Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem

Wydawnictwo: Bellona
kajsa

Kwiecień, 1945 rok. Do siedziby Adolfa Hitlera na specjalne wezwanie wodza zostaje sprowadzony "Szlachetny Żyd", Eduard Bloch. Ten sam, który przez wiele lat leczył matkę kanclerza Trzeciej Rzeszy, za co Hitler był mu szalenie wdzięczny. Führer oznajmia mu, że ten dostąpi niebywałego zaszczytu spisania z nim ostatniej rozmowy. Wszystko dzieje się kilka dni przed śmiercią Hitlera. Tak mocna...

Tak mocna książka nie została opublikowana od lat! Po raz pierwszy na świecie ukazuje się wywiad, którego Adolf Hitler udzielił przed swoją śmiercią "Szlachetnemu Żydowi". Kanclerz Trzeciej Rzeszy, jeden z największych zbrodniarzy na świecie tłumaczy się z tego dlaczego nienawidził Żydów, opowiada o ciemnych stronach dzieciństwa, o tym jak upił się do nieprzytomności, o swoim życiu erotycznym i o najszczęśliwszym dniu w życiu. Mocna, a zarazem szczera rozmowa, która wciąga już od pierwszych stron.

Dzięki tej spowiedzi będziemy mogli bliżej poznać wodza Trzeciej Rzeszy, który zmienił bieg historii na wiele lat.

Wszystko zaczęło się od prostej historii. Christopher Macht, Niemiec z polskimi korzeniami odnalazł zapiski rozmów przeprowadzonych przez wieloletniego lekarza matki Adolfa Hitlera -Eduarda Blocha. Jeżeli chcecie poznać z bliska największego zbrodniarza wojennego, stanąć z nim twarzą w twarz, poczuć na sobie jego wzrok -ta książka jest właśnie dla Was!

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl

źródło okładki: http://regalnowosci.pl

Alicja | 2017-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2017

Hitler o sobie: "Jestem wybrańcem Boga, mam nieść światu światłość i doprowadzić do tego, by naród niemiecki stał się rasą panów" (str 27)
Książka jest fikcją literacką opartą na autentycznych materiałach źródłowych. Jej zadaniem jest przybliżenie sylwetki Hitlera od tej drugiej strony, jego poglądy, zapatrywania, stanowiska w wielu kwestiach. Dla tych co interesują się historią i okresem II Wojny Światowej będzie to raczej powtórka z przeszłości, choć można się dowiedzieć paru nowych rzeczy. Kanclerz oprowadza nas po swoim życiu przez cały czas gloryfikując siebie jako wybrańca narodu, obdarzonego fenomenalną pamięcią,nazywając się Mesjaszem, który ma do spełnienia misję. W imię przekonań i idei, kierując się poprawą życia narodu niemieckiego, swoje mordercze działania uważał za usprawiedliwione. Podkreśla nadrzędną rolę Niemców na świecie i ogromną nienawiść do Żydów i innych nacji stojących w opozycji do rasy aryjskiej.Poznajemy jego smutne dzieciństwo z despotycznym i skłonnym...

Wkp | 2016-05-19
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

Adolf Hitler. Chyba nie ma na tym świecie człowieka, który nie znałby tego nazwiska. Nazwiska budzącego lęk i grozę. Wódz Trzeciej Rzeszy, obłąkany dyktator, który uwiódł miliony i miliony także skazał na okrutną, nieludzką śmierć w imię chorej „czystości rasy". Od kilkudziesięciu lat powstają różne opracowania i różne wizerunki Hitlera, kolejne autorytety odkrywają nowe fakty, odpowiadają na pytania, snują przypuszczenia. Ale gdzie leży prawda? Jaki był ten człowiek gdzieś poza wizerunkiem, który tworzył? Jaki był, gdy nie patrzyli na niego ci, przed którymi musiał udawać? Jak znaleźć odpowiedzi na te pytania? W prosty sposób, wysłuchać samego Hitlera.

Całość recenzji znajdziecie na http://sztukater.pl/ksiazki/item/17954-spowiedz-hitlera-szczera-rozmowa-z-zydem.html

kajsa | 2016-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Żenująco naiwna i infantylna narracja odbiera wiarygodność opisanej historii.Mnie ta książka nie ujęła.

ewka_beer | 2016-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Śmiało mogę zaliczyć ta książkę do ciekawych. Początkowo naiwnie wierzyłam w to, że dyskusja pomiędzy Eduardem Blochem (Żydowskim lekarzem) a Adolfem Hitlerem odbyła się faktycznie, jednak wywiad ten to tylko spisanie pewnych faktów i przedstawienie w formie dialogu między dwójką ww. Książka w dobitny sposób przedstawia charakter, temperament kanclerza Niemiec, jego przemyślenia. Wszystkie istotne sprawy dotyczące okresu pierwszej i drugiej wojny oraz całego życia Adolfa Hitlera są zgodne ze stanem faktycznym. Książka zawiera liczne zdjęcia, skany plakatów oraz kilka prac plastycznych Adolfa, afiszów, najciekawsze cytaty z innej literatury. istotne wydarzenia, których jak do tej pory nie spotkałam we wcześniejszej literaturze dotyczyły dzieciństwa Hitlera. Owszem, wiedziałam że nie był to dobry okres dla niego jako dziecka. Ojciec znęcał się nad nim fizycznie jak i psychicznie, chociażby przywołując go jak psa gwiżdżąc a po karze cielesnej Adolf musiał podziękować ojcu. Kulisy...

Gilles | 2018-11-19
Na półkach: 2018, Przeczytane, Z polecenia
Przeczytana: 19 listopada 2018

Ciekawa, lecz mam z nią problem. Sposób przedstawienia, fikcyjny wywiad wydaje się trochę rozmazywać fakty, mam wrażenie, że reakcje pana H. są specjalnie wyjaskrawione.
No ale pomińmy to. Książka przedstawia nam Adolfa Hitlera. Pierwsze wrażenie to znerwicowany maminsynek z wielkim ego, cytując "Dzień świra", "moja racja jest racja najmojsza." Nie chcę tu za bardzo wtrącać obecnej polityki, jednak muszę napisać, że jego postać sprawia wrażenie połączenia dwu polskich polityków, jednego bardzo popularnego i ważnego w czasie przemian oraz takie, który obecnie jest bardzo ważną postacią. Zostawmy jednak nazwiska w domyśle.

Mamy tutaj przegląd całego życiorysu Hitlera, od kołyski aż po grób. Można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć, chociaż też nie są to też super tajne rzeczy, wszystko jest dostępne publicznie. Ja sam, usunął bym z tej książki wątek seksualny, bo ani mnie to interesuje ani bulwersuje a dodatkowo mało wnosi do treści. Niech każdy w sypialni robi co chce, byle się...

Bartosz P | 2017-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2017

ciekawy pomysł na biografię w formie wywiadu, niestety będącego fikcją, być moze na bazie autentycznej rozmowy, na pewno na podstawie notatek. niestety pomimo to jest to wywiad momentami bardzo monotonny a nawet wręcz nudny (pewnie gdyby nie to że czytałem w podróży, a więc nie miałem nic lepszego do roboty, to długo bym się męczył). poza tym kilkukrotnie miałem wrażenie że autor próbuje wybielić postac furhera, a przecież był on zwykłym człowiekiem, miał wady i zalety (m.in. z jednej strony wybitny polityk i wódz, z drugiej morderca i szaleniec), jednak każdy sam powinien sie zastanowić i spróbowac go ocenić na podstawie faktów. tu niestety jset trochę nam wciskany pewien pogląd, czy to dobzre czy źle, można dyskutować mi osobiście się nie spodobało

Shetani | 2016-05-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2016
Przeczytana: 16 maja 2016

Adolf Hitler jest prawdopodobnie jedną z najbardziej znanych i kontrowersyjnych postaci historycznych. Kanclerz Trzeciej Rzeszy, znany z tego, że pociągnął za sobą cały naród, ale i przyczynił się do śmierci milionów ludzi. Jego życie było obiektem badań wielu historyków, a Christopher Macht miał to szczęście, że odkrył zapiski ostatnich rozmów Adolfa Hitlera. Książka, którą napisał, została oparta na źródłach i jej celem w żadnym wypadku nie jest chęć propagowania poglądów nazistowskich. Jednak nie da się ukryć, że do takowych nawiązuje, ale również przedstawia ona Hitlera z zupełnie nowej perspektywy…

„Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem” jest formą wywiadu przeprowadzonego z wodzem Trzeciej Rzeczy przez Eduarda Blocha, którego sam führer nazywał „szlachetnym Żydem”. Był on lekarzem jego matki, którą Hitler bardzo kochał i cenił. Był też jednym z nielicznych ludzi, którym ufał, dlatego to właśnie jego wybrał na swojego spowiednika, choć oczywiście nie bał mu się grozić...

_BB | 2017-10-29
Przeczytana: 29 października 2017

Przygodę ze "spowiedziami" zacząłem od spowiedzi Stalina, którą oceniłem 6/10. Spowiedź Hitlera oceniam 4/10, ponieważ była dla mnie zbyt banalna, mało dokładna, z błędami i w przeciwieństwie do spowiedzi Stalina mało wiarygodna. O licznych błędach w obliczaniu dat nie wspomnę.
Co do samej osoby Hitlera wyłaniającej się ze "spowiedzi", dużo mówić nie trzeba. Każdy przecież zna tego tyrana XX w. Co można dodać po przeczytaniu niniejszej pozycji? Ano niewiele jeśli kiedykolwiek poczytaliśmy o tej postaci, choć przyznać trzeba, że ze "spowiedzi" wyłania nam się bardziej groteskowa posta niż byśmy przewidywali. Jednak ta groteska przeplata się z przerażającym widokiem osoby moralnie i fizyczne oszpeconej, co powoduje podczas czytania ciągłe skoki pomiędzy uśmiechem a złością.
Czy zmarnowałem czas czytając tą pozycję. Trochę tak, ale do żalu daleko.

Ella | 2017-11-27

W sumie nic nowego, co już nie było powszechnie wiadome o Hitlerze się nie dowiedziałam z tej książki, oprócz tego, że był wegetarianinem i kochał zwierzęta, co mnie zresztą bardzo zaskoczyło. Osobnik ( bo nie chcę mówić o nim "człowiek" ) pełen sprzeczności- artysta, miłośnik wszelkiej sztuki, miłośnik zwierząt, dzieci a jednocześnie nieobliczalny megaloman, świr, ludobójca, psychopata i ...co by nie mówić - zboczeniec. I co najgorsze ? To indywiduum zdobyło władzę w legalnych, demokratycznych wyborach. To jest najbardziej przerażające.
Warto przeczytać.

marcin42 | 2016-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

Tak złej książki dawno nie czytałem.
Prosty język, szukanie taniej sensacji, stek bzdur i jeszcze na stronie redakcyjnej okazuje się, że to fikcja. Tylko dlaczego sprzedawane jako historyczna rewelacja? Marketingowy gniot. Upadek wydawnictwa Bellona.