Arka odkupienia t.2: Wyścig

Redemption Ark

DarkStar | 2015-09-22
Na półkach: Przeczytane, Space opera
Przeczytana: 22 września 2015

Space opera, trochę na lokalną skalę, tzn. mamy zagrożenie dla całej galaktyki, ale wiedzą o nim nieliczni i to na jednostkach Reynolds skupia się w tej książce. Akcja przeskakuje między systemem Epsilon Eridani (w którym znajduje się Yellowstone i Pas Złomu) oraz Deltą Pawia i Resurgamem. Powracają postaci znane z poprzednich książek, poznajemy też nowych bohaterów.

Duży nacisk położony jest na stronę naukową - widać, że autor zna się na rzeczy. W jednym z wywiadów przyznał, że trochę zmyśla, bo w końcu ma to być powieść, ale i tak robi to wrażenie. Na przykład taki detal jak to, że w statku podróżującym w kosmosie (mającym duże przyspieszenie) ludzie muszą poruszać się w pionie (gdzie dziób to góra, a rufa to dół). Autor wyjaśnia też dlaczego podróż międzygwiezdna z prędkością światła jest niemożliwa (czy też racze - niezalecana), jak działa relatywistyka i co może stać się z ludźmi i czasoprzestrzenią. Nie wszystko rozumiem, nie potrafię też powiedzieć co jest oparte na...

Adamkoc | 2016-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2016

Druga część nie odstaje od pierwszej.Historia nadal wciągająca. Trochę skomplikowane opisy czasem ,jak dla mnie niezroumiałe.Ale całość ciekawa i godna polecenia.

Zuvvo | 2014-09-04
Przeczytana: 04 września 2014

Trochę słabsza ze względu na nagromadzenie elementów typowo fantastycznych, ale poza tym nadal dobrze. ;)

zimnazo | 2012-11-29
Przeczytana: 01 grudnia 2012