Anatomia energetyczna

Wydawnictwo: Virgo
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Esoteric Anatomy:The Body as Consciousness
Leszy

Kiedy Bruce Burger zapytał mnie, czy chciałbym napisać wprowadzenie do jego książki, zgodziłem się bez wahania. Nigdy nie lubiłem czytać długich wprowadzeń, dlatego moje będzie krótkie i na temat. Bruce'a znam od 1978 roku i zawsze imponowało mi zarówno oddanie, z jakim pracuje, jak i łatwość, z jaką potrafi obdarzać swoją miłością. Uważam, że cechy te wyraźnie manifestują się poprzez głębię zrozumienia, którą autor wnosi do sztuki uzdrawiania. Kiedy biorę do ręki ten tekst, mam wrażenie, że trzymam jeden z ważniejszych dokumentów naszych czasów -- bardzo precyzyjną i niezwykłą mapę naszej subtelnej anatomii.
ANATOMIA ENERGETYCZNA: ciało jako świadomość to idealna książka dla tych, którzy pragną głębiej zrozumieć rolę energii w dziedzinie uzdrawiania. Bruce troskliwie połączył kwintesencje mądrości starożytnych Indii, by stworzyć wyjątkową metodę, służącą zrozumieniu i wykorzystaniu siły życiowej, uzdrawiającej obecności duszy. Pierwsza część tej książki, "Kochające dłonie leczą", zawiera serię jedenastu sesji równoważenia energii, opartych na Terapii Polarity. Choć są bardzo proste i łatwo można się ich nauczyć, nie dajcie się zwieść -- sesje te są wyjątkowo skuteczne. Następnie Bruce, w oparciu o holistyczne podejście do leczenia, prezentuje nam system psychologii somatycznej, służący usuwaniu traumy z komórkowej pamięci ciała. Przedstawiając ponad dwie dekady badań i poszukiwań, Bruce ofiarowuje nam nowe sposoby rozumienia ezoterycznej psychologii, energetycznej anatomii i medycyny Energii. Opiera się przy tym na archetypowym rozumieniu sztuki uzdrawiania, teorii Pięciu Elementów i postrzeganiu ciała jako świadomości. Ta użyteczna, wyczerpująca i wnikliwa książka jest w istocie wielkim dziełem oddania i miłości. Gorąco rekomenduję ją wszystkim, którzy żywo interesują się uzdrawianiem, jogą i wschodnią duchowością. A zwłaszcza polecam ją tym, którzy pragną wykorzystać w służbie światu swe najgłębsze przekonanie o świętości i jedności całego życia.
Richard Gordon

Leszy | 2016-04-24

Łatwiej zrozumieć jeśli już się ,,siedzi'' w bioenergoterapii lub Medycynie Wschodu.Książka bardzo ciekawa często(a właściwie oparta na) odnosząca się do hinduskich wed,akupunktury,akupresury oraz bogato zobrazowana jeśli chodzi o eteryczny układ energetyczny.