Arka odkupienia t.2: Wyścig

Redemption Ark

DarkStar | 2015-09-22
Na półkach: Przeczytane, Space opera
Przeczytana: 22 września 2015

Space opera, trochę na lokalną skalę, tzn. mamy zagrożenie dla całej galaktyki, ale wiedzą o nim nieliczni i to na jednostkach Reynolds skupia się w tej książce. Akcja przeskakuje między systemem Epsilon Eridani (w którym znajduje się Yellowstone i Pas Złomu) oraz Deltą Pawia i Resurgamem. Powracają postaci znane z poprzednich książek, poznajemy też nowych bohaterów.

Duży nacisk położony jest na stronę naukową - widać, że autor zna się na rzeczy. W jednym z wywiadów przyznał, że trochę zmyśla, bo w końcu ma to być powieść, ale i tak robi to wrażenie. Na przykład taki detal jak to, że w statku podróżującym w kosmosie (mającym duże przyspieszenie) ludzie muszą poruszać się w pionie (gdzie dziób to góra, a rufa to dół). Autor wyjaśnia też dlaczego podróż międzygwiezdna z prędkością światła jest niemożliwa (czy też racze - niezalecana), jak działa relatywistyka i co może stać się z ludźmi i czasoprzestrzenią. Nie wszystko rozumiem, nie potrafię też powiedzieć co jest oparte na...

RoodyTheBill | 2017-06-19
Przeczytana: 2015 rok

Zanim ktoś zabierze się za tę książkę musi przeczytać Przestrzeń Objawienia, bo jest to pierwsza część, jeśli spodoba się wam ona, to za tą też się bierzcie, ponieważ jest to bardzo udana kontynuacja, jeśli nie to zapomnijcie o pozostałych książkach z tego uniwersum. Niestety przez polskiego wydawcę podzielona została na dwie części(ta jest druga), co moim zdaniem jest straszenie durnym zabiegiem, bo fabuła kończy się w środku, to tak jakby skończyć uroczysty obiad na zupie i nie zjeść drugiego dania.

Adamkoc | 2016-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2016

Druga część nie odstaje od pierwszej.Historia nadal wciągająca. Trochę skomplikowane opisy czasem ,jak dla mnie niezroumiałe.Ale całość ciekawa i godna polecenia.

Zuvvo | 2014-09-04
Przeczytana: 04 września 2014

Trochę słabsza ze względu na nagromadzenie elementów typowo fantastycznych, ale poza tym nadal dobrze. ;)

zimnazo | 2012-11-29
Przeczytana: 01 grudnia 2012