Celtowie, historia, starożytność
historia
Niziołka

Gdy zapyta się kogoś o skojarzenia związane z Celtami, wśród pierwszych z wymienionych pojawiają się takie jak Irlandia, Szkocja, muzyka folkowa, wrzosowiska, Zielona Wyspa, kilt, dudy, Dublin, 'Braveheart", James Joyce, oraz wiele innych. Wspomniane określenia odnoszą się w znacznej mierze do współczesnych Celtów. Noszący podobne miano ich antyczni przodkowie są znani zdecydowanie mniej i ta sytuacja dotyczy również Polski. Jednakże ci bitni wojownicy, zdolni rzemieślnicy oraz artyści chociaż zaliczali się do ludów wchodzących w skład szeroko rozumianego barbaricum, zapisali jedną z ciekawszych kart historii antycznej, a ich dziedzictwo jest przez niektórych kultywowane do dziś.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-90303285-celtica-studia-z-dziejow-celtow

źródło okładki: http://napoleonv.pl/opis/4167135/celtica-studia-z-dziejow-celtow.html

Terminus | 2017-05-14

Czasopismo zróżnicowane pod względem merytorycznym. Artykuły Jędraszka, Faszczy, Ziąbki, Waszaka i Olędzkiego bardzo dobre. Artykuł Bartnik kiepski. Pełne są błędów merytorycznych i kompletnie nietrafionych tez. Mimo to polecam ze względu na artykuły wyżej wymienionych autorów. ;)