Zuckerman wyzwolony

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Natan Zuckerman, niedoszły samotnik po trzydziestce, zakłopotany świeżo zdobytą sławą autora bestselleru, wypuszcza się na ulice Manhattanu w ostatnim roku burzliwej dekady lat sześćdziesiątych. Nie dość, że wielbiciele utożsamiają go ze stworzonym w książce satyrem, Gilbertem Carnovskym, to na doda

Krzysiek | 2013-05-10
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

Moje pierwsze spotkanie z Rothem, nie do końca udane. Wg mnie najsłabsza z dotychczas przeczytanych przeze mnie książek tego pisarza. Nie podobała mi się fabuła.

Gajusz | 2017-02-15
Przeczytana: 05 lutego 2017

Kolejny raz, kolejne zaskoczenie jak to się dobrze czyta! Sięgam po resztę i każdemu polecam: jeśli cenicie żywe mięsiste spojrzenie na obyczajowość, zmiany kulturowe oraz podejście niekoniecznie za każdym razem oczywiste do tegoż autora - idźcie tą drogą - wszystko tego Pana ciurkiem czytajcie.

iHS | 2013-12-04
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Bo ja wiem. Dobrze napisane, momentami bardzo dobrze. Dyskretnie dowcipne. Trafne. Ale też w jakiś sposób niepełne, nieskończone. Przeczytałbym chętnie tą fabułę na 400 stronach, nie na 160. Ale zrobiło mi ochotę na Saula Belowa.

Pauletta | 2015-10-08
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

Jeśli ktoś (tak jak ja) sięga po tę książkę po lekturze "Kompleksu Portnoya" może się zawieść. "Zuckerman wyzwolony" mimo swojej małej objętości dłużył się; napisany jakby trochę od niechcenia - jak szkic powieści.

marcyk8 | 2013-10-20
Przeczytana: 05 października 2013

Momentami dosyć dowcipna, ale bez błysku. Roth pisywał lepsze powieści.

hakuu | 2017-02-25
Na półkach: 2017, Przeczytane, Posiadam