Byłaś moja

Tłumaczenie: Katarzyna Bieńkowska
Cykl: Rosemary Beach (tom 9)
Wydawnictwo: Pascal
You Were Mine
miłość, rosemary beach, romans
Sherry

Jak odzyskać utraconą miłość? W Rosemary Beach plotki rozchodzą się szybko, ale Bethy i Tripp udało się zachować pewną tajemnicę. Kochali się, choć nikt o tym nie wiedział. Tripp jednak musiał wyjechać. Obiecał, że wróci do swojej ukochanej za rok. Gdy wraca po ośmiu latach, jej serce należy do kogoś innego…

źródło opisu: http://pascal.pl/

źródło okładki: http://pascal.pl/

Klaudia | 2019-06-24

Spodziewałam się więcej retrospekcji, ale to nic. Wydaję mi się, że wszystkie ważne kwestie zostały rozwiązane. Niektóre sytuacje przeżywa się wraz z bohaterami. Polecam ;)

n94 | 2018-12-07
Przeczytana: 05 grudnia 2018

Muszę przyznać, że jestem odrobinę rozczarowana. Styl pisania jak zwykle świetny. Przyjemnie czytać dalsze losy znanych nam już bohaterów, ale zbrakło mi tego czegoś. W zasadzie wszystko co działo się w danej książce już wiedzieliśmy, a między bohaterami nie czuć było emocji, które tak miałam nadzieję tam znaleźć. Troszkę jakby zbyt płytka ta część, oczekiwałam więcej depresji czy dramatyzmu.
Tripp wraca do rodzinnej miejscowości, by móc być przy Betty. Problem polega na tym, że ona go odpycha. Mężczyzna mimo to stara się otoczyć ją opieką. Czy może mieć nadzieje, że ukochana mu kiedyś wybaczy?
Jak Betty ma wybaczyć Trippowi, jeśli nie potrafi wybaczyć sama sobie? Straciła w życiu nie jedną, lecz dwie miłości. Straciła również część siebie w wieku 16lat. Sama nie potrafi wybaczyć sobie swojego błędu, jej mrocznej tajemnicy. Jak ma pozwolić sercu się otworzyć?
Czy Betty i Tripp doczekają się szczęśliwego zakończenia?

Lewitująca | 2018-11-13

Ta książka porusza serce. Może kapnąć kilka łezek. Jest to historia dawnych kochanków, którzy po latach spotykają się ponownie. Jednak nic nie jest łatwe. Rozstanie było dramatyczne, szczególnie dla Beth i niestety za ponownym spotkaniem stoi też dramat dziewczyny. Dla mnie ta historia to pokazanie siły kobiet. Oczywiście cierpimy. Oczywiście zaprzeczamy i dokonujemy złych wyborów. Jednak nie poddajemy się... jakbyśmy czekały na coś dobrego, oczyszczającego. Tym właśnie okazuje się powrót byłego kochanka. Pozwala na zmierzenie się z przeszłością, wybaczenie i ruszenie do przodu, ale tym razem z czystą kartą. Książka o dobrze wykorzystanej drugiej szansie.

Karolina | 2018-10-01
Przeczytana: 23 lipca 2018

Miłość silniejsza niż rozstanie i śmierć!
W Rosemary Beach plotki rozchodzą się szybko, ale Bethy i Tripp zdołali zachować dla siebie pewną tajemnicę.
Osiem lat temu życie Trippa Newarka zostało dokładnie zaplanowane - dziewczyna, studia, praca. Wszystko zgodnie z wolą rodziców. Tylko w jeden sposób mógł tego uniknąć - wyrzec się ich pieniędzy i uciec jak najdalej stąd.
Tak planował, dopóki nie poznał Bethy Lowry... To miał być tylko wakacyjny flirt. Nikt nawet nie wiedział, że są znajomymi, a co dopiero kochankami. A przecież tamtego lata stali się dla siebie całym światem.
Tripp jednak wyjechał, a kiedy wrócił, było już za późno. Serce Bethy należało już do kogoś innego...
Czy miłość Bethy i Trippa ma jeszcze jakieś szanse? A może ich uczucie nigdy nie wygasło?

Spencer_xoxo | 2018-07-14

Okładka: 7/10
Kreatywność: 8/10

Lost_in_hours | 2018-07-02
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Po dłuższej przerwie od książek Abbi Glines postanowiłam jednak sięgnąć po "Byłaś moja". Oczywiście nie muszę chyba przyznawać, że z miłą chęcią to uczyniłam :) Na sam początek mogę powiedzieć to, co zwykle mówię o dziełach tej autorki - nie zawiodłam się :)

Abbi Glines jest zaskakująca w tym co robi. Potrafi tak doskonale budować akcję, że nie masz ochoty przestać. Co najważniejsze jej książki utrzymują stały poziom. Przynajmniej tak było dotychczas.

W dziewiątej części spotykamy się ze znaną z wcześniejszych historii - Bethy, która tragicznie straciła swojego ukochanego, oraz Trippa, o którym wiemy doprawdy niewiele. Tych dwoje w dawnej przeszłości łączyło ogromne uczucie. Jednak, aby być z Bethy Tripp musiał poświęcić wiele, w tym zostawić Rosemary Beach i dziewczynę. Po kilku latach wraca, lecz jego ukochana ma innego i stała się zupełnie inną osobą..

Książka, która zapowiadała się, tak jak poprzednie zresztą, na świetną historię tym razem mnie nie porwała. Wręcz czułam...

iwcia169 | 2018-06-08

cała seria była niesamowita :)

deana | 2018-04-17
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 16 kwietnia 2018

Po pozytywnych wrażeniach z lektury ,,Wszystko przed nami" postanowiłam iść za ciosem i pozostać w kręgu New Adult. Cóż, tym razem nie było tak miło.

,,Byłaś moja" to historia Trippa i Becky. Osiem lat temu mieli krótki, wakacyjny romans, który skończył się wyjazdem chłopaka. Tripp nie chcą podporządkować się decyzjom wymagającym rodziców, porzuca Becky i ucieka. Ma nadzieję jeszcze kiedyś wrócić po dziewczynę. Los jest jednak przewrotny, Becky nie może mu wybaczyć tego co zrobił oraz tego, że musiała przejść sama przez bardzo dramatyczny okres w życiu. Osiem lat później chłopak wraca i chce odzyskać ukochaną. Nie jest to jednak takie proste.

Z tego co się zorientowałam ,,Byłaś moja" jest dziewiątym tomem całkiem długiej serii. Może to, że chyba wszystkie tomy są ze sobą dosyć mocno splecione zakłóciło mi odbiór fabuły. Cały czas miałam wrażenie, że zbyt łatwo i bezproblemowo wszystko się toczy. Największe problemy i tragedie szybko znajdują swoje rozwiązanie. Całość sprawia...

zaczytanaa | 2018-03-18
Przeczytana: marzec 2018

Powiem szczerze, że po poprzednich częściach spodziewałam się czegoś lepszego.Ogólna ocena na plus bo szybko się czytało ale jednak mi czegoś brakowało. Miałam wrażenie, że nie wszystko zostało wyjaśnione do końca mimo powrotów do kilku lat wcześniej. Na pewno , też brakowało mi wyjaśnienia przez głównych bohaterów przyjaciołom jak to z nimi było. O ile Bethy lubiłam z poprzednich części tak Tripp jakoś mnie do siebie nie przekonał, może to wina tego co zrobił w przeszłości.Cały czas miałam wrażenie , że to Jace kochał ją tak na prawde w 100%.

ShyShe | 2018-02-27

Cała seria jest ok. Nic nadzwyczajnego ale kompletnym dramatem nie jest