012